Gość

Rejestruj

 

 


GTA IV · PC
~80zł
Shadow Broker
GTANF
GTA.cz
Iron Squad - Spolszczenia gier
Pobierz przeglądarkę Vivaldi teraz!
Mapa LC na grafikach koncepcyjnych
napisany: 05.05.2021 · 00:53 · dodał: sdr
kategoria: GTA IV · komentarzy: 6 · zamknięty
Jeden z użytkowników GTA Forums natrafił w sieci na nowe grafiki koncepcyjne GTA IV. Przestawiają one zarys jednej z pierwszych wersji mapy Liberty City.

Nik Taylor
Grafiki pochodzą z portfolio niejakiego Nika Taylora, który pracował nad grą na stanowisku Lead Artist, a wcześniej brał również udział w produkcji San Andreas oraz Vice City.

Nik przygotowywał m.in. pierwsze szkice mapy Liberty City, a na późniejszym etapie był odpowiedzialny głównie za projekty dzielnic Broker, Dukes i Bohan. Screeny tych właśnie lokacji możemy zobaczyć w portfolio.

Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na sam szkic, który najpewniej dla skali został naniesiony na mapę San Andreas. Przedstawia on zarys miasta bardziej przypominającego Nowy Jork, aniżeli to znane z wersji finalnej. Główna część metropolii zdaje się też być fragmentem znacznie większego obszaru.

Czyżby pierwotnie świat Grand Theft Auto IV miał być wyraźnie obszerniejszy i oferować dostęp również do terenów podmiejskich? Przywodzi to na myśl wydane kilka lat później GTA V, w którym zamysł ten udało się już zrealizować.
Rockstar naruszył prawa autorskie?
napisany: 10.04.2021 · 00:45 · dodał: sdr
kategoria: GTA IV · komentarzy: 3 · zamknięty
Brytyjski muzyk Shawn Lee oskarżył Rockstar o naruszenie praw autorskich. Chodzi o motyw przewodni GTA IV.


Lee, który wcześniej współpracował z Rockstar przy ścieżce dźwiękowej do Bully, złożył w sądzie federalnym w San Diego pozew, w którym zarzuca studiu bezprawne wykorzystanie elementów jego twórczości w Grand Theft Auto IV oraz GTA V. Oskarżenie dotyczy utworu The Soviet Connection, który możemy usłyszeć m.in. w scenie otwierającej przygody Niko Bellica, a także w kolejnej części serii w formie sygnału dźwiękowego Liberty City - pętla do użycia w pojazdach.

Zdaniem Lee kompozycja Michaela Huntera zawiera melodię oraz riffy jego autorstwa. W 2008 roku miał on na prośbę Rockstar przesłać próbki do wykorzystania w GTA IV, jednak ostatecznie studio zrezygnowało ze współpracy. Sześć lat później Lee sam wykorzystał sporną melodię w utworze Biker Chick, który został wydany na albumie Reel to Reel.

Plotka: GTA IV wkrótce na PS5?
napisany: 31.12.2020 · 00:34 · dodał: sdr
kategoria: GTA IV · komentarzy: 3 · zamknięty
W tym tygodniu plotka plotkę goni. Co byście powiedzieli na Grand Theft Auto IV: The Complete Edition w wydaniu na PS5, i to już za kilka miesięcy? Chyba nikt by nie pogardził. Ile jednak w tym prawdy?

Plotka: GTA IV wkrótce na PS5?
Na profilu PS5 Only na Twitterze pojawił się na początku tygodnia screen (a raczej wycinek) strony produktu w sklepie Amazona. Produktem tym było właśnie wspomniane GTA IV wraz z dodatkami, w wersji na konsolę PlayStation 5.

Strona oczywiście szybko została "zdjęta", więc nie sposób zweryfikować tej rewelacji, ale nie wydaje się ona zupełnie oderwana od rzeczywistości. Rockstar chętnie w ostatnich latach odgrzewa kotlety, a taka czwórka w ogóle nie doczekała się portu na poprzednią generację konsol Sony.

