Gość

Rejestruj

 

 


Trylogia · PC
~19zł
Shadow Broker
GTA.cz
GTANF
Iron Squad - Spolszczenia gier
Pobierz przeglądarkę Vivaldi teraz!

Claude odzyska głos!
napisany: 01.04.2021 · 23:47 · dodał: sdr
kategoria: GTA III · komentarzy: 5 · zamknięty
Już za kilka miesięcy minie okrągłe 20 lat od premiery Grand Theft Auto III. To idealna okazja, aby wydać zremasterowaną wersję gry i zanosi się na to, że Rockstar tę okazję wykorzysta! Nie będzie to jednak zwyczajny remaster.

GTA III bez wątpienia było przełomowe dla serii, bo przeniosło ją w trójwymiar. Po blisko dwudziestu latach od debiutu gra jednak straciła nieco dawnego blasku i zdecydowanie zasłużyła na odświeżenie. Wielu graczy czeka na wersję z nową oprawą graficzną i choć jak na razie brak na ten temat oficjalnych informacji, od dłuższego czasu pojawiały się poszlaki wskazujące, że za zamkniętymi drzwiami coś się dzieje.

Hossein Diba - artstation.com/artwork/Vg3Aa4
Przypomnijmy: we wrześniu 2019 roku Grand Theft Auto III przeszło ponowny proces klasyfikacji wiekowej. W ostatnim półroczu fani kilkukrotnie dobierali się do źródeł gry, a Take-Two zdecydowanie przeciwstawiało się dawaniu jej "drugiego życia". W końcu sam Strauss Zelnick pozytywnie wypowiada się o remasterach dając za przykład stareńką Mafię. No i jeszcze te przecieki z GTA Forums. Sami widzicie.

A skoro już jesteśmy przy przeciekach, na Reddicie pojawił się wieczorem zrzut ekranu z amerykańskiego Amazona, na którym widać stronę produktu gry pod tytułem... GTA III: 20th Anniversary Edition. Co jednak najciekawsze, z dołączonego opisu wynika, że remaster poza uwspółcześnioną oprawą graficzną zaoferuje również rozszerzoną warstwę fabularną, która zostanie uzupełniona o... linie dialogowe protagonisty! Trzeba przyznać, że to ze strony Rockstar bardzo odważny krok. W końcu historia opowiedziana w oryginale może nie była porywająca, ale miała swój urok i wszyscy już przywykliśmy do milczącego Claude'a. Zwrócenie mu głosu będzie wydarzeniem nie mniejszym niż samo wydanie remastera, co ma mieć miejsce już we wrześniu.

Tak więc, wszystko już niemal jasne. Pozostaje czekać na oficjalną zapowiedź. Jak się wam podobają plany Rockstar? Zagracie w nowe-stare Grand Theft Auto III?

AktualizacjaTak, ta wiadomość to primaaprilisowy żart :)
GTA III przeniesione na Vitę
napisany: 26.10.2020 · 21:07 · dodał: sdr
kategoria: GTA III · komentarzy: 0 · zamknięty
Grand Theft Auto III ostatnio dostaje dużo miłości od fanów lubiących grzebać w sprzęcie. Ledwie miesiąc temu dowiedzieliśmy się o udanym porcie gry na Switcha, a tu już kolejna osoba chce przenieść ją na PS Vitę.Chodzi o niejakiego Rinnegatamante, który kilka dni temu po raz pierwszy publicznie zaprezentował efekty swojej pracy na Twitchu. Trójka na przedstawionym filmie jeszcze nie działa idealnie, rozgrywka nie jest płynna i można dostrzec błędy renderowania. Jednak autor projektu regularnie czyni postępy i już myśli o uruchomieniu na Vicie GTA: Vice City.

W najbliższym czasie wszyscy chętni mają otrzymać możliwość samodzielnego sprawdzenia GTA III na swoim kieszonkowym PlayStation. Oczywiście pod warunkiem, że tematem wcześniej nie zainteresują się prawnicy Take-Two ;)
GTA III przeniesione na Switcha
napisany: 25.09.2020 · 20:39 · dodał: sdr
kategoria: GTA III · komentarzy: 9 · zamknięty
Niemal równo rok temu pisaliśmy o tym, że wkrótce Grand Theft Auto III może pojawić się na nowych platformach. Kto by jednak pomyślał, że rękę do tego przyłożą sami fani? ;)

GTA III przeniesione na Switcha
To oczywiście żart, ale chyba przyznacie, że mamy tu do czynienia z ciekawym zbiegiem okoliczności. Przed rokiem podejrzewaliśmy, że Take-Two może chcieć wydać GTA III na szybko zdobywającej popularność konsoli Nintendo Switch. Dzisiaj natomiast świat obiegła informacja, że jeden z fanów z powodzeniem uruchomił grę na tym właśnie sprzęcie.

Chociaż wypada tu mówić raczej o przeportowaniu trójki, bowiem aby osiągnąć cel trzeba było się posunąć do inżynierii wstecznej oryginalnego kodu tak gry, jak i silnika graficznego RenderWare, na którym pierwsze trójwymiarowe GTA hula. Nie trzeba chyba wspominać, że jest to działanie wątpliwie legalne i najpewniej sprawca zamieszania wkrótce znajdzie w skrzynce pocztowej list od prawników Take-Two. A sprawcą tym jest niejaki eradicatinglove.

Na kanale autora projektu zamieszczony został film, z którego krok po kroku możemy dowiedzieć się jak zainstalować i uruchomić Grand Theft Auto III na Switchu. W opisie znajdziemy też linki do wszystkich potrzebnych plików i narzędzi. Gra działa na konsoli Nintendo całkiem sprawnie, od czasu do czasu zdarzają się jedynie drobne przycięcia.
GTA III ponownie sklasyfikowane
napisany: 27.09.2019 · 10:51 · dodał: sdr
kategoria: GTA III · komentarzy: 4 · zamknięty
W bazie Australian Classification, czyli australijskiego urzędu zajmującego się klasyfikacją wiekową m.in. gier, zauważona została interesująca zmiana. Interesująca, bo dotyczy... Grand Theft Auto III.

GTA III w bazie Australian Classification
Mogłoby się wydawać, że wokół tytułu, który swoją premierę miał niemal 18 lat temu niewiele powinno się już dziać, przynajmniej w kwestii ograniczeń wiekowych potencjalnych odbiorców. Tymczasem wpis w rejestrze dotyczący GTA III został właśnie zaktualizowany, dokładnie wczoraj.

Z samego wpisu nic konkretnego nie wynika. Nie wiemy nawet jakiej platformy dotyczy, aby można było wywnioskować czy chodzi o udostępnienie gry na nowym sprzęcie. Gdyby tak właśnie miało być, to pierwszą platformą która przychodzi na myśl mogłoby być Nintendo Switch. Japońska konsola została ciepło przyjęta na rynku, a baza jej użytkowników wynosi już ponad 35 milionów. Trudno zignorować tak dużą grupę potencjalnych klientów. Być może Rockstar przygotowuje się wydania swoich klasyków na tej platformie.

Z drugiej strony nie można wykluczyć innego scenariusza. Jak wspomniałem, w tym roku mija 18 lat od premiery Grand Theft Auto III. Może twórcy szykują z tej okazji coś specjalnego? Gra może i zestarzała się nie najgorzej, ale zdecydowanie zasługuje na porządny lifting. Co byście powiedzieli na remaster przygód w Liberty City?
GTA III grywalne na iPhonie X
napisany: 05.06.2019 · 19:31 · dodał: sdr
kategoria: GTA III · komentarzy: 0 · zamknięty
Raptem kilka tygodni temu pisałem o aktualizacji GTA: Chinatown Wars dla urządzeń z systemem iOS, a tu kolejną część serii spotyka ten sam los.

GTA III: Anniversary Edition
Wczoraj w sklepie Apple po niemal czterech latach pojawiła się nowa wersja Grand Theft Auto III oznaczona numerem 1.5. Podobnie jak w przypadku przygód Huanga Lee, aktualizacja sama w sobie nie wnosi większych zmian. Poprawione zostały podobno jakieś błędy i podobno gra ma działać lepiej, ale i tak najbardziej z tej wiadomości powinni cieszyć się posiadacze iPadów Pro oraz iPhonów X i XS, którzy wreszcie uruchomią grę na pełnym ekranie :)

Jeśli jeszcze nie macie GTA III na swoim jabłkowym urządzeniu, zachęcamy do nadrobienia zaległości. Gra kosztuje w App Store dokładnie 23,99 zł.
Grand Theft Auto III w Alei Sław
napisany: 05.05.2016 · 19:24 · dodał: sdr
kategoria: GTA III · komentarzy: 1 · zamknięty
Nieco ponad miesiąc temu pisaliśmy o nominacji jaką otrzymało Grand Theft Auto III. Dziś już wiemy, że seria ma swojego reprezentanta w Światowej Alei Sław Gier Wideo.

Utworzona przez amerykańskie Narodowe Muzeum Gier Aleja stanowi selekcję najlepszych produkcji, które z różnych względów zapisały się w historii. Do tej pory wyróżnione zostały takie tytuły jak Doom, Pac-Man, Pong, Super Mario Bros., Tetris oraz World of Warcraft.

Grand Theft Auto III w Alei Sław
Od dziś do zaszczytnego grona zaliczane jest również Grand Theft Auto III. Wraz z pierwszą trójwymiarową częścią serii swoje miejsce w Alei Sław otrzymało pięć innych gier: The Legend of Zelda, The Oregon Trail, The Sims, Sonic the Hedgehog i Space Invaders. Gratulujemy!
GTA III z szansą na Aleję Sław
napisany: 31.03.2016 · 22:42 · dodał: sdr
kategoria: GTA III · komentarzy: 0 · zamknięty
Mieszczące się w amerykańskim Rochester Narodowe Muzeum Gier ogłosiło finalistów tegorocznych nominacji do Światowej Alei Sław Gier Wideo.

Jest to zaszczytne grono ponadczasowych tytułów, które wywarły ogromny wpływ na branżę gier i całą popkulturę. Do tej pory w poczet przyjętych zostało sześć prawdziwych legend: Doom, Pac-Man, Pong, Super Mario Bros., Tetris oraz World of Warcraft, a w tym roku swoją szansę otrzymuje 15 kolejnych kandydatów. Wśród nich jest Grand Theft Auto III.

Za naszego faworyta trzymamy oczywiście kciuki, ale trzeba pamiętać, że konkurencja jest nie byle jaka. W szaranki z GTA stanęły takie produkcje jak The Legend of Zelda, Civilization, czy Space Invaders. Z pełną listą kandydatów zapoznacie się tutaj.

Nowych członków Alei Sław poznamy 5 maja. Jak oceniacie szanse?GTA III z szansą na Aleję Sław

Obecnie serwis przegląda 83 gości oraz 1 z 6547 zarejestrowanych użytkowników
Rodzina · sdr
Razem: 84 · Najwięcej (7125): 07.06.2015 · Ostatnio przyjęty: Czoks
STATYSTYKI »
 
 
© 2004 - 2021 GTAthegame NETWORK
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies
news · forum · blogi · wap · xml · pliki · igf · njoy · szukaj · mapa