Gość

Rejestruj

 

 


Trylogia · PC
~19zł
Shadow Broker
GTANF
GTA.cz
Iron Squad - Spolszczenia gier
Pobierz przeglądarkę Vivaldi teraz!

Aaron Garbut na rocznicę GTA III
napisany: 25.10.2021 · 02:14 · dodał: sdr
kategoria: GTA III · komentarzy: 1 · zamknięty
W piątek obchodziliśmy okrągłą 20. rocznicę premiery Grand Theft Auto III. Na tę szczególną okazję Aaron Garbut, ówczesny dyrektor artystyczny, a obecnie szef Rockstar North udzielił wywiadów, w których wspomina czas pracy nad grą.

Plansza z intro do GTA III

Dopiero się rozkręcamyW rozmowie z australijskim Press Start Garbut wspomina trójkę jako grę, w którą jej twórcy zawsze chcieli zagrać.

Przeniesienie serii z 2D całkiem zmieniło doświadczenie immersji - nagle byłeś w tym świecie, nie ponad nim.

To z czego jestem najbardziej dumny to to, że wypracowaliśmy wszystko czego chcieliśmy, co uważaliśmy za najlepsze, a nie co było łatwe.

Sporo miejsca szef Rockstar North poświęcił pasji tworzenia otwartych światów.

Jesteśmy skupieni na budowaniu światów i sprawianiu, że będą wiarygodne, szczegółowe, interesujące, zróżnicowane i żywe na ile to tylko możliwe. Chcemy żeby cieszyły, były miejscem w którym nie musisz niczego robić na siłę, grać w określony sposób, ani doświadczać historii nim sam tego nie zechcesz. Za to możesz w nich po prostu... być.

Aaron jest przekonany, że prawdziwe owoce tego co zapoczątkowało Grand Theft Auto III wciąż są przed nami. Dwie dekady temu studio rozpoczęło swoją przygodę, ale tak naprawdę wciąż tylko się rozkręca.

Na skraju jutraNatomiast wywiad dla serwisu GamesRadar obfituje w więcej szczegółów technicznych. Okazuje się, że ważną rolę w powstaniu GTA III miała konsola... Dreamcast.

Sam (Houser) zawsze skłaniał się ku przeniesieniu serii GTA do 3D, ale było to bardziej marzenie niż plan. Trochę eksperymentowaliśmy z trójwymiarem już przy GTA 2, próbując przesunąć kamerę nieco za samochód, ale kilkoro z nas było naprawdę poekscytowanych możliwościami swobodnego modelowania świata, który byłby ładowany na bieżąco, i przeniesieniem kamery do środka. Zrobiliśmy kilka prototypów na Dreamcaście i dzięki temu dostaliśmy zielone światło dla GTA 3.

GTA III okazało się przełomem dla całej serii, ale z perspektywy czasu widzimy, że w pewien sposób również wyznaczyło standardy dla innych gier z otwartym światem.

Myślę, że GTA 3 było jedną z kilku gier, które pomogły stworzyć nowy gatunek. Uchyliło drzwi do nowych możliwości. Wiele gier jest jak kolejka górska z graczem na przednim siedzeniu - świat i całe doświadczenie są skrojone pod gracza. Naszym celem jest sprawienie by gracz poczuł się jak część bardziej złożonej całości, że nasza narracja dopasowuje się do jego stylu gry i nasz świat na to reaguje.

A jak wy wspominacie swoją pierwszą wizytę w Liberty City? Jakie wrażenie zrobił na was ten wielki, żyjący własnym życiem świat? Zachęcamy do lektury obu wywiadów w całości i dzielenia się swoimi przemyśleniami w komentarzach.
Claude odzyska głos!
napisany: 01.04.2021 · 23:47 · dodał: sdr
kategoria: GTA III · komentarzy: 5 · zamknięty
Już za kilka miesięcy minie okrągłe 20 lat od premiery Grand Theft Auto III. To idealna okazja, aby wydać zremasterowaną wersję gry i zanosi się na to, że Rockstar tę okazję wykorzysta! Nie będzie to jednak zwyczajny remaster.

GTA III bez wątpienia było przełomowe dla serii, bo przeniosło ją w trójwymiar. Po blisko dwudziestu latach od debiutu gra jednak straciła nieco dawnego blasku i zdecydowanie zasłużyła na odświeżenie. Wielu graczy czeka na wersję z nową oprawą graficzną i choć jak na razie brak na ten temat oficjalnych informacji, od dłuższego czasu pojawiały się poszlaki wskazujące, że za zamkniętymi drzwiami coś się dzieje.

Hossein Diba - artstation.com/artwork/Vg3Aa4
Przypomnijmy: we wrześniu 2019 roku Grand Theft Auto III przeszło ponowny proces klasyfikacji wiekowej. W ostatnim półroczu fani kilkukrotnie dobierali się do źródeł gry, a Take-Two zdecydowanie przeciwstawiało się dawaniu jej "drugiego życia". W końcu sam Strauss Zelnick pozytywnie wypowiada się o remasterach dając za przykład stareńką Mafię. No i jeszcze te przecieki z GTA Forums. Sami widzicie.

A skoro już jesteśmy przy przeciekach, na Reddicie pojawił się wieczorem zrzut ekranu z amerykańskiego Amazona, na którym widać stronę produktu gry pod tytułem... GTA III: 20th Anniversary Edition. Co jednak najciekawsze, z dołączonego opisu wynika, że remaster poza uwspółcześnioną oprawą graficzną zaoferuje również rozszerzoną warstwę fabularną, która zostanie uzupełniona o... linie dialogowe protagonisty! Trzeba przyznać, że to ze strony Rockstar bardzo odważny krok. W końcu historia opowiedziana w oryginale może nie była porywająca, ale miała swój urok i wszyscy już przywykliśmy do milczącego Claude'a. Zwrócenie mu głosu będzie wydarzeniem nie mniejszym niż samo wydanie remastera, co ma mieć miejsce już we wrześniu.

Tak więc, wszystko już niemal jasne. Pozostaje czekać na oficjalną zapowiedź. Jak się wam podobają plany Rockstar? Zagracie w nowe-stare Grand Theft Auto III?

AktualizacjaTak, ta wiadomość to primaaprilisowy żart :)
GTA III przeniesione na Vitę
napisany: 26.10.2020 · 21:07 · dodał: sdr
kategoria: GTA III · komentarzy: 0 · zamknięty
Grand Theft Auto III ostatnio dostaje dużo miłości od fanów lubiących grzebać w sprzęcie. Ledwie miesiąc temu dowiedzieliśmy się o udanym porcie gry na Switcha, a tu już kolejna osoba chce przenieść ją na PS Vitę.Chodzi o niejakiego Rinnegatamante, który kilka dni temu po raz pierwszy publicznie zaprezentował efekty swojej pracy na Twitchu. Trójka na przedstawionym filmie jeszcze nie działa idealnie, rozgrywka nie jest płynna i można dostrzec błędy renderowania. Jednak autor projektu regularnie czyni postępy i już myśli o uruchomieniu na Vicie GTA: Vice City.

W najbliższym czasie wszyscy chętni mają otrzymać możliwość samodzielnego sprawdzenia GTA III na swoim kieszonkowym PlayStation. Oczywiście pod warunkiem, że tematem wcześniej nie zainteresują się prawnicy Take-Two ;)
GTA III przeniesione na Switcha
napisany: 25.09.2020 · 20:39 · dodał: sdr
kategoria: GTA III · komentarzy: 9 · zamknięty
Niemal równo rok temu pisaliśmy o tym, że wkrótce Grand Theft Auto III może pojawić się na nowych platformach. Kto by jednak pomyślał, że rękę do tego przyłożą sami fani? ;)

GTA III przeniesione na Switcha
To oczywiście żart, ale chyba przyznacie, że mamy tu do czynienia z ciekawym zbiegiem okoliczności. Przed rokiem podejrzewaliśmy, że Take-Two może chcieć wydać GTA III na szybko zdobywającej popularność konsoli Nintendo Switch. Dzisiaj natomiast świat obiegła informacja, że jeden z fanów z powodzeniem uruchomił grę na tym właśnie sprzęcie.

Chociaż wypada tu mówić raczej o przeportowaniu trójki, bowiem aby osiągnąć cel trzeba było się posunąć do inżynierii wstecznej oryginalnego kodu tak gry, jak i silnika graficznego RenderWare, na którym pierwsze trójwymiarowe GTA hula. Nie trzeba chyba wspominać, że jest to działanie wątpliwie legalne i najpewniej sprawca zamieszania wkrótce znajdzie w skrzynce pocztowej list od prawników Take-Two. A sprawcą tym jest niejaki eradicatinglove.

