Gość

Rejestruj

Ukraine Grunge Flag by Free Grunge Textures - www.freestock.ca is marked with CC BY 2.0. To view the terms, visit https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/?ref=openverse
Historia
napisany: 28.08.2004 · dodał: sdr
kategoria: GTAthegame · wyświetleń: 275297
2004

Pomysł na moją pierwszą stronę zrodził się jeszcze w grudniu 2003 roku. Nie wiedziałem dokładnie jaką stronę chcę robić. W styczniu 2004 światło dzienne ujrzał mój homesite, jednak nie byłem z niego zbyt zadowolony. Wtedy też postanowiłem, że stworzę serwis traktujący ogólnie o kolejnej części Grand Theft Auto. Jej tytuł nie był wówczas jeszcze znany, więc zakładając że będzie to numer czwarty wrzuciłem stronkę na konto w Interia.pl (12MB) i podpiąłem alias Grand.Theft.Auto.4.pl.

W późniejszym czasie zdałem sobie sprawę, że adres nie musi być aż tak przejrzysty, a wstukiwanie tylu kropek może kogoś nieźle zdenerwować :) Dlatego podpiąłem drugi alias (GrandTheftAuto.4.pl) żeby było wygodniej.

Kiedy pierwszego marca 2004 R* oficjalnie zapowiedziało, że kolejna część GTA będzie nosiła podtytuł San Andreas trzeba było dodać kolejny alias, aby bardziej kojarzył się z zawartością strony. Tak narodził się adres GTASA.w.pl. Przy okazji wstawiłem nowe logo i zmieniłem kolorystykę z różowo-vicecity'owskiej na szaro-sanandreas'ową.

Dwa miesiące później, pierwszego maja 2004 doszedłem do wniosku, że layout jest za prosty i wręcz... brzydki. Zmieniłem definitywnie wygląd serwisu. Był bardziej niebieski, miał nowe kolorowe logo i dwie kolumny menu. Zaczął bazować na pływających ramkach. Otrzymał także nowy, lepszy adres GTAthegame.tk, który z resztą funkcjonuje do dziś. Wiązała się z tym również kolejna zmiana nazwy serwisu - od tego momentu oficjalnie zwał się on GTAthegame. To wszystko jednak na nic. Po wystawieniu lay'a do oceny na GangstaForum[tm] zostałem totalnie zjechany. Praktycznie nikomu się nie podobał.

Nie minęły 3 dni, a serwis miał kolejny layout. Tym razem zintegrowany z wyglądem forum, które też tego dnia oficjalnie ruszyło. Forum było koniecznością. Taka nadeszła moda. Praktycznie rzecz biorąc każdy szanujący się serwis miał własne forum oddane do dyspozycji czytelników. Swoje oparłem na bardzo popularnym skrypcie phpBB2. Wymagał on szybkiego serwera z obsługą PHP, więc przerzuciłem serwis na konto Lycos'a. Dzieki temu uzyskałem darmowe PHP, bazę MySQL i 50MB.

Cały mój wysiłek nie przyniósł jednak zamierzonych efektów. Liczba odwiedzających stronę wzrosła nieznacznie, było tylko kilku stałych czytelników. Od nich też dostawałem maile z pochwałami i propozycjami za co jestem bardzo wdzięczny. Jeszcze przed wakacjami 2004 chiałem dodać na stronę materiały o Vice City, GTA III i starszych częściach gry jednak jakoś to nie wyszło. Nie zdążyłem wszystkiego zebrać. W czerwcu 2004 do redakcji serwisu jako pierwszy dołączył Qaqarotto. Opiekował się on działem poświęconym GTA III, zbierał do niego materiały i cały czas go rozbudowywał. Współpracował też z nami Tolkien. Niestety nie pracował a tylko współpracował czego efektem jest jego materiał o gangach w Vice City. Wciąż czekałem na nowych ludzi do redakcji.

Wrzesień 2004 - layout zmienił się nieznacznie w stosunku do poprzedniego. Ale jednak uległ zmianie. Przyczyną tego było przeniesienie stronki na silnik jPortal2 napisany w PHP. Do tego wszystkiego doszły długo oczekiwane działy o Vice City, trójce, GTA 2 i poprzednich. Po raz kolejny zmieniamy też logo. Teraz serwis jest bardziej interaktywny. Rośniemy w siłę. Możemy konkurować z innymi stronami o GTA, chcemy też współpracować z nimi i wprowadzać nowe elementy do serwisu. Do redakcji dołączyła nowa osoba. Norek pełnił u nas rolę felietonisty :) Podsunął mi świetny pomysł na gangsterską opowieść w odcinkach, którą to od września regularnie zamieszczaliśmy w dziale Teksty. Większości osób pomysł się spodobał i zaczęły wpadać częściej biorąc przy tym czynny udział w życiu serwisu oraz forum... W październiku rozpocząłem prace nad swoim pierwszym własnym silnikiem w PHP. W założeniach miał on zastąpić jP od nowego roku, jednak próba ta nie wypaliła :p


Wybierz stronę: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Obecnie serwis przegląda 384 gości oraz 0 z 6661 zarejestrowanych użytkowników
Razem: 384 · Najwięcej (7125): 07.06.2015 · Ostatnio przyjęty: CHRISSS
STATYSTYKI »
news · forum · blogi · mobile · rss · pliki · filmy · njoy · szukaj · mapa
© 2004 - 2024 GTAthegame
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów jest zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies