Gość

Rejestruj

 
GTA V · PC
~104zł
Shadow Broker
GTANF
Iron Squad - Spolszczenia gier
GTA.cz
Pobierz przeglądarkę Vivaldi teraz!

Moda na moda #40
napisany: 10.04.2021 · 22:52 · dodał: sdr
kategoria: Scena GTA · komentarzy: 0
Pierwsza dekada kwietnia już za nami, a więc najwyższa pora na kolejny przegląd Sceny modderskiej. Dziś pobawimy się w berka, odkryjemy ukryte oblicze klasyka i naprawimy internet w Liberty City ;) Zaczynamy!


Extended Score for Wanted Levels v1.0.0Zabawy z policją należą do jednych z najprzyjemniejszych (niekoniecznie pobocznych) aktywności w serii Grand Theft Auto. Nieraz pościg i oddech stróżów prawa na karku potrafi skutecznie podnieść nam ciśnienie - szczególnie w GTA V, gdzie agresja policji weszła na zupełnie nowy poziom. Gdyby jednak ciągle było wam mało, zainstalujcie sobie Extended Score for Wanted Levels.

Modyfikacja autorstwa - nomen omen - Monkeypolice188 podkręca emocje towarzyszące ucieczce jeszcze bardziej, poprzez odtwarzanie w tle dodatkowej ścieżki muzycznej. Są to utwory instrumentalne, które do tej pory mogliśmy usłyszeć głównie w czasie misji. Podkład pojawia się po zdobyciu trzeciej "gwiazdki" i wraz z kolejnymi natężenie muzyki wzrasta. Z kolei kiedy pozostajemy w ukryciu ta znowu cichnie. Dźwięki, które usłyszymy będą też zależne od lokacji. Inne usłyszymy w mieście, a inne poza nim.

Vice City: BETA Edition v3.5.6Przechodząc przez wiele etapów produkcji z gier usuwane jest z nich sporo zawartości. Powody decyzji twórców nie zawsze są zrozumiałe dla fanów, a ci po premierze ochoczo przeszukują pliki w poszukiwaniu alternatywnych tekstur, nieużytych modeli, czy innych pozostałości. A gdyby tak zebrać to wszystko i wypuścić w formie modyfikacji?

Vice City: BETA Edition
Takie zadanie postawił przed sobą autor projektu Vice City: BETA Edition. Mod przywraca do GTA: VC większość elementów z wersji alfa i beta. Po instalacji i uruchomieniu gry zobaczymy usunięte z finalnego wydania budynki, wczesne modele przechodniów, a nawet usłyszymy wycięte dialogi. Informacje o różnicach czerpano z oficjalnego przewodnika, manuala, przedpremierowych screenów i pozostawionych plików.

GTA Connected v1.2.25Po tym jak w ubiegłym roku wydane zostało GTA IV: Complete Edition łączące w sobie podstawową wersję gry z dodatkami, czwartą część serii pozbawiono komponentu sieciowego. Od tamtej pory nie możemy razem ze znajomymi siać chaosu na ulicach Liberty City. Oczywiście, zainteresowanie trybem multiplayer w GTA IV było w ostatnich latach znikome, jednak istniała grupa fanów, którzy wciąż się nim cieszyli. Teraz uśmiech może ponownie zagościć na ich twarzach za sprawą projektu GTA Connected.

GTA Connected to modyfikacja, o której być może do tej pory nie słyszeliście, a jest ona rozwijana już od dłuższego czasu. Jej autor postawił sobie za cel zbudowanie platformy, dzięki której będziemy mogli posmakować multi w GTA III, Vice City i San Andreas, a od niedawna również w Grand Theft Auto IV. Mod obsługuje synchronizację przechodniów, ruchu ulicznego oraz misji. Sam nie oferuje żadnych dodatkowych trybów gry, ale dzięki wsparciu dla kilku popularnych języków skryptowych i możliwości dodawania własnych obiektów otwiera przed nami morze możliwości.

Pamiętajcie, że niektóre mody wymagają do instalacji lub działania dodatkowych narzędzi. Szczegółowe instrukcje znajdują się na podlinkowanych stronach.
Rockstar naruszył prawa autorskie?
napisany: 10.04.2021 · 00:45 · dodał: sdr
kategoria: GTA IV · komentarzy: 3
Brytyjski muzyk Shawn Lee oskarżył Rockstar o naruszenie praw autorskich. Chodzi o motyw przewodni GTA IV.


Lee, który wcześniej współpracował z Rockstar przy ścieżce dźwiękowej do Bully, złożył w sądzie federalnym w San Diego pozew, w którym zarzuca studiu bezprawne wykorzystanie elementów jego twórczości w Grand Theft Auto IV oraz GTA V. Oskarżenie dotyczy utworu The Soviet Connection, który możemy usłyszeć m.in. w scenie otwierającej przygody Niko Bellica, a także w kolejnej części serii w formie sygnału dźwiękowego Liberty City - pętla do użycia w pojazdach.

Zdaniem Lee kompozycja Michaela Huntera zawiera melodię oraz riffy jego autorstwa. W 2008 roku miał on na prośbę Rockstar przesłać próbki do wykorzystania w GTA IV, jednak ostatecznie studio zrezygnowało ze współpracy. Sześć lat później Lee sam wykorzystał sporną melodię w utworze Biker Chick, który został wydany na albumie Reel to Reel.

W pogoni za wyzwaniami
napisany: 08.04.2021 · 16:13 · dodał: sdr
kategoria: Multiplayer · komentarzy: 0
Kolejny czwartek, kolejne atrakcje w GTA Online. Zagrajcie w tym tygodniu, aby zainkasować spore premie m.in. w wyzwaniach trybu swobodnego. Nie zapomnijcie też odebrać darmowego samochodu - jeśli jeszcze go nie macie ;)

GTA Online - wyzwania trybu swobodnego

Premie


 • 3x GTA$ i RP za grę w trybie Gonitwa.
 • 3x GTA$ i RP za udział w wyzwaniach trybu swobodnego.
 • 2x GTA$ i RP za udział w wyścigach z transformacją.

Zniżki


 • 100% zniżki na Troposa Rallye.
 • 50% zniżki na broń w wersji 2.
 • 40% zniżki na apartamenty.
 • 40% zniżki na Casco, Omnisa i Dune.
 • 40% zniżki na Insurgenta i Insurgenta Pick-up.
 • 30% zniżki na Winky i Cheetah Classic.

Inne


 • Kostiumy Jocka Cranleya za logowanie w grze.
 • Pojazd z podium w kasynie: Dinka Blista Kanjo.
 • Wyścig premium: Pełna moc dla muscle.
 • Próby czasowe: Lotnisko II, Park Mały Seul (RC).
Z archiwum GTG: o tym pisaliśmy 7 lat temu...
#CaptureWeekend
napisany: 11.04.2014 · 19:47 · dodał: sdr
kategoria: Multiplayer · komentarzy: 0 · archiwalny
Kreator dla trybu Przejęcie w GTA Online jest już dostępny dla wszystkich. Od dzisiaj możecie tworzyć akcje swoich marzeń w oparciu o mechanizm capture the flag i jego odmiany.

Z tej okazji zorganizowany został specjalny konkurs na najlepsze akcje w wykonaniu fanów. Aby wziąć w nim udział (tak, gracze z Polski również mogą :)) wystarczy zmajstrować w nowym kreatorze coś co ujmie jurorów z Rockstar i oznaczyć swoją pracę tagiem #CaptureWeekend. Termin zgłaszania prac upływa w poniedziałek o świcie. Czasu jest niewiele, dlatego polecamy zapoznanie się ze szczegółowym przewodnikiem po opcjach kreatora opublikowanym dziś przez Rockstar.

No dobra, a co można wygrać? Do zgarnięcia poza wyróżnieniem naszej pracy prestiżowym znakiem jakości Zatwierdzone przez Rockstar jest też okrągły milion GTA$ oraz unikalna tablica CAPTURE dla naszego pojazdu. Takie nagrody otrzymają autorzy czterech najlepszych akcji wybranych przez twórców GTA Online.

Ponadto do końca przyszłego tygodnia przedłużona została "promocja" na dodatkowe punkty RP i GTA$ za udział we wszystkich akcjach typu Przejęcie. Bonusem objęte zostaną również nowe akcje stworzone przez graczy za pomocą udostępnionego dziś kreatora.#CaptureWeekend
Claude odzyska głos!
napisany: 01.04.2021 · 23:47 · dodał: sdr
kategoria: GTA III · komentarzy: 5 · zamknięty
Już za kilka miesięcy minie okrągłe 20 lat od premiery Grand Theft Auto III. To idealna okazja, aby wydać zremasterowaną wersję gry i zanosi się na to, że Rockstar tę okazję wykorzysta! Nie będzie to jednak zwyczajny remaster.

GTA III bez wątpienia było przełomowe dla serii, bo przeniosło ją w trójwymiar. Po blisko dwudziestu latach od debiutu gra jednak straciła nieco dawnego blasku i zdecydowanie zasłużyła na odświeżenie. Wielu graczy czeka na wersję z nową oprawą graficzną i choć jak na razie brak na ten temat oficjalnych informacji, od dłuższego czasu pojawiały się poszlaki wskazujące, że za zamkniętymi drzwiami coś się dzieje.

Hossein Diba - artstation.com/artwork/Vg3Aa4
Przypomnijmy: we wrześniu 2019 roku Grand Theft Auto III przeszło ponowny proces klasyfikacji wiekowej. W ostatnim półroczu fani kilkukrotnie dobierali się do źródeł gry, a Take-Two zdecydowanie przeciwstawiało się dawaniu jej "drugiego życia". W końcu sam Strauss Zelnick pozytywnie wypowiada się o remasterach dając za przykład stareńką Mafię. No i jeszcze te przecieki z GTA Forums. Sami widzicie.

A skoro już jesteśmy przy przeciekach, na Reddicie pojawił się wieczorem zrzut ekranu z amerykańskiego Amazona, na którym widać stronę produktu gry pod tytułem... GTA III: 20th Anniversary Edition. Co jednak najciekawsze, z dołączonego opisu wynika, że remaster poza uwspółcześnioną oprawą graficzną zaoferuje również rozszerzoną warstwę fabularną, która zostanie uzupełniona o... linie dialogowe protagonisty! Trzeba przyznać, że to ze strony Rockstar bardzo odważny krok. W końcu historia opowiedziana w oryginale może nie była porywająca, ale miała swój urok i wszyscy już przywykliśmy do milczącego Claude'a. Zwrócenie mu głosu będzie wydarzeniem nie mniejszym niż samo wydanie remastera, co ma mieć miejsce już we wrześniu.

Tak więc, wszystko już niemal jasne. Pozostaje czekać na oficjalną zapowiedź. Jak się wam podobają plany Rockstar? Zagracie w nowe-stare Grand Theft Auto III?

AktualizacjaTak, ta wiadomość to primaaprilisowy żart :)
Wyskocz po premię
napisany: 01.04.2021 · 16:38 · dodał: sdr
kategoria: Multiplayer · komentarzy: 0 · zamknięty
A gdyby tak rzucić wszystko, wyjechać z miasta i założyć szkołę dla spadochroniarzy? W tym tygodniu w GTA Online warunki sprzyjają takim śmiałym pomysłom.

GTA Online: Strefa zrzutu

Premie


 • 3x GTA$ i RP za grę w trybie Strefa zrzutu.
 • 2x GTA$ i RP za skoki spadochronowe.
 • 2x GTA$ i RP za sprzedaż z wytwórni motocyklistów.
 • 2x GTA$ i RP za zadania, zlecenia i wyzwania motocyklistów.

Zniżki


 • 100% zniżki na spadochrony i akcesoria.
 • 40% zniżki na hangary, ich remonty i ulepszenia.
 • 40% zniżki na wszystkie garaże.
 • 40% zniżki na Visione i Coquette D10.
 • 40% zniżki na Outlawa, Sugoi i Sultana Classic.
 • 40% zniżki na Cargoboba, Howarda NX-25 i Valkyrie.
 • 40% zniżki na Vestrę i Mavericka.
 • 40% zniżki na Annihilatora Stealth.

Inne


 • Sweter Bigness Jackal za logowanie w grze.
 • Pojazd z podium w kasynie: Grotti Itali RSX.
 • Wyścig premium: Senora Freeway dla superów.
 • Próby czasowe: Grove Street, La Fuente Blanca (RC).

Ponadto jeśli wykonamy w tym tygodniu co najmniej 5 skoków kaskaderskich w dowolnych miejscach na mapie, załapiemy się na dodatkową premię 500 tys. GTA$. Przelew trafi na nasze konto do 14 kwietnia.
GTA x Fortnite?
napisany: 01.04.2021 · 10:58 · dodał: sdr
kategoria: San Andreas · komentarzy: 0 · zamknięty
Czy wkrótce CJ zaliczy gościnny występ poza San Andreas? Całkiem możliwe. Twórcy Fortnite'a najwyraźniej są zainteresowani takim scenariuszem.

GTA x Fortnite
Epic Games rozesłał niedawno do zaprzyjaźnionych influencerów ankietę, w której wypytuje o znajomość różnych, często kultowych postaci z innych gier. Co ciekawe, na liście pojawił się również Carl Johnson.

Wygląda więc na to, że studio odpowiedzialne za Fortnite'a przynajmniej rozważa możliwość dogadania się z Rockstar i dodania skórki protagonisty GTA: SA w swojej produkcji. Pytanie czy Rockstar byłby zainteresowany taką w$półpracą ;)

Gracie w Fortnite? Jak się wam podoba taki pomysł?
Co się stało? #39
napisany: 31.03.2021 · 23:12 · dodał: sdr
kategoria: GTAthegame · komentarzy: 0 · zamknięty
Szybko, szybciej, GTA Online! Po emocjonującym, piłkarskim wieczorze zapraszamy na szybkie podsumowanie miesiąca w świecie Grand Theft Auto.

Co się stało?
 • Na początku marca sieć obiegła sensacyjna analiza kodu GTA Online. Jeden z fanów przedstawił dowody na to, że gra mogłaby się uruchamiać o wiele szybciej i nie omieszkał wytknąć Rockstar błędów.
 • Dwa tygodnie później studio uderzyło się w pierś, wypuściło stosowną łatkę (która naprawdę działa) i wypłaciło odkrywcy "błędu" nagrodę. I wszyscy żyli długo i szczęśliwie.
 • GTA V na nową generację może zostać opóźnione. Póki co to tylko domysły, ale w jednym z ostatnich zwiastunów gier dla PS5 zabrakło przy produkcji Rockstar jakiejkolwiek, choćby mocno przybliżonej daty premiery.
 • Na dodatek Strauss Zelnick zarzeka się, że jego firma nie chce wypuszczać byle czego, a dobre rzeczy - jak wiadomo - potrzebują czasu.
 • Rockstar na poważnie bierze się za cheaterów (znowu). Studio stworzy nowe stanowiska dla pracowników, którzy będą m.in. namierzać twórców tzw. mod menu, a następnie neutralizować ich produkty.

Ciekawostka

Jeśli po zakupie lotniska Verdant Meadows w GTA: San Andreas będziemy zwlekać z rozpoczęciem nauki w szkole latania, Toreno zacznie nas ponaglać. W sumie możemy otrzymać trzy telefony, z których każdy kolejny będzie coraz bardziej natarczywy.

Ponadto Redakcja polecaA skoro przy aktualizacjach GTA Online jesteśmy, w marcowej sondzie pytaliśmy, która z dwóch najmniej popularnych była słabsza: Przemyt czy Arena wojny? Cóż, nie udało się wyłonić "zwycięzcy". Okazaliście się nad wyraz łaskawi ;>

Obecnie serwis przegląda 181 gości oraz 0 z 6517 zarejestrowanych użytkowników
Razem: 181 · Najwięcej (7125): 07.06.2015 · Ostatnio przyjęty: Kamien
STATYSTYKI »
 
 
© 2004 - 2021 GTAthegame NETWORK
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies
news · forum · blogi · wap · xml · pliki · igf · njoy · szukaj · mapa