Na kanale autora projektu zamieszczony został film, z którego krok po kroku możemy dowiedzieć się jak zainstalować i uruchomić Grand Theft Auto III na Switchu. W opisie znajdziemy też linki do wszystkich potrzebnych plików i narzędzi. Gra działa na konsoli Nintendo całkiem sprawnie, od czasu do czasu zdarzają się jedynie drobne przycięcia.
GTA III ponownie sklasyfikowane
napisany: 27.09.2019 · 10:51 · dodał: sdr
kategoria: GTA III · komentarzy: 4 · zamknięty
W bazie Australian Classification, czyli australijskiego urzędu zajmującego się klasyfikacją wiekową m.in. gier, zauważona została interesująca zmiana. Interesująca, bo dotyczy... Grand Theft Auto III.

GTA III w bazie Australian Classification
Mogłoby się wydawać, że wokół tytułu, który swoją premierę miał niemal 18 lat temu niewiele powinno się już dziać, przynajmniej w kwestii ograniczeń wiekowych potencjalnych odbiorców. Tymczasem wpis w rejestrze dotyczący GTA III został właśnie zaktualizowany, dokładnie wczoraj.

Z samego wpisu nic konkretnego nie wynika. Nie wiemy nawet jakiej platformy dotyczy, aby można było wywnioskować czy chodzi o udostępnienie gry na nowym sprzęcie. Gdyby tak właśnie miało być, to pierwszą platformą która przychodzi na myśl mogłoby być Nintendo Switch. Japońska konsola została ciepło przyjęta na rynku, a baza jej użytkowników wynosi już ponad 35 milionów. Trudno zignorować tak dużą grupę potencjalnych klientów. Być może Rockstar przygotowuje się wydania swoich klasyków na tej platformie.

Z drugiej strony nie można wykluczyć innego scenariusza. Jak wspomniałem, w tym roku mija 18 lat od premiery Grand Theft Auto III. Może twórcy szykują z tej okazji coś specjalnego? Gra może i zestarzała się nie najgorzej, ale zdecydowanie zasługuje na porządny lifting. Co byście powiedzieli na remaster przygód w Liberty City?
GTA III grywalne na iPhonie X
napisany: 05.06.2019 · 19:31 · dodał: sdr
kategoria: GTA III · komentarzy: 0 · zamknięty
Raptem kilka tygodni temu pisałem o aktualizacji GTA: Chinatown Wars dla urządzeń z systemem iOS, a tu kolejną część serii spotyka ten sam los.

GTA III: Anniversary Edition
Wczoraj w sklepie Apple po niemal czterech latach pojawiła się nowa wersja Grand Theft Auto III oznaczona numerem 1.5. Podobnie jak w przypadku przygód Huanga Lee, aktualizacja sama w sobie nie wnosi większych zmian. Poprawione zostały podobno jakieś błędy i podobno gra ma działać lepiej, ale i tak najbardziej z tej wiadomości powinni cieszyć się posiadacze iPadów Pro oraz iPhonów X i XS, którzy wreszcie uruchomią grę na pełnym ekranie :)

Jeśli jeszcze nie macie GTA III na swoim jabłkowym urządzeniu, zachęcamy do nadrobienia zaległości. Gra kosztuje w App Store dokładnie 23,99 zł.
Grand Theft Auto III w Alei Sław
napisany: 05.05.2016 · 19:24 · dodał: sdr
kategoria: GTA III · komentarzy: 1 · zamknięty
Nieco ponad miesiąc temu pisaliśmy o nominacji jaką otrzymało Grand Theft Auto III. Dziś już wiemy, że seria ma swojego reprezentanta w Światowej Alei Sław Gier Wideo.

Utworzona przez amerykańskie Narodowe Muzeum Gier Aleja stanowi selekcję najlepszych produkcji, które z różnych względów zapisały się w historii. Do tej pory wyróżnione zostały takie tytuły jak Doom, Pac-Man, Pong, Super Mario Bros., Tetris oraz World of Warcraft.

Grand Theft Auto III w Alei Sław
Od dziś do zaszczytnego grona zaliczane jest również Grand Theft Auto III. Wraz z pierwszą trójwymiarową częścią serii swoje miejsce w Alei Sław otrzymało pięć innych gier: The Legend of Zelda, The Oregon Trail, The Sims, Sonic the Hedgehog i Space Invaders. Gratulujemy!

Obecnie serwis przegląda 67 gości oraz 0 z 6558 zarejestrowanych użytkowników
Razem: 67 · Najwięcej (7125): 07.06.2015 · Ostatnio przyjęty: Nike69
STATYSTYKI »
 
 
© 2004 - 2021 GTAthegame NETWORK
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies
news · forum · blogi · wap · xml · pliki · igf · njoy · szukaj · mapa