Gość

Rejestruj

 

 


GTA V · PC
~104zł
Shadow Broker
GTANF
Iron Squad - Spolszczenia gier
GTA.cz
Pobierz przeglądarkę Vivaldi teraz!

GTA V na nowej generacji 11. listopada
napisany: 18.05.2021 · 15:32 · dodał: Marcin
kategoria: GTA V · komentarzy: 7 · zamknięty
Dla posiadaczy konsol PS5 oraz Xbox Series X|S tegoroczny 11. listopada nie będzie kojarzył się tylko ze Świętem Niepodległości, ale także z ponowną - bo już trzecią - premierą Grand Theft Auto V. Tego dnia bowiem gra ukaże się na konsolach nowej generacji, co właśnie ogłosił Rockstar.


Co więcej, osoby kompletnie niezainteresowane perypetiami Michaela i spółki będą mogły nabyć GTA Online samodzielnie. Wyróżnieni mogą czuć się użytkownicy PS5, bo dla nich samodzielny tryb sieciowy dostępny będzie - przez pierwsze trzy miesiące - za darmo.

Ponadto, posiadając abonament PlayStation Plus i wchodząc co miesiąc do PS Store, aż do premiery "nowego" GTA V, osoby ogrywające obecnie multiplayer piątki na PS4 zasilą swoje wirtualne konto o milion growych dolarów.
Intel pokazuje fotorealistyczne GTA
napisany: 14.05.2021 · 00:33 · dodał: sdr
kategoria: GTA V · komentarzy: 0 · zamknięty
Czego potrzeba do zagrania w GTA V z fotorealistyczną grafiką? Powiecie: mocnego komputera i dobrego moda graficznego. Nie, "wystarczy" sztuczna inteligencja.


Naukowcy z grupy Intel ISL (Intelligent Systems Lab) przedstawili nową metodę generowania fotorealistycznej grafiki w grach za pomocą algorytmów przetwarzania obrazu. Rezultaty pracy zaprezentowano na przykładzie GTA V.

W wielkim skrócie, sztuczna inteligencja Intela potrafi przerabiać w locie poszczególne klatki animacji, wykorzystując jako materiał porównawczy zdjęcia z bazy Cityscapes. Baza ta to zbiór fotografii z ulic kilkudziesięciu niemieckich miast. Fakt, to nie do końca klimat słonecznej Kalifornii, ale przyznacie chyba, że efekt końcowy i tak robi wrażenie.

Chcielibyście grafiki na takim poziomie w kolejnym GTA?
Zelnick: nie chcemy robić prostych portów
napisany: 07.03.2021 · 14:12 · dodał: sdr
kategoria: GTA V · komentarzy: 0 · zamknięty
Podczas wtorkowej konferencji Morgan Stanley Technology, Media & Telecom szef Take-Two Interactive został zapytany o kwestię remasterów starszych tytułów. Czy firma spodziewa się wzrostu znaczenia tego trendu w swojej strategii?

Strauss Zelnick
Jeśli spodziewacie się, że odpowiedź Staussa Zelnicka była bardzo entuzjastyczna, to się rozczarujecie. Take2 oczywiście uważa remastery za ważną część swoich planów, ale też nie zamierza czynić z nich kolejnego filaru.

Podchodzimy do tego inaczej niż konkurencja - nie robimy prostych portów, ale faktycznie poświęcamy czas i staramy się uczynić grę inną, dopasowaną do nowych platform. Ulepszamy więc technologię, grafikę i poprawiamy wydajność. Myślę, że właśnie dlatego nasze remastery radzą sobie tak dobrze.

Świetnie nam wyszło na przykład z Mafią, a teraz GTA V zmierza na swoją trzecią generację. To niesamowite. Ta gra wyznaczała nowe standardy kiedy debiutowała i na drugiej generacji było tak samo. (...) Oczywiście jestem przekonany, że Rockstar ponownie dowiezie, ale nie byłoby to możliwe robiąc tylko zwyczajny port.

Najwyraźniej więc możemy oczekiwać czegoś szczególnego w związku z premierą Grand Theft Auto V na dziewiątej generacji. Miejmy tylko nadzieję, że Zelnick nie przesadza z ekscytacją i nie skończy się na podkręceniu grafiki i dodaniu kilku zadań pobocznych. Bo same usprawnienia techniczne raczej na nikim wielkiego wrażenia nie zrobią.
Plotka: GTA V na PS5 opóźnione?
napisany: 01.03.2021 · 18:46 · dodał: sdr
kategoria: GTA V · komentarzy: 2 · zamknięty
W czerwcu dowiedzieliśmy się, że GTA V doczeka się kolejnej edycji, na nową generację konsol. Premiera została wstępnie zaplanowana na ten rok, ale... Rockstar może się nie wyrobić. Dlaczego?

Plotka: GTA V na PS5 opóźnione?
Przed weekendem miało miejsce kolejne wydarzenie Sony z cyklu State of Play. Kilka dni później opublikowany został spot promujący wybrane tytuły zmierzające na PlayStation 5. Jeden z użytkowników Reddita zauważył, że w podpisie wyświetlanym podczas sekwencji z GTA V zabrakło tym razem informacji o wydaniu gry w bieżącym roku.

To nieco dziwne zważywszy, że przewidywany rok premiery został podany już w ubiegłorocznym zwiastunie. Teraz podaje się tylko, że tytuł powstaje na PS5 i jest już dostępny na PS4. Oczywiście to szczegół, ale nie jedyny wskazujący na potencjalną obsuwę.

VideoTech podał na Twitterze, że już wkrótce zmieni się sposób dystrybucji darmowych GTA$ dla grających w GTA Online na PS4. Bonusowy milion GTA$ przyznawany jest każdemu zalogowanemu graczowi na PS4 raz w miesiącu, począwszy od czerwca 2020 i ma to potrwać aż do wydania GTA V na PS5. Od kwietnia warunki te ulegną jednak zmianie: bonus nie będzie już przyznawany automatycznie, a trzeba będzie samodzielnie aktywować go w sklepie PlayStation Store.

Trudno nie odnieść wrażenia, że zabieg ten ma na celu ograniczenie liczby osób, które będą korzystały z promocji. Tym bardziej, że Rockstar nieszczególnie stara się z informacją o zmianie dotrzeć do graczy.

Z czego może wynikać ta potrzeba oszczędności? Jeśli połączymy oba "przypadki" można dojść do wniosku, że premiera GTA V na nowej generacji odsunie się w czasie i zwyczajnie będzie kosztować Rockstar znacznie więcej utraconych ze sprzedaży kart Shark wpływów, aniżeli było to pierwotnie planowane. Czy tak rzeczywiście jest przekonamy się pewnie dopiero w kolejnych miesiącach.
Cayo Perico: połowa napadów w pojedynkę
napisany: 09.02.2021 · 14:26 · dodał: sdr
kategoria: GTA V · komentarzy: 2 · zamknięty
Wczorajszego wieczora miało miejsce kolejne zebranie inwestorów Take-Two Interactive, tym razem podsumowujące trzeci kwartał fiskalny 2021 roku.

Cayo Perico: połowa napadów w pojedynkę
Wydarzenie zbiegło się w czasie z niedzielnym Super Bowl, co niektórzy interpretowali jako okazję do ogłoszenia czegoś super ważnego, ale... nic z tego. Konferencja była jak każda inna, a może i nawet nudniejsza niż zwykle. Karl Slatoff uraczył nas kolejnymi liczbami i ponownie dowiedzieliśmy się jak to firma świetnie sobie radzi.

Z przedstawionych danych możemy się dowiedzieć, że na całym świecie do sklepów trafiło już ponad 140 milionów egzemplarzy Grand Theft Auto V. Zdecydowanie nie można też narzekać na brak zainteresowania ze strony graczy modułem sieciowym. GTA Online zaliczyło swój najlepszy rok od premiery. Super.

Najważniejszym wydarzeniem minionego roku w GTA Online była bez wątpienia aktualizacja Skok na Cayo Perico. Nowy napad możemy ukończyć całkowicie w pojedynkę i jest to duża zmiana w stosunku do tego co oferowano nam wcześniej. Teraz okazuje się, że mniej więcej połowę wszystkich przeprowadzonych dotąd skoków gracze wykonali samodzielnie. Najwidoczniej więc opcja przypadła wielu osobom do gustu.

A wy obrobiliście już El Rubio? Z ekipą czy w pojedynkę? Dajcie znać w komentarzach.
Ned Luke w szpitalu
napisany: 17.01.2021 · 15:22 · dodał: sdr
kategoria: GTA V · komentarzy: 5 · zamknięty
Ned Luke trafił do szpitala z zapaleniem płuc spowodowanym przez koronawirusa.

Ned Luke w szpitalu
Aktor wcielający się w Grand Theft Auto V w rolę Michaela, poinformował o tym fanów za pośrednictwem Instagrama.

Ten szajs jest prawdziwy i wcale nie zabawny. Chwilę mnie nie będzie, ale wrócę silny jak zawsze. Niedługo. Trzymajcie się i dzięki za wsparcie. Ludzie na linii frontu to prawdziwi bohaterowie. Wspierajcie ich.

Ned od piątku przebywa w szpitalu Emory Johns Creek niedaleko Atlanty. Miejmy nadzieję, że szybko wróci do zdrowia i pełni sił.
Spada sprzedaż GTA V
napisany: 17.01.2021 · 13:08 · dodał: sdr
kategoria: GTA V · komentarzy: 2 · zamknięty
Grand Theft Auto V to prawdziwy sprzedażowy hit. Gra znalazła na całym świecie już ponad 130 milionów nabywców. Nic dziwnego, że od lat utrzymuje się w czołówce rozmaitych rankingów. W ubiegłym roku coś się jednak zmieniło.

GTA V
Przynajmniej na amerykańskim rynku. Grupa NPD opublikowała listę najlepiej sprzedających się gier 2020 roku w USA. Jak zauważył Jeff Grubb z Games Beat, to pierwsze takie zestawienie od 2013 roku, w którym zabrakło GTA V.

Póki co trudno stwierdzić czy to już początek jakiegoś trendu, czy zaledwie anomalia. Patrząc na globalne statystyki sprzedaży tytułu widać, że gra już w 2018 roku zaliczyła niewielki spadek, ale później popyt znowu wystrzelił. Poza tym od 2014 roku sprzedaż była w miarę stabilna, utrzymując się na poziomie około 15 milionów egzemplarzy rocznie.

Obecnie serwis przegląda 54 gości oraz 1 z 6529 zarejestrowanych użytkowników
Rodzina · sdr
Razem: 55 · Najwięcej (7125): 07.06.2015 · Ostatnio przyjęty: Zenonek313
STATYSTYKI »
 
 
© 2004 - 2021 GTAthegame NETWORK
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies
news · forum · blogi · wap · xml · pliki · igf · njoy · szukaj · mapa