Gość

Rejestruj

 

 


GTA V · PC
~104zł
Shadow Broker
GTA.cz
GTANF
Iron Squad - Spolszczenia gier
Pobierz przeglądarkę Vivaldi teraz!
Otwieram wino
napisany: 24.10.2020 · 02:52 · dodał: sdr
kategoria: Classic GTA · komentarzy: 3 · zamknięty
Czy wiedzieliście, że w okolicy przełomu wieków można było posmakować wina marki... GTA2? Ja też nie, ale okazuje się, że tak właśnie było.

Wino GTA2
Zawsze kiedy piszę newsa w kategorii poświęconej najstarszym odsłonom serii, zadziwia mnie, że mimo upływu lat jednak czasem jeszcze nawinie się w tym temacie jakaś ciekawostka. Na przykład taka jak ta.

Liczba wyprodukowanych butelek wspomnianego wina, które najpewniej powstały na potrzeby okołopremierowej akcji marketingowej, była zapewne znikoma. Tym bardziej zaskakuje fakt, że co najmniej jedna zachowała się w nienaruszonym stanie do naszych czasów. Jej szczęśliwym posiadaczem jest Billy Thomson, dyrektor nowo powstałego Rockstar Dundee.

Co więcej, Thomson posiada w swojej kolekcji także oryginalnie zafoliowany egzemplarz GTA2. Zdjęcia tych unikatowych okazów można podziwiać na Twitterze.

PS W czwartek minęło 21 lat od premiery gry ;o
Klasyczne GTA trafią na PS3?
napisany: 30.04.2020 · 15:12 · dodał: sdr
kategoria: Classic GTA · komentarzy: 5 · zamknięty
W rejestrze PEGI pojawiły się nowe wpisy dotyczące starszych części serii. Co ciekawe, zgodnie z podanymi informacjami GTA 1 oraz GTA 2 zostały sklasyfikowane ponownie dla platformy... PlayStation 3.

GTA1 i GTA2 na PS3 - PEGI
Jeszcze ciekawsza wydaje się podana data premiery na poprzedniej konsoli Sony - to dzisiaj. Czyżbyśmy niespodziewanie mieli otrzymać od Rockstar usprawnione wydania klasyków? Tylko dlaczego nie na sprzęt obecnej (jeszcze) generacji? Nie pozostaje chyba nic innego jak tylko zaczekać na oficjalne potwierdzenie ze strony studia.

PEGI przyznało pierwszej części serii kategorię 16, a GTA 2 otrzymało standardową "osiemnastkę".
Z kamerą wśród twórców GTA
napisany: 17.05.2019 · 11:21 · dodał: sdr
kategoria: Classic GTA · komentarzy: 0 · zamknięty
BBC prowadzi na Twitterze osobny profil, na którym publikowane są materiały archiwalne stacji i związane z nimi wspomnienia. Dokładnie 23 lata (i jeden dzień) temu reporter Rory Cellan-Jones odwiedził w Dundee ekipę DMA Design.

BBC Archive
W trwającym niespełna sześć minut reportażu widzimy pracowników studia na swoich stanowiskach, pochłoniętych pracą nad kolejną grą - Grand Theft Auto. Kamera zagląda kolejno do różnych działów, gdzie Rory rozmawia m.in. z projektantami, dźwiękowcami i testerami. Mamy okazję spojrzeć na mapę świata i samą grę w zaawansowanym stadium produkcji, choć wciąż jeszcze nieco różną od tego co ostatecznie trafiło na rynek. W pewnym momencie widzimy też pomieszczenie, w którym trwa sesja... motion capture. GTA III potwierdzone? xD

To był rok 1996, półtora miesiąca przed planowaną premierą GTA. Terminu, jak wiemy, nie udało się dotrzymać ;)
W GTA zagramy na PlayStation Classic
napisany: 29.10.2018 · 15:24 · dodał: sdr
kategoria: Classic GTA · komentarzy: 2 · zamknięty
Sony właśnie ogłosiło pełną listę gier, które pojawią się na ich nowym-starym PlayStation Classic. Nie mogło wśród nich zabraknąć kultowego pierwszego Grand Theft Auto.


PlayStation Classic to miniaturowa replika pierwszego PS z 1994 roku. Konsolka nie będzie umożliwiała grania w dowolne gry ze swojego pierwowzoru, a jedynie w 20 tytułów wybranych i zapisanych w pamięci sprzętu przez Sony. Właśnie poznaliśmy pełną listę dostępnych tytułów i znajduje się wśród nich oryginalne GTA.

Poza legendarną produkcją Rockstar Games, zagramy również w takie perełki jak: Battle Arena Toshinden, Cool Boarders 2, Destruction Derby, Final Fantasy 7, Intelligent Qube, Jumping Flash, Metal Gear Solid, Mr Driller, Oddworld: Abe’s Oddysee, Rayman, Resident Evil Director’s Cut, Revelations: Persona, Ridge Racer Type 4, Super Puzzle Fighter 2 Turbo, Syphon Filter, Tekken 3, Tom Clancy’s Rainbow Six, Twisted Metal oraz Wild Arms.

PlayStation Classic w sklepach pojawi się 3 grudnia, w 24. rocznicę premiery popularnego "szaraka". W Polsce dostępne będzie w cenie około 450zł.
Przypomnij sobie pierwsze GTA
napisany: 17.12.2014 · 13:02 · dodał: Marcin
kategoria: Classic GTA · komentarzy: 4 · zamknięty
Arkadiusz "Dark Archon" Kamiński, redaktor naczelny portalu arhn.eu i prowadzący jeden z najlepszych polskich kanałów poświęconych grom wideo, opublikował właśnie nowy materiał z serii "...w pigułce", w którym przybliża historię pierwszej odsłony Grand Theft Auto oraz studia DMA, które grę wyprodukowało.

Warto zapoznać się z poniższym materiałem, bo jest on świetnie zrealizowany i zawiera sporo ciekawostek, które fani serii GTA powinni po prostu wiedzieć.

Klasyka trafi do PS Store?
napisany: 02.05.2013 · 12:52 · dodał: sdr
kategoria: Classic GTA · komentarzy: 7 · zamknięty
Przeszukując regularnie bazę ESRB czasem można doszukać się naprawdę ciekawych rzeczy. Na jedną z nich natrafiła właśnie redakcja serwisu Joystiq.

Otóż okazuje się, że już wkrótce posiadacze konsol PlayStation 3, a także przenośnych PS Vita i PSP, będą mogli zagrać w klasyczne odsłony serii GTA. Odpowiednie noty dla Grand Theft Auto oraz GTA 2 pojawiły się na moment w publicznym katalogu ESRB po czym szybko zostały usunięte. Domyślamy się, że nastąpiło to na wniosek Rockstar, które zapewne czeka na odpowiedni moment, aby podzielić się z nami radosną nowiną.

A co Wy sądzicie o tego typu reedycjach starszych tytułów? Chętnie wracacie czy może ich czas już bezpowrotnie minął?

chaos, 3 maja o 21:40
Ja ze swojej strony dodam, że także europejska organizacja ds. klasyfikacji gier wideo miała okazję się przejrzeć Grand Theft Auto w wersji na PlayStation3 i wystawiła jej znaczek "16".

chaos, 4 maja o 10:10
Heh, PEGI znowu w akcji. Tym razem dostało się GTA2 i ze względu na przemoc zawartą w grze na okładce wyląduje znaczek... "18"! Zupełnie odwrotnie aniżeli ESRB. Widocznie Europa ma inny punkt widzenia od Ameryki :)

Klasyka trafi do PS Store?
A jeśli pecet nie daje rady...
napisany: 20.07.2012 · 21:13 · dodał: sdr
kategoria: Classic GTA · komentarzy: 3 · zamknięty
Jak nie daje rady i nie możesz odpalić iCEnhancera to zawsze możesz zagrać w pierwsze Grand Theft Auto na silniku "czwórki" ;)

No, do zagrania to może jeszcze trochę czasu, bo i nie jest nawet powiedziane, że mod ujrzy światło dzienne, ale obejrzeć można. Na YouTube możecie sprawdzić jak wyglądają pierwsze efekty pracy zapaleńców, którzy przenieśli dwuwymiarową mapę na silnik RAGE. O ile sama mapa praktycznie się nie zmieniła, o tyle efekty znane z GTA IV nadają jej nowej świeżości.


Obecnie serwis przegląda 80 gości oraz 0 z 6558 zarejestrowanych użytkowników
Razem: 80 · Najwięcej (7125): 07.06.2015 · Ostatnio przyjęty: Nike69
STATYSTYKI »
 
 
© 2004 - 2021 GTAthegame NETWORK
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies
news · forum · blogi · wap · xml · pliki · igf · njoy · szukaj · mapa