Gość

Rejestruj

 
GTA V · PC
~104zł
Shadow Broker
Iron Squad - Spolszczenia gier
GTANF
GTA.cz
Pobierz przeglądarkę Vivaldi teraz!

Psst! Przegląd scenowej twórczości #45
napisany: 20.09.2021 · 23:45 · dodał: sdr
kategoria: Scena GTA · komentarzy: 0
Lubicie ładne widoczki w grach? Jasne, że lubicie. Co jak co, ale w te klocki twórcy gier są już naprawdę dobrzy. A jeszcze lepsi są fani, którzy utrwalają wirtualne krajobrazy na filmach oraz screenach. Zanim jednak to, zobaczcie co jeszcze urodziło się we wrześniu na Scenie.

D1RTYKR0WNTuxedoedCrinareAkinfeeffCamila100Fuegos_Stepan_RUS_Stepan_RUSBeegeedoubleyouBillyblahblahpytajnik

Na zakręciePewnie zdarzyło się wam wykonując jakąś misję w Grand Theft Auto V albo biorąc udział w wyścigu w GTA Online, że trafiliście na swojej drodze na zakręt, który okazywał się trudniejszy do pokonania niż się spodziewaliście.

Vucko stworzył zestawienie pięciu jego zdaniem najbardziej niebezpiecznych wiraży w całym San Andreas i dokonał analizy każdego z nich. Czy jest na tej liście wasz faworyt?


Miasto miliona historiiUwaga: SPOILERY! Professional zamieścił na swoim kanale dwa nowe filmy, w których zagłębia się w historie bohaterów stworzonych przez scenarzystów Rockstara.

Tym razem youtuber skupia się na Grand Theft Auto IV i docieka co naprawdę mogło leżeć u podstaw zdrady Dimitrija Rascalova oraz przez kogo Gerry McReary trafił do więzienia.


Cold-Wish-7097
Pamiętajcie, że zawsze czekamy na wasze prace i znaleziska. Jeśli tylko natrafiliście na coś wartego uwagi, nasz formularz pozostaje do waszej dyspozycji.
61SAL890
napisany: 17.09.2021 · 13:10 · dodał: sdr
kategoria: Next GTA · komentarzy: 7
Jeszcze nie otrząsnęliśmy się ze skandalu cenzorskiego, a już wybuchła kolejna afera wokół najnowszego zwiastuna Grand Theft Auto V. Tym razem fani natknęli się na możliwy teaser dotyczący GTA VI.

61SAL890
Na jednym z ujęć użytkownik Reddita o nicku docbicep wypatrzył podejrzanie wyglądający numer tablicy rejestracyjnej. Chodzi o wóz prowadzony przez Franklina, widoczny w okolicach 38. sekundy. Numer tablicy to 61SAL890 co zdaniem odkrywcy można odczytać jako "6 1S A L8 90" albo "6 is a late 90", czyli w wolnym tłumaczeniu "6 to późne 90". Co więcej, trudno taki układ znaków uznać za przypadkowy, ponieważ tło wszystkich tablic w tej scenie ma niespotykany żółty kolor. Zupełnie jakby chciano zwrócić naszą uwagę.

Może to błąd w grze, trudno powiedzieć. Zakładając jednak celowe działanie Rockstar, można się zastanawiać co twórcy chcieli nam przekazać. Pierwsza myśl to to, że akcja GTA VI będzie osadzona w późnych latach 90. ubiegłego wieku. Żółte tło może też sugerować miejsce akcji. Pojawiają się również sarkastyczne komentarze mówiące, że chodzi raczej o przybliżoną datę premiery gry... w końcówce bieżącego stulecia. Zapewne przyjdzie nam to zweryfikować dopiero po oficjalnej zapowiedzi. Miejmy tylko nadzieję, że nastąpi to jeszcze za naszego życia ;)

Tymczasem dziś mija osiem lat od debiutu V na X360 i PS3...
Piguła #28
napisany: 16.09.2021 · 23:36 · dodał: sdr
kategoria: GTA V · komentarzy: 2
"To za mało na newsa, jak na moje" - powiedział kiedyś mądry człowiek. Właśnie dlatego na GTAthegame od czasu do czasu zbieramy takie za mało, mielimy i tak powstaje Piguła ;)

