Gość

Rejestruj

 
GTA V · PC
~104zł
Shadow Broker
Iron Squad - Spolszczenia gier
GTANF
GTA.cz
Pobierz przeglądarkę Vivaldi teraz!

Piguła #28
napisany: 16.09.2021 · 23:36 · dodał: sdr
kategoria: GTA V · komentarzy: 2
"To za mało na newsa, jak na moje" - powiedział kiedyś mądry człowiek. Właśnie dlatego na GTAthegame od czasu do czasu zbieramy takie za mało, mielimy i tak powstaje Piguła ;)

Trailer GTA V ocenzurowany?Wielkie oburzenie zapanowało na Reddicie, gdy jeden z użytkowników dopatrzył się w ostatnim zwiastunie GTA V przejawów cenzury. Okazuje się, że porównując film z wersją pecetową można zauważyć, że w scenie z wprowadzenia do Skoku w Paleto brakuje na ścianie za Majkelem pewnego plakatu. Znajdowała się na nim kobieta eksponująca spory dekolt. Jakby tego było mało, w kolejnym ujęciu ze stołu usunięto butelki z piwem.

GTA V censored on PlayStation
Od razu pojawiły się oczywiście oskarżenia o cenzurę i obawa, że Rockstar zamierza ugrzecznić grę dla "współczesnego odbiorcy". Nie wszyscy jednak tak uważają. Część z komentujących zwróciła uwagę, że scena najpewniej została zmodyfikowana na potrzeby publikacji na YouTube albo w ogóle prezentacji PlayStation Showcase. W końcu oglądały ją również osoby niepełnoletnie. Jak było naprawdę, przekonamy się jednak dopiero po premierze GTA V na nowych platformach.

Rockstar usuwa muzykę z GTA VDzisiejsza Piguła mogłaby być w zasadzie sponsorowana przez producenta jakiegoś wybielacza. Wszystkie poruszane tematy kręcą się bowiem wokół znikania... Przypadek?

Wszyscy dobrze pamiętamy ile zamieszania wywołało usunięcie sporej części ścieżki dźwiękowej z GTA IV. Gra była jednak na rynku już dekadę, a właśnie na taki czas pewnie Rockstar wykupił licencje na muzykę. Aby dalej sprzedawać tytuł, jednocześnie nie mając nowych licencji, trzeba było wydać stosowną łatkę. Nikt się chyba natomiast nie spodziewał, że w przypadku Grand Theft Auto V pierwsze utwory zaczną znikać z wirtualnych stacji radiowych już teraz.


Okazuje się bowiem, że wraz z aktualizacją Los Santos Tuners z gry usunięto utwór Can't Hold Back (Your Lovin') w wykonaniu Kano. Piosenkę można było dotąd usłyszeć na antenie radia Space 103.2. Oczywiście nie wiemy co jest powodem tej sytuacji, ale można podejrzewać, że chodzi właśnie o kwestie licencyjne. Być może utwór wróci do gry kiedy studiu uda się porozumieć z licencjodawcą.

Wielkie czystki w GTA OnlineDuża lipcowa aktualizacja GTA Online to nie jedyna, która coś nam ostatnio zabrała. A na pewno nie zabrała najwięcej. Jeszcze przed premierą Los Santos Tuners zapowiedziano, że z gry będzie znikać mniej popularna zawartość. Już wtedy musieliśmy pożegnać się z trybem Bombushka w opałach. Twórcy tłumaczyli to potrzebą zrobienia miejsca dla nowej zawartości, jednak dobrze wiemy, że zajmowana przestrzeń dyskowa raczej nie jest problemem. Najpewniej chodzi o mnogość dostępnych aktywności. Gracze mający za dużo opcji do wyboru, często w ogóle rezygnują z gry. Podręcznikowy przykład klęski urodzaju.

Do tej pory jednak nie odczuwaliśmy szczególnie efektów prowadzonych czystek. Teraz może się to dla niektórych zmienić, bo dzisiaj pod topór poszło całe mnóstwo zawartości. Jak donosi Tez2 z GTA Online zniknęły skoki spadochronowe, misje Przeciwko oraz wyścigi strzeleckie, pojazdów specjalnych, morskie i Bandito RC. Największym zaskoczeniem wydają się jednak skasowane tryby adwersarza, usunięto bowiem... wszystkie poza kilkoma. W menu akcji znajdziemy tylko serie w bunkrze, kasynie i bazie rakietowej oraz Linię śmierci, Hasta La Vista, Gonitwę (Remiks) i Sumo (Remiks).

Oczywiście mówienie tutaj o usuwaniu zawartości dosłownie może być pewnym nadużyciem. Rockstar zapowiadając te działania zaznaczył bowiem, że mają one charakter rotacyjny. Znikające akcje nie przepadają na zawsze, a mają być jedynie ukrywane na jakiś czas. Później wrócą zastępując inne.

sdr
napisany 19.09.2021 o godzinie 01:08
zobacz profil autora
Też mnie to zastanawia. Coraz częściej... -_-
chaos
napisany 18.09.2021 o godzinie 20:37
zobacz profil autora
Zabijanie i handel narkotykami jest spoko. Cycki i browar już nie. Co jest nie tak z tymi ludźmi?


Wybierz stronę: 1

Obecnie serwis przegląda 50 gości oraz 0 z 6549 zarejestrowanych użytkowników
Razem: 50 · Najwięcej (7125): 07.06.2015 · Ostatnio przyjęty: artur8239
STATYSTYKI »
 
 
© 2004 - 2021 GTAthegame NETWORK
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies
news · forum · blogi · wap · xml · pliki · igf · njoy · szukaj · mapa