Może tym razem się uda? Jeśli wierzyć plotce, gra powinna ukazać się 29 kwietnia 2021 roku. Przypadek? Nie sądzę ;>
Wsteczna (nie)kompatybilność
napisany: 04.12.2020 · 23:52 · dodał: sdr
kategoria: GTA IV · komentarzy: 2 · zamknięty
Ledwie pochwaliliśmy Rockstar za wsparcie dla wstecznej kompatybilności starszych gier studia z nowymi konsolami, a już pojawiają się pierwsze problemy. Przynajmniej niektóre gry nie zostały do końca sprawdzone...

u/Kylinho97
Jeden z graczy postanowił wrócić do GTA IV po długiej przerwie i wreszcie ukończyć grę. Niestety w finałowej misji (wariant z Out of Commission) okazało się, że sekwencja w której Niko musi podciągnąć się na pokład helikoptera jest... praktycznie nie do przejścia. Gra zdaje się kompletnie nie reagować na wciskany na kontrolerze przycisk A. Okazało się, że problem leży w... zbyt dużej liczbie klatek w jakiej konsola wyświetla obraz z gry. Przycisk trzeba naciskać tak szybko, że w zasadzie wykracza to poza ludzkie możliwości. Błąd nie jest nowy - znamy go już z Xboksa One X, a także z wersji na komputery, gdzie został naprawiony po... niemal ośmiu latach.

Ogrywane w tym przypadku wydanie z Xboksa 360 łatki już raczej nie dostanie, więc zostaje albo wybór innego zakończenia gry albo sposób wypracowany przez społeczność Reddita. Jeden z użytkowników podpowiedział, że pomóc może podłączenie do konsoli drugiego kontrolera w trybie Copilot (opcja ułatwień dostępu) i jednoczesne naciskanie przycisku na obu. To nie do końca pomogło, ale przybliżyło do ostatecznego rozwiązania, którym okazało się wykorzystanie... (tak, znowu wielokropek ;)) elektrycznych szczoteczek do zębów. Po zdjęciu głowic i przyłożeniu urządzeń do przycisków, generowane wibracje pozwoliły wymusić na GTA IV oczekiwaną reakcję.

Szczęśliwie w tym przypadku gracz okazał się na tyle pomysłowy, aby sobie poradzić. Ile jednak osób nie miało cierpliwości i rzuciło padem? Dzięki Rockstar.
Rockstar oddaje, Rockstar psuje
napisany: 29.05.2020 · 15:52 · dodał: sdr
kategoria: GTA IV · komentarzy: 2 · zamknięty
Udostępniona została nowa łatka dla Grand Theft Auto IV przywracająca wyciętą wcześniej muzykę, ale wstrzymajcie się z instalacją. O ile nie chcecie zaczynać gry od nowa.

GTA IV
Przed kilkunastu godzinami na Steamie pojawiła się kolejna aktualizacja dla GTA IV, które w lutym zostało wykastrowane z części ścieżki dźwiękowej. Stało się tak przy okazji ponownego udostępnienia gry po rozwodzie z pozostałościami usługi Games for Windows Live. Twórcy obiecali, że muzyka wróci do gry i słowa dotrzymali, jednak coś poszło nie tak.

Pierwsze osoby, które zdążyły pobrać patch i uruchomić grę, zgłaszają problemy z sejwami. Zapisy stanu rozgrywki nie chcą się ładować. Zdaje się, że Rockstar jest świadome wpadki, bo feralna łatka została już wycofana. Jeśli jednak zdążyliście ją już pobrać, wstrzymajcie się z uruchamianiem gry.
Rockstar uśmierca multi w GTA IV
napisany: 19.02.2020 · 13:05 · dodał: sdr
kategoria: GTA IV · komentarzy: 12 · zamknięty
To już ponad miesiąc jak GTA IV zniknęło ze Steama. Gra jednak powróci do sprzedaży już wkrótce, choć wybrakowana.

GTA IV - Niko Bellic
W styczniu Grand Theft Auto IV niespodziewanie zostało zdjęte z wirtualnej półki sklepowej. Jak się wkrótce okazało, wszystko za sprawą od dawna już niewspieranej usługi Games for Windows Live, z którą gra była od premiery w 2008 roku ściśle zintegrowana. Rockstar do tej pory olewał temat, bo posiadał klucze aktywacyjne, które można było sprzedawać, ale kluczy w końcu zabrakło.

Teraz strona GTA IV na Steamie została zaktualizowana o datę powrotu gry do regularnej dystrybucji oraz inne ciekawe informacje z tym związane. Sprzedaż zostanie wznowiona już za miesiąc, 19 marca, ale w zmienionej formie. GTA IV oraz Episodes From Liberty City zostaną połączone w jeden tytuł: Grand Theft Auto IV: Complete Edition. Z gry zostaną też wycięte wszystkie elementy, których działanie jest uzależnione od usług sieciowych. Będziemy więc musieli pożegnać się zupełnie z trybem multiplayer i rozmaitymi rankingami graczy.

Ponieważ GTA IV i Epizody były dotąd traktowane na pecetach jako oddzielne gry, osoby już posiadające w swojej bibliotece jeden lub drugi, albo oba tytuły, powinny przygotować się na pobranie sporej "łatki".

  • Jeśli posiadacie GTA IV, gra zostanie zaktualizowana do Complete Edition patchem (~22 GB) zawierającym EFLC.
  • Jeśli posiadacie EFLC, gra zostanie zaktualizowana do Complete Edition patchem (~6 GB) zawierającym GTA IV.
  • Jeśli posiadacie już obie gry, EFLC zostanie usunięte, a GTA IV zastąpione przez Complete Edition.

Osoby, które posiadają grę w wersji pudełkowej, nadal będą mogły aktywować ją kodem znajdującym się z tyłu na okładce instrukcji. Po aktywacji gra zostanie zaktualizowana do wersji Complete Edition. Jeżeli zakupiliście GTA IV w wersji cyfrowej w sklepie Games for Windows Live, będziecie mogli zaktualizować swoją kopię do wydania Complete Edition po wcześniejszym połączeniu z Social Clubem.

Tymczasowo w GTA IV: Complete Edition niedostępne będą też radiostacje, które trafiły do gry wraz z DLC: RamJam FM, Self-Actualization FM oraz Vice City FM. Nie wiemy na jak długo znikną, ani co jest tego przyczyną, ale można podejrzewać, że chodzi o kwestie licencyjne. Stacje najpewniej wrócą kiedy tylko Rockstar upora się z biurokracją.
GTA IV znika ze Steama
napisany: 11.01.2020 · 17:07 · dodał: sdr
kategoria: GTA IV · komentarzy: 7 · zamknięty
Dość niespodziewanie ze sprzedaży na Steamie zostało wycofane Grand Theft Auto IV. Niestety w parze z decyzją wydawcy nie poszły żadne wyjaśnienia.

GTA IV - Niko Bellic
Brak możliwości zakupu gry w sklepie Valve zauważył Pixelbuster. Co ciekawe, w sprzedaży pozostaje cały czas pakiet DLC Episodes from Liberty City. Dziwi to tym bardziej, że obie gry są bardzo podobne pod względem technicznym, a niektórzy upatrują przyczyn wycofania GTA IV właśnie w problemach z niesławnym Games for Windows Live. Jak dobrze pamiętamy, na platformie Microsoftu opierał się cały moduł sieciowy "czwórki", jednak GfWL od lat nie jest już wspierane.

Drugim wymienianym powodem zniknięcia przygód Niko z wirtualnej półki Steama są kwestie licencyjne. GTA IV miewało już w przeszłości problemy z licencją na muzykę, która dla części utworów zawartych w grze wygasła w 2018 roku. Czyżby i tym razem? Tak czy inaczej, tytuł powinien wkrótce wrócić do sprzedaży. Wątpliwe, aby Take-Two pozwoliło sobie na zbyt długą przerwę w dystrybucji.

Grand Theft Auto IV nie można zakupić również w Rockstar Warehouse, czyli własnym sklepie firmy.

Aktualizacja 13.01Serwis USgamer otrzymał od Rockstar oficjalne wyjaśnienie sytuacji. Poniżej jego treść:

Grand Theft Auto 4 zostało oryginalnie zaprojektowane dla platformy Games For Windows Live. W sytuacji, gdy Microsoft zaprzestał wspierania Games For Windows Live, nie możemy generować nowych kluczy aktywacyjnych, które są niezbędne do dalszej sprzedaży obecnej wersji gry. Szukamy innych sposobów dystrybucji GTA4 dla PC i podzielimy się nowymi informacjami na ten temat najszybciej jak będzie to możliwe.

Tak więc, wszystko chyba jasne.

Obecnie serwis przegląda 158 gości oraz 0 z 6549 zarejestrowanych użytkowników
Razem: 158 · Najwięcej (7125): 07.06.2015 · Ostatnio przyjęty: artur8239
STATYSTYKI »
 
 
© 2004 - 2021 GTAthegame NETWORK
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies
news · forum · blogi · wap · xml · pliki · igf · njoy · szukaj · mapa