Gość

Rejestruj

Nie było tematu
napisany: 22.08.2022 · 19:48 · dodał: sdr
kategoria: Classic GTA · komentarzy: 4 · zamknięty
Zaspaliśmy kiedy trzeba było napisać o udostępnionych przez jednego z ojców Grand Theft Auto materiałach koncepcyjnych z pierwszych dwóch części serii, ale teraz jest okazja żeby wrócić do tematu. Dlaczego? Bo jest drama!

Dokumenty projektowe GTA
W ubiegłym tygodniu Mike Dailly, jeden z pracowników dawnego DMA Design, zamieścił na swojej stronie dokumenty projektowe pierwszych dwóch części serii Grand Theft Auto. To prawdziwa gratka dla wszystkich fanów, dzięki której można było zobaczyć jak obie gry wyglądały w założeniach ich twórców zanim jeszcze została napisana pierwsza linia kodu. Niestety radość nie trwała długo.

Wczoraj wieczorem Mike poinformował, że otrzymał z Rockstar wezwanie do usunięcia wszelkich materiałów związanych z produkcją obu gier. Chodzi zarówno o dokumenty, jak i nagrania przedstawiające wczesne wersje. Co jak co, ale dział prawny studia funkcjonuje nadzwyczaj sprawnie. Szkoda tylko, że Rockstar równie dobrze nie potrafi w PR.

To kolejna z serii wizerunkowych wpadek firmy w ostatnich latach. I niczego się nie nauczyli. Oczywiście prawo prawem, ale trzeba odróżniać kiedy faktycznie na jakimś naruszeniu się traci, a kiedy można przymknąć oko i coś na tym ugrać.

Tymczasem z częścią usuniętych przez Mike'a materiałów wciąż jeszcze można zapoznać się dzięki wehikułowi czasu.
Otwieram wino
napisany: 24.10.2020 · 02:52 · dodał: sdr
kategoria: Classic GTA · komentarzy: 3 · zamknięty
Czy wiedzieliście, że w okolicy przełomu wieków można było posmakować wina marki... GTA2? Ja też nie, ale okazuje się, że tak właśnie było.

Wino GTA2
Zawsze kiedy piszę newsa w kategorii poświęconej najstarszym odsłonom serii, zadziwia mnie, że mimo upływu lat jednak czasem jeszcze nawinie się w tym temacie jakaś ciekawostka. Na przykład taka jak ta.

Liczba wyprodukowanych butelek wspomnianego wina, które najpewniej powstały na potrzeby okołopremierowej akcji marketingowej, była zapewne znikoma. Tym bardziej zaskakuje fakt, że co najmniej jedna zachowała się w nienaruszonym stanie do naszych czasów. Jej szczęśliwym posiadaczem jest Billy Thomson, dyrektor nowo powstałego Rockstar Dundee.

Co więcej, Thomson posiada w swojej kolekcji także oryginalnie zafoliowany egzemplarz GTA2. Zdjęcia tych unikatowych okazów można podziwiać na Twitterze.

PS W czwartek minęło 21 lat od premiery gry ;o
Klasyczne GTA trafią na PS3?
napisany: 30.04.2020 · 15:12 · dodał: sdr
kategoria: Classic GTA · komentarzy: 5 · zamknięty
W rejestrze PEGI pojawiły się nowe wpisy dotyczące starszych części serii. Co ciekawe, zgodnie z podanymi informacjami GTA 1 oraz GTA 2 zostały sklasyfikowane ponownie dla platformy... PlayStation 3.

GTA1 i GTA2 na PS3 - PEGI
Jeszcze ciekawsza wydaje się podana data premiery na poprzedniej konsoli Sony - to dzisiaj. Czyżbyśmy niespodziewanie mieli otrzymać od Rockstar usprawnione wydania klasyków? Tylko dlaczego nie na sprzęt obecnej (jeszcze) generacji? Nie pozostaje chyba nic innego jak tylko zaczekać na oficjalne potwierdzenie ze strony studia.

PEGI przyznało pierwszej części serii kategorię 16, a GTA 2 otrzymało standardową "osiemnastkę".
Z kamerą wśród twórców GTA
napisany: 17.05.2019 · 11:21 · dodał: sdr
kategoria: Classic GTA · komentarzy: 0 · zamknięty
BBC prowadzi na Twitterze osobny profil, na którym publikowane są materiały archiwalne stacji i związane z nimi wspomnienia. Dokładnie 23 lata (i jeden dzień) temu reporter Rory Cellan-Jones odwiedził w Dundee ekipę DMA Design.

BBC Archive
W trwającym niespełna sześć minut reportażu widzimy pracowników studia na swoich stanowiskach, pochłoniętych pracą nad kolejną grą - Grand Theft Auto. Kamera zagląda kolejno do różnych działów, gdzie Rory rozmawia m.in. z projektantami, dźwiękowcami i testerami. Mamy okazję spojrzeć na mapę świata i samą grę w zaawansowanym stadium produkcji, choć wciąż jeszcze nieco różną od tego co ostatecznie trafiło na rynek. W pewnym momencie widzimy też pomieszczenie, w którym trwa sesja... motion capture. GTA III potwierdzone? xD

To był rok 1996, półtora miesiąca przed planowaną premierą GTA. Terminu, jak wiemy, nie udało się dotrzymać ;)
W GTA zagramy na PlayStation Classic
napisany: 29.10.2018 · 15:24 · dodał: sdr
kategoria: Classic GTA · komentarzy: 2 · zamknięty
Sony właśnie ogłosiło pełną listę gier, które pojawią się na ich nowym-starym PlayStation Classic. Nie mogło wśród nich zabraknąć kultowego pierwszego Grand Theft Auto.


PlayStation Classic to miniaturowa replika pierwszego PS z 1994 roku. Konsolka nie będzie umożliwiała grania w dowolne gry ze swojego pierwowzoru, a jedynie w 20 tytułów wybranych i zapisanych w pamięci sprzętu przez Sony. Właśnie poznaliśmy pełną listę dostępnych tytułów i znajduje się wśród nich oryginalne GTA.

Poza legendarną produkcją Rockstar Games, zagramy również w takie perełki jak: Battle Arena Toshinden, Cool Boarders 2, Destruction Derby, Final Fantasy 7, Intelligent Qube, Jumping Flash, Metal Gear Solid, Mr Driller, Oddworld: Abe’s Oddysee, Rayman, Resident Evil Director’s Cut, Revelations: Persona, Ridge Racer Type 4, Super Puzzle Fighter 2 Turbo, Syphon Filter, Tekken 3, Tom Clancy’s Rainbow Six, Twisted Metal oraz Wild Arms.

PlayStation Classic w sklepach pojawi się 3 grudnia, w 24. rocznicę premiery popularnego "szaraka". W Polsce dostępne będzie w cenie około 450zł.

Obecnie serwis przegląda 24 gości oraz 0 z 6628 zarejestrowanych użytkowników
Razem: 24 · Najwięcej (7125): 07.06.2015 · Ostatnio przyjęty: kamilb1523
STATYSTYKI »
news · forum · blogi · mobile · rss · pliki · filmy · njoy · szukaj · mapa
© 2004 - 2023 GTAthegame
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów jest zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies