Gość

Rejestruj

 

 


GTA IV · PC
~80zł
Iron Squad - Spolszczenia gier
GTA.cz
GTANF
Pobierz przeglądarkę Vivaldi teraz!

Rockstar oddaje, Rockstar psuje
napisany: 29.05.2020 · 15:52 · dodał: sdr
kategoria: GTA IV · komentarzy: 2 · zamknięty
Udostępniona została nowa łatka dla Grand Theft Auto IV przywracająca wyciętą wcześniej muzykę, ale wstrzymajcie się z instalacją. O ile nie chcecie zaczynać gry od nowa.

GTA IV
Przed kilkunastu godzinami na Steamie pojawiła się kolejna aktualizacja dla GTA IV, które w lutym zostało wykastrowane z części ścieżki dźwiękowej. Stało się tak przy okazji ponownego udostępnienia gry po rozwodzie z pozostałościami usługi Games for Windows Live. Twórcy obiecali, że muzyka wróci do gry i słowa dotrzymali, jednak coś poszło nie tak.

Pierwsze osoby, które zdążyły pobrać patch i uruchomić grę, zgłaszają problemy z sejwami. Zapisy stanu rozgrywki nie chcą się ładować. Zdaje się, że Rockstar jest świadome wpadki, bo feralna łatka została już wycofana. Jeśli jednak zdążyliście ją już pobrać, wstrzymajcie się z uruchamianiem gry.
Rockstar uśmierca multi w GTA IV
napisany: 19.02.2020 · 13:05 · dodał: sdr
kategoria: GTA IV · komentarzy: 12 · zamknięty
To już ponad miesiąc jak GTA IV zniknęło ze Steama. Gra jednak powróci do sprzedaży już wkrótce, choć wybrakowana.

GTA IV - Niko Bellic
W styczniu Grand Theft Auto IV niespodziewanie zostało zdjęte z wirtualnej półki sklepowej. Jak się wkrótce okazało, wszystko za sprawą od dawna już niewspieranej usługi Games for Windows Live, z którą gra była od premiery w 2008 roku ściśle zintegrowana. Rockstar do tej pory olewał temat, bo posiadał klucze aktywacyjne, które można było sprzedawać, ale kluczy w końcu zabrakło.

Teraz strona GTA IV na Steamie została zaktualizowana o datę powrotu gry do regularnej dystrybucji oraz inne ciekawe informacje z tym związane. Sprzedaż zostanie wznowiona już za miesiąc, 19 marca, ale w zmienionej formie. GTA IV oraz Episodes From Liberty City zostaną połączone w jeden tytuł: Grand Theft Auto IV: Complete Edition. Z gry zostaną też wycięte wszystkie elementy, których działanie jest uzależnione od usług sieciowych. Będziemy więc musieli pożegnać się zupełnie z trybem multiplayer i rozmaitymi rankingami graczy.

Ponieważ GTA IV i Epizody były dotąd traktowane na pecetach jako oddzielne gry, osoby już posiadające w swojej bibliotece jeden lub drugi, albo oba tytuły, powinny przygotować się na pobranie sporej "łatki".

  • Jeśli posiadacie GTA IV, gra zostanie zaktualizowana do Complete Edition patchem (~22 GB) zawierającym EFLC.
  • Jeśli posiadacie EFLC, gra zostanie zaktualizowana do Complete Edition patchem (~6 GB) zawierającym GTA IV.
  • Jeśli posiadacie już obie gry, EFLC zostanie usunięte, a GTA IV zastąpione przez Complete Edition.

Osoby, które posiadają grę w wersji pudełkowej, nadal będą mogły aktywować ją kodem znajdującym się z tyłu na okładce instrukcji. Po aktywacji gra zostanie zaktualizowana do wersji Complete Edition. Jeżeli zakupiliście GTA IV w wersji cyfrowej w sklepie Games for Windows Live, będziecie mogli zaktualizować swoją kopię do wydania Complete Edition po wcześniejszym połączeniu z Social Clubem.

Tymczasowo w GTA IV: Complete Edition niedostępne będą też radiostacje, które trafiły do gry wraz z DLC: RamJam FM, Self-Actualization FM oraz Vice City FM. Nie wiemy na jak długo znikną, ani co jest tego przyczyną, ale można podejrzewać, że chodzi o kwestie licencyjne. Stacje najpewniej wrócą kiedy tylko Rockstar upora się z biurokracją.
GTA IV znika ze Steama
napisany: 11.01.2020 · 17:07 · dodał: sdr
kategoria: GTA IV · komentarzy: 7 · zamknięty
Dość niespodziewanie ze sprzedaży na Steamie zostało wycofane Grand Theft Auto IV. Niestety w parze z decyzją wydawcy nie poszły żadne wyjaśnienia.

GTA IV - Niko Bellic
Brak możliwości zakupu gry w sklepie Valve zauważył Pixelbuster. Co ciekawe, w sprzedaży pozostaje cały czas pakiet DLC Episodes from Liberty City. Dziwi to tym bardziej, że obie gry są bardzo podobne pod względem technicznym, a niektórzy upatrują przyczyn wycofania GTA IV właśnie w problemach z niesławnym Games for Windows Live. Jak dobrze pamiętamy, na platformie Microsoftu opierał się cały moduł sieciowy "czwórki", jednak GfWL od lat nie jest już wspierane.

Drugim wymienianym powodem zniknięcia przygód Niko z wirtualnej półki Steama są kwestie licencyjne. GTA IV miewało już w przeszłości problemy z licencją na muzykę, która dla części utworów zawartych w grze wygasła w 2018 roku. Czyżby i tym razem? Tak czy inaczej, tytuł powinien wkrótce wrócić do sprzedaży. Wątpliwe, aby Take-Two pozwoliło sobie na zbyt długą przerwę w dystrybucji.

Grand Theft Auto IV nie można zakupić również w Rockstar Warehouse, czyli własnym sklepie firmy.

Aktualizacja 13.01Serwis USgamer otrzymał od Rockstar oficjalne wyjaśnienie sytuacji. Poniżej jego treść:

Grand Theft Auto 4 zostało oryginalnie zaprojektowane dla platformy Games For Windows Live. W sytuacji, gdy Microsoft zaprzestał wspierania Games For Windows Live, nie możemy generować nowych kluczy aktywacyjnych, które są niezbędne do dalszej sprzedaży obecnej wersji gry. Szukamy innych sposobów dystrybucji GTA4 dla PC i podzielimy się nowymi informacjami na ten temat najszybciej jak będzie to możliwe.

Tak więc, wszystko chyba jasne.
Liberty City wyładnieje
napisany: 07.01.2020 · 13:49 · dodał: sdr
kategoria: GTA IV · komentarzy: 3 · zamknięty
Od premiery ostatniej części serii na pecetach, uwaga modderów naturalnie bardziej skupia się właśnie na niej. Niektórzy nie zapominają jednak o GTA IV, które wprowadziło gangsterską sagę w erę obrazu wysokiej rozdzielczości.

GTA IV - Projekt RevIVe
Nowe życie poczciwej "czwórce" chce dać niejaki BisonSales do spółki z Hayssamem Keilanym, twórcą iCEnhancera. Panowie zamierzają wspólnymi siłami poprawić nie tylko wygląd gry, ale też jej ogólną wydajność. Trudno powiedzieć co z tego wyjdzie, bo projekt RevIVe dopiero ruszył, ale oczywiście trzymamy kciuki za jego powodzenie. Kiedy tylko pojawi się jakieś publiczne wydanie moda, z pewnością o tym napiszemy. Tymczasem udostępnionych zostało kilka screenów prezentujących pierwsze efekty prac.
Nowy patch dla GTA IV przywraca muzykę!
napisany: 20.08.2019 · 20:45 · dodał: sdr
kategoria: GTA IV · komentarzy: 3 · zamknięty
Wygląda na to, że po przeszło roku od okrojenia GTA IV i jego dodatków z kilkudziesięciu utworów oryginalnej ścieżki dźwiękowej, ekipie Rockstar udało się dogadać z posiadaczami praw autorskich.

GTA IV: Vladivostok FM
Posiadacze Grand Theft Auto IV w wersji na Xboksa zaczęli raportować, że gra otrzymała dzisiaj nową łatkę. Patch jest ogromny, waży około 7GB i najwyraźniej przywraca usunięte rok temu z niektórych radiostacji piosenki. Tak przynajmniej twierdzą osoby, którym już udało się aktualizację zainstalować.

Póki co swojego patcha nie otrzymali jeszcze ani posiadacze wersji pecetowej, ani tej na PlayStation. Plik nie jest również dostępny na stronie wsparcia Rockstar. Wydaje się to jednak być tylko kwestią czasu. Jeśli u was łatka jest dostępna, dajcie znać w komentarzach.

Obecnie serwis przegląda 83 gości oraz 0 z 6487 zarejestrowanych użytkowników
Razem: 83 · Najwięcej (7125): 07.06.2015 · Ostatnio przyjęty: vape
STATYSTYKI »
 
 
© 2004 - 2020 GTAthegame NETWORK
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies
news · forum · blogi · wap · xml · pliki · igf · njoy · szukaj · mapa