Trailer GTA V ocenzurowany?Wielkie oburzenie zapanowało na Reddicie, gdy jeden z użytkowników dopatrzył się w ostatnim zwiastunie GTA V przejawów cenzury. Okazuje się, że porównując film z wersją pecetową można zauważyć, że w scenie z wprowadzenia do Skoku w Paleto brakuje na ścianie za Majkelem pewnego plakatu. Znajdowała się na nim kobieta eksponująca spory dekolt. Jakby tego było mało, w kolejnym ujęciu ze stołu usunięto butelki z piwem.

GTA V censored on PlayStation
Od razu pojawiły się oczywiście oskarżenia o cenzurę i obawa, że Rockstar zamierza ugrzecznić grę dla "współczesnego odbiorcy". Nie wszyscy jednak tak uważają. Część z komentujących zwróciła uwagę, że scena najpewniej została zmodyfikowana na potrzeby publikacji na YouTube albo w ogóle prezentacji PlayStation Showcase. W końcu oglądały ją również osoby niepełnoletnie. Jak było naprawdę, przekonamy się jednak dopiero po premierze GTA V na nowych platformach.

Rockstar usuwa muzykę z GTA VDzisiejsza Piguła mogłaby być w zasadzie sponsorowana przez producenta jakiegoś wybielacza. Wszystkie poruszane tematy kręcą się bowiem wokół znikania... Przypadek?

Wszyscy dobrze pamiętamy ile zamieszania wywołało usunięcie sporej części ścieżki dźwiękowej z GTA IV. Gra była jednak na rynku już dekadę, a właśnie na taki czas pewnie Rockstar wykupił licencje na muzykę. Aby dalej sprzedawać tytuł, jednocześnie nie mając nowych licencji, trzeba było wydać stosowną łatkę. Nikt się chyba natomiast nie spodziewał, że w przypadku Grand Theft Auto V pierwsze utwory zaczną znikać z wirtualnych stacji radiowych już teraz.


Okazuje się bowiem, że wraz z aktualizacją Los Santos Tuners z gry usunięto utwór Can't Hold Back (Your Lovin') w wykonaniu Kano. Piosenkę można było dotąd usłyszeć na antenie radia Space 103.2. Oczywiście nie wiemy co jest powodem tej sytuacji, ale można podejrzewać, że chodzi właśnie o kwestie licencyjne. Być może utwór wróci do gry kiedy studiu uda się porozumieć z licencjodawcą.

Wielkie czystki w GTA OnlineDuża lipcowa aktualizacja GTA Online to nie jedyna, która coś nam ostatnio zabrała. A na pewno nie zabrała najwięcej. Jeszcze przed premierą Los Santos Tuners zapowiedziano, że z gry będzie znikać mniej popularna zawartość. Już wtedy musieliśmy pożegnać się z trybem Bombushka w opałach. Twórcy tłumaczyli to potrzebą zrobienia miejsca dla nowej zawartości, jednak dobrze wiemy, że zajmowana przestrzeń dyskowa raczej nie jest problemem. Najpewniej chodzi o mnogość dostępnych aktywności. Gracze mający za dużo opcji do wyboru, często w ogóle rezygnują z gry. Podręcznikowy przykład klęski urodzaju.

Do tej pory jednak nie odczuwaliśmy szczególnie efektów prowadzonych czystek. Teraz może się to dla niektórych zmienić, bo dzisiaj pod topór poszło całe mnóstwo zawartości. Jak donosi Tez2 z GTA Online zniknęły skoki spadochronowe, misje Przeciwko oraz wyścigi strzeleckie, pojazdów specjalnych, morskie i Bandito RC. Największym zaskoczeniem wydają się jednak skasowane tryby adwersarza, usunięto bowiem... wszystkie poza kilkoma. W menu akcji znajdziemy tylko serie w bunkrze, kasynie i bazie rakietowej oraz Linię śmierci, Hasta La Vista, Gonitwę (Remiks) i Sumo (Remiks).

Oczywiście mówienie tutaj o usuwaniu zawartości dosłownie może być pewnym nadużyciem. Rockstar zapowiadając te działania zaznaczył bowiem, że mają one charakter rotacyjny. Znikające akcje nie przepadają na zawsze, a mają być jedynie ukrywane na jakiś czas. Później wrócą zastępując inne.
A może by tak popedałować?
napisany: 16.09.2021 · 12:48 · dodał: sdr
kategoria: Multiplayer · komentarzy: 3
Co prawda jesień już za pasem i pogoda coraz mniej będzie sprzyjała aktywności na świeżym powietrzu, ale pobawić się w berka z ciężarówką, kto by nie chciał?

GTA Online - Hasta La Vista
W tym tygodniu grube premie w GTA Online m.in. w trybie Hasta La Vista. Tylko nie dajcie się "klepnąć" przy ścianie! ;)

Premie


 • 3x GTA$ i RP za grę w trybie Hasta La Vista.
 • 2x GTA$ i RP za udział w wyścigach jednośladów.
 • 2x GTA$ i RP za sprzedaż z wybranych klubowych wytwórni: plantacji marihuany, fałszerni dokumentów i drukarni banknotów.
 • Koszulka Blaine County Radio dla wszystkich właścicieli siedzib klubów motocyklowych.

Zniżki


 • 100% zniżki na rowery.
 • 50% zniżki na zasoby dla klubowych wytwórni.
 • 50% zniżki na wybrane klubowe wytwórnie: plantację marihuany, fałszernię dokumentów i drukarnię banknotów oraz ich ulepszenia.
 • 40% zniżki na siedziby klubów motocyklowych.
 • 40% zniżki na remonty siedzib klubów.
 • 40% zniżki na Hakuchou Drag i Vorteksa.
 • 40% zniżki na Vagranta i łazik Dune.
 • 30% zniżki na Warrenera HKR.

Inne


 • Pojazd z podium w kasynie: Principe Lectro.
 • Pojazd do wygrania w KSLS: Dinka Jester RR.
 • Wyścig premium: Twardo na ziemi dla motocykli.
 • Próby czasowe: Droga 68, Cypress Flats (RC).
Plotka: LCS na PC? Remastery potwierdzone?
napisany: 14.09.2021 · 17:13 · dodał: sdr
kategoria: Liberty City Stories · komentarzy: 6
Do sieci wyciekła obszerna lista gier i aplikacji pochodzących z bazy usługi GeForce Now. Wśród wielu zaskakujących pozycji pojawiły się również tytuły z serii Grand Theft Auto.

Plotka: LCS na PC? Remastery potwierdzone?
Do listy dotarł programista imieniem Ighor July trudniący się w wolnym czasie analizą oprogramowania. Udało mu się odkryć adres API, przez które aplikacja GeForce Now komunikuje się z serwerami NVIDII. Tą drogą pozyskał listę gier i aplikacji, które dotychczas pozostawały schowane przed użytkownikami.

Wiele z tych pozycji najpewniej wykorzystywanych jest tylko wewnętrznie albo służy testom, ale trzeba przyznać, że obecność niektórych z nich jest co najmniej zastanawiająca. W tym gronie znalazło się m.in. GTA: Liberty City Stories, które jak dobrze wiemy ukazało się jedynie na PSP, PS2 i urządzeniach mobilnych. Gra nigdy nie została przeportowana na pecety. Twórcy nawet się o tym nie zająknęli.

Remastery teżCo jednak ciekawe (a może nawet najciekawsze w całej historii), wyciekła lista zawiera też klasyczne części serii ery 3D z dopiskiem Remastered. NVIDIA jest więc kolejnym poważnym źródłem, z którego dowiadujemy się o planach wydania GTA III, Vice City i San Andreas w odświeżonej wersji.
Moda na moda #45
napisany: 11.09.2021 · 00:09 · dodał: sdr
kategoria: Scena GTA · komentarzy: 0 · zamknięty
Zapraszamy na powakacyjny przegląd nowości na Scenie modderskiej. W tym odcinku zabijemy ostatniego glinę w mieście i przetestujemy półtora samochodu. Tak.

Annis Elegy RH-7 v1.1Co było przed ósemką? Naturalnie, siedem - Elegy RH-7 ;> Kultowy model z równie kultowej serii marki Annis, który zadebiutował w końcówce milenium wyłącznie w Japonii i w Niemczech. Początkowo praktycznie niedostępny w innych regionach świata, obecnie coraz częściej widywany na ulicach amerykańskich miast. I w ogóle nie ma to związku z ostatnimi powodziami.

Annis Elegy RH-7

Finite Cops v1.1.0Gry rządzą się swoimi prawami, często upraszczają, a czasem udziwniają kopiowane schematy. Nie inaczej jest w GTA V z zachowaniem policji, która będzie uparcie przysyłała kolejne zastępy stróżów prawa na miejsce popełnionego przestępstwa dopóty, dopóki nie uciekniemy odpowiednio daleko. Skąd oni biorą tych wszystkich samobójców? Dlaczego nie możemy zgubić pościgu po prostu zabijając ostatniego funkcjonariusza?


Z takiego założenia wychodzi autor skryptu Finite Cops. Po instalacji moda pod ikonami poziomu pościgu zobaczymy pasek wskazujący liczebność zaangażowanych w obławę policjantów. Pasek będzie się kurczył wraz z każdym kolejnym trupem, a gdy zniknie całkiem, psy zgubią trop. Oczywiście jeśli będziemy się bawić zbyt długo, posiłki i tak przybędą, ale przynajmniej będziemy wiedzieć kiedy to nastąpi.

Weeny Peanut v1.0Światowa motoryzacja miała niejeden przełomowy moment w swojej długiej historii, a ten słodziak to właśnie jeden z nich. Welurowa tapicerka, potężny silnik, nadwozie o linii piękniejszej niż po roku na siłce? Na co to komu w Europie lat 60., gdzie miejsca parkingowe były wielkości pudełka po butach, a ceny na stacjach paliw zakrawały o szaleństwo?

Weeny Peanut
Pół wieku później, siądź za kierownicą Peanuta i poczuj dreszcz będąc miażdżonym przez aroganckiego tłuściocha w jego przerośniętym Sandkingu XL. Orzeszka?

Pamiętajcie, że niektóre mody wymagają do instalacji lub działania dodatkowych narzędzi. Szczegółowe instrukcje znajdują się na podlinkowanych stronach.
GTA V na PS5 łapie poślizg
napisany: 09.09.2021 · 23:57 · dodał: sdr
kategoria: GTA V · komentarzy: 4 · zamknięty
W trakcie dzisiejszego wydarzenia PlayStation Showcase dowiedzieliśmy się, że premiera Grand Theft Auto V na konsolach dziewiątej generacji opóźni się o cztery miesiące.


Jeśli macie już PS5 albo Xboksa Series X|S i wypatrujecie zniecierpliwieni premiery ulepszonego GTA V na tych platformach, to musicie jeszcze trochę wytrzymać. Choć data premiery gry została doprecyzowana już w maju i wydawało się, że Rockstar musi być z pracami na ostatniej prostej, okazuje się, że wcale tak nie było. Właśnie dowiedzieliśmy się, że tytuł nie powróci w swojej najlepszej wersji 11 listopada, a dopiero w marcu przyszłego roku.

Na osłodę otrzymaliśmy kolejny zwiastun, w którym możemy podziwiać nowe Grand Theft Auto V w pełnej krasie i przy okazji dowiedzieć się trochę więcej na temat planowanych ulepszeń. Ale tylko trochę, bo tak naprawdę konkret pojawia się jeden: płynne przełączanie między postaciami. Niby fajna sprawa, ale trudno nie odnieść wrażenia, że jest to tylko efekt uboczny skróconych czasów ładowania, wynikających z ogólnie większej wydajności nowych platform.

Pozostaje pytanie, dlaczego Rockstar tak ostrożnie dozuje nam informacje o zmianach. Czyżby nie było ich aż tak dużo?

Obecnie serwis przegląda 77 gości oraz 0 z 6547 zarejestrowanych użytkowników
Razem: 77 · Najwięcej (7125): 07.06.2015 · Ostatnio przyjęty: Czoks
STATYSTYKI »
 
 
© 2004 - 2021 GTAthegame NETWORK
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies
news · forum · blogi · wap · xml · pliki · igf · njoy · szukaj · mapa