Gość

Rejestruj

Ukraine Grunge Flag by Free Grunge Textures - www.freestock.ca is marked with CC BY 2.0. To view the terms, visit https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/?ref=openverse
Nie żyje Ray Liotta
napisany: 26.05.2022 · 20:24 · dodał: sdr
kategoria: Vice City · komentarzy: 1 · zamknięty
Dziś odszedł Ray Liotta, aktor wcielający się w postać Tommy'ego Vercetti w Grand Theft Auto: Vice City.

Tommy Vercetti - Ray Liotta
Ray Liotta był wybitnym aktorem, którego znamy z wielu zapadających w pamięć kreacji. Największą popularność przyniosła mu rola w Chłopcach z ferajny z 1990 roku.

Fani GTA jednak zawsze będą wspominać go jako głos Tommy'ego Vercetti - pierwszego protagonisty w serii, który przemówił do nas z ekranu. Ten głos pozostanie z nami. Dziękujemy Ray.

Ray Liotta miał 67 lat.
Na części pierwsze: część czwarta
napisany: 24.11.2021 · 19:08 · dodał: sdr
kategoria: Vice City · komentarzy: 3 · zamknięty
I właśnie wtedy kiedy myśleliśmy, że to już koniec...

Fragment kodu GTA: Vice City
We wrześniu pisaliśmy o sprawie, która trafiła do sądu po tym jak grupa modderów postanowiła sprzeciwić się żądaniom Take-Two i doprowadziła do przywrócenia na GitHuba części repozytoriów z kodem GTA III oraz Vice City. W odpowiedzi prawnicy wydawcy złożyli przeciwko nim pozew.

Pewnie mało kto się tego spodziewał, ale twórcy projektów re3 oraz reVC bazujących na źródłach oryginalnych gier, nie przestraszyli się ofensywy T2 i ruszyli do kontrataku. Ich zdaniem wszystko co robią nie narusza praw autorskich firmy i mieści się w granicach dozwolonego użytku, bo nie kopiują gier, a jedynie budują na nich. Poza tym zwracają uwagę, że Rockstar i Take-Two już dawno porzucili oba tytuły i zaprzestali ich aktualizowania, a społeczność była w przeszłości wielokrotnie zachęcana i wspierana w tworzeniu modyfikacji.

Trzeba przyznać, że jest w tym trochę racji, ale czy sąd przychyli się do argumentacji pozwanych? Zwłaszcza w świetle niedawnej premiery The Definitive Edition.
R*******?
napisany: 24.10.2021 · 13:58 · dodał: sdr
kategoria: Vice City · komentarzy: 3 · zamknięty
Houston, mamy problem. Wygląda na to, że podejrzenia w stosunku do Rockstar Games o cenzurę jednak nie były zupełnie bezpodstawne.

Phil Cassidy - GTA Vice City
Niektórym oprawa graficzna zremasterowanej trylogii nie przypadła do gustu. Jest jednak w społeczności jeszcze wiele osób, którym opublikowany w piątek zwiastun nie wypala oczu i wytrwale analizują go klatka po klatce. Co wypatrzyli?

Jeśli przyjrzeć się dokładnie scenie z misji Gun Runner w GTA: Vice City zauważymy, że koszulka Phila nie wygląda już tak jak w oryginale. Flaga Konfederacji na piersi bohatera została zastąpiona symbolem białej czaszki na czarnym tle.

Flaga Konfederacji od lat budzi kontrowersje, szczególnie w USA. Przez niektóre osoby uznawana jest za symbol rasizmu, z kolei zwolennicy bronią jej jako elementu dziedzictwa kraju. Do tej pory jednak Rockstarowi jakoś to nie przeszkadzało.

Jak myślicie, czy takie zmiany powinny niepokoić?
Na części pierwsze: część trzecia
napisany: 03.09.2021 · 21:12 · dodał: sdr
kategoria: Vice City · komentarzy: 0 · zamknięty
Pora na kolejny odcinek dramy pt. Take-Two kontra modderzy uwalniający kod starszych części serii Grand Theft Auto. Sprawa zaczyna przybierać nieciekawy, choć spodziewany obrót i przenosi się na salę sądową.

Fragment kodu GTA: Vice City
Przypomnijmy szybko o co chodzi. W lutym na GitHubie opublikowany został kod źródłowy GTA III i Vice City. Nie był to oczywiście oryginalny kod, a taki uzyskany w procesie dekompilacji. Niemniej tyle wystarczy, aby m.in. znacznie ułatwić tworzenie portów gier. Tematem szybko zainteresowali się prawnicy reprezentujący T2 i repozytoria po kilku dniach zostały zablokowane.

Kod wrócił do sieci w maju w wyniku odwołania niejakiego Theo. Uważa on, że Take2 nie może rościć sobie praw do zdekompilowanego kodu, bo nie jest on identyczny z oryginalnym. Cóż, firma najwyraźniej ma na to odmienny pogląd, bo właśnie pozwała Theo oraz inne osoby, które udostępniały źródła.

Nietrudno domyślić się jak może wyglądać finał tej sprawy. Wielkie korpo z armią prawników przeciwko grupce pasjonatów bez zaplecza? re3 i reVC tak czy inaczej przestaną być rozwijane, a ich twórcy w najlepszym wypadku nie pójdą z torbami. Jedynym zwycięstwem modderów będzie to, że kod pozostanie dostępny w sieci, gdzieś na zamkniętych forach. Tylko czy cena nie okaże się za wysoka?
Na części pierwsze: część druga
napisany: 11.05.2021 · 20:02 · dodał: sdr
kategoria: Vice City · komentarzy: 1 · zamknięty
Niespełna kwartał temu do sieci wypuszczono źródła GTA III i Vice City. Wkrótce potem tematem zainteresowało się Take-Two, a teraz kod niespodziewanie powraca.

Fragment kodu GTA: Vice City
Kolejny rozdział tej historii powstał dzięki uporowi niejakiego Theo. Pochodzący z Nowej Zelandii fan nie mógł pogodzić się z decyzją wydawcy GTA i postanowił zawalczyć z gigantem. Odwołał się od decyzji GitHuba, co zmusiło serwis do przywrócenia repozytorium, w którym udostępniano kopię spornych źródeł. Wynika to wprost z zasad, na których opierają się przepisy DMCA, które to z kolei wcześniej wykorzystało T2 do zgłoszenia roszczeń.

Według prawa sporny "utwór" musi zostać przywrócony w ciągu dwóch tygodni od złożenia odwołania. W swoim wniosku Theo uzasadnia, że z jego punktu widzenia Take-Two nie ma praw do spornego kodu, bowiem nie jest to dokładnie ten kod z którego zbudowano gry. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest w tym trochę prawdy, bo kod ten powstał na drodze dekompilacji oryginalnych plików, więc siłą rzeczy nie może być identyczny. Z drugiej jednak strony sam proces dekompilacji łamie postanowienia umowy EULA, którą każdy z nas bardziej lub mniej świadomie zaakceptował, a która zabrania dekompilacji właśnie.

Teraz Take-Two może wystąpić przeciwko Theo na drogę postępowania sądowego, gdzie nie będzie on miał raczej większych szans. Fan liczy jednak, że firma nie podejmie takich kroków zbyt prędko, a do tego czasu górą są modderzy.

Obecnie serwis przegląda 31 gości oraz 0 z 6606 zarejestrowanych użytkowników
Razem: 31 · Najwięcej (7125): 07.06.2015 · Ostatnio przyjęty: marekspawa
STATYSTYKI »
news · forum · blogi · mobile · rss · pliki · filmy · njoy · szukaj · mapa
© 2004 - 2023 GTAthegame
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów jest zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies