Gość

Rejestruj

Niko, Johnny i Luis po taniości
napisany: 29.10.2021 · 09:52 · dodał: Toni
kategoria: GTA IV · komentarzy: 1 · zamknięty
Podczas, gdy część graczy wyczekuje 11.11. i ponownej premiery trylogii, a druga część doszukuje się w każdym możliwym miejscu informacji na temat nadchodzącego prędzej czy później GTA VI, nic nie stoi na przeszkodzie, by wrócić do Liberty City nieco szybciej, niż w połowie listopada.

GTA IV w promocji
Okazuje się, że przy okazji halloweenowych promocji na Steamie Grand Theft Auto IV: The Complete Edition zostało przecenione aż o 70%. Tym samym możemy ponownie wcielić się w Niko Bellica, Johnny'ego Klebitza lub Luisa Lopeza, na podróż do Liberty City wydając zaledwie 25,47zł. I to bez potrzeby korzystania z wątpliwej jakości usług taksówkarskich Romana.

Oferta ważna jest do 1 listopada i znaleźć ją możecie w steamowym sklepie.
Mapa LC na grafikach koncepcyjnych
napisany: 05.05.2021 · 00:53 · dodał: sdr
kategoria: GTA IV · komentarzy: 6 · zamknięty
Jeden z użytkowników GTA Forums natrafił w sieci na nowe grafiki koncepcyjne GTA IV. Przestawiają one zarys jednej z pierwszych wersji mapy Liberty City.

Nik Taylor
Grafiki pochodzą z portfolio niejakiego Nika Taylora, który pracował nad grą na stanowisku Lead Artist, a wcześniej brał również udział w produkcji San Andreas oraz Vice City.

Nik przygotowywał m.in. pierwsze szkice mapy Liberty City, a na późniejszym etapie był odpowiedzialny głównie za projekty dzielnic Broker, Dukes i Bohan. Screeny tych właśnie lokacji możemy zobaczyć w portfolio.

Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na sam szkic, który najpewniej dla skali został naniesiony na mapę San Andreas. Przedstawia on zarys miasta bardziej przypominającego Nowy Jork, aniżeli to znane z wersji finalnej. Główna część metropolii zdaje się też być fragmentem znacznie większego obszaru.

Czyżby pierwotnie świat Grand Theft Auto IV miał być wyraźnie obszerniejszy i oferować dostęp również do terenów podmiejskich? Przywodzi to na myśl wydane kilka lat później GTA V, w którym zamysł ten udało się już zrealizować.
Rockstar naruszył prawa autorskie?
napisany: 10.04.2021 · 00:45 · dodał: sdr
kategoria: GTA IV · komentarzy: 3 · zamknięty
Brytyjski muzyk Shawn Lee oskarżył Rockstar o naruszenie praw autorskich. Chodzi o motyw przewodni GTA IV.


Lee, który wcześniej współpracował z Rockstar przy ścieżce dźwiękowej do Bully, złożył w sądzie federalnym w San Diego pozew, w którym zarzuca studiu bezprawne wykorzystanie elementów jego twórczości w Grand Theft Auto IV oraz GTA V. Oskarżenie dotyczy utworu The Soviet Connection, który możemy usłyszeć m.in. w scenie otwierającej przygody Niko Bellica, a także w kolejnej części serii w formie sygnału dźwiękowego Liberty City - pętla do użycia w pojazdach.

Zdaniem Lee kompozycja Michaela Huntera zawiera melodię oraz riffy jego autorstwa. W 2008 roku miał on na prośbę Rockstar przesłać próbki do wykorzystania w GTA IV, jednak ostatecznie studio zrezygnowało ze współpracy. Sześć lat później Lee sam wykorzystał sporną melodię w utworze Biker Chick, który został wydany na albumie Reel to Reel.

Plotka: GTA IV wkrótce na PS5?
napisany: 31.12.2020 · 00:34 · dodał: sdr
kategoria: GTA IV · komentarzy: 3 · zamknięty
W tym tygodniu plotka plotkę goni. Co byście powiedzieli na Grand Theft Auto IV: The Complete Edition w wydaniu na PS5, i to już za kilka miesięcy? Chyba nikt by nie pogardził. Ile jednak w tym prawdy?

Plotka: GTA IV wkrótce na PS5?
Na profilu PS5 Only na Twitterze pojawił się na początku tygodnia screen (a raczej wycinek) strony produktu w sklepie Amazona. Produktem tym było właśnie wspomniane GTA IV wraz z dodatkami, w wersji na konsolę PlayStation 5.

Strona oczywiście szybko została "zdjęta", więc nie sposób zweryfikować tej rewelacji, ale nie wydaje się ona zupełnie oderwana od rzeczywistości. Rockstar chętnie w ostatnich latach odgrzewa kotlety, a taka czwórka w ogóle nie doczekała się portu na poprzednią generację konsol Sony.

Może tym razem się uda? Jeśli wierzyć plotce, gra powinna ukazać się 29 kwietnia 2021 roku. Przypadek? Nie sądzę ;>
Wsteczna (nie)kompatybilność
napisany: 04.12.2020 · 23:52 · dodał: sdr
kategoria: GTA IV · komentarzy: 2 · zamknięty
Ledwie pochwaliliśmy Rockstar za wsparcie dla wstecznej kompatybilności starszych gier studia z nowymi konsolami, a już pojawiają się pierwsze problemy. Przynajmniej niektóre gry nie zostały do końca sprawdzone...

u/Kylinho97
Jeden z graczy postanowił wrócić do GTA IV po długiej przerwie i wreszcie ukończyć grę. Niestety w finałowej misji (wariant z Out of Commission) okazało się, że sekwencja w której Niko musi podciągnąć się na pokład helikoptera jest... praktycznie nie do przejścia. Gra zdaje się kompletnie nie reagować na wciskany na kontrolerze przycisk A. Okazało się, że problem leży w... zbyt dużej liczbie klatek w jakiej konsola wyświetla obraz z gry. Przycisk trzeba naciskać tak szybko, że w zasadzie wykracza to poza ludzkie możliwości. Błąd nie jest nowy - znamy go już z Xboksa One X, a także z wersji na komputery, gdzie został naprawiony po... niemal ośmiu latach.

Ogrywane w tym przypadku wydanie z Xboksa 360 łatki już raczej nie dostanie, więc zostaje albo wybór innego zakończenia gry albo sposób wypracowany przez społeczność Reddita. Jeden z użytkowników podpowiedział, że pomóc może podłączenie do konsoli drugiego kontrolera w trybie Copilot (opcja ułatwień dostępu) i jednoczesne naciskanie przycisku na obu. To nie do końca pomogło, ale przybliżyło do ostatecznego rozwiązania, którym okazało się wykorzystanie... (tak, znowu wielokropek ;)) elektrycznych szczoteczek do zębów. Po zdjęciu głowic i przyłożeniu urządzeń do przycisków, generowane wibracje pozwoliły wymusić na GTA IV oczekiwaną reakcję.

Szczęśliwie w tym przypadku gracz okazał się na tyle pomysłowy, aby sobie poradzić. Ile jednak osób nie miało cierpliwości i rzuciło padem? Dzięki Rockstar.

Obecnie serwis przegląda 104 gości oraz 0 z 6639 zarejestrowanych użytkowników
Razem: 104 · Najwięcej (7125): 07.06.2015 · Ostatnio przyjęty: n4gn4g
STATYSTYKI »
news · forum · blogi · mobile · rss · pliki · filmy · njoy · szukaj · mapa
© 2004 - 2023 GTAthegame
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów jest zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies