Gość

Rejestruj

 
GTA V · PC
~104zł
Shadow Broker
Iron Squad - Spolszczenia gier
GTA.cz
GTANF
Pobierz przeglądarkę Vivaldi teraz!
Plotka: remastery w drodze #2
napisany: 12.08.2021 · 23:30 · dodał: sdr
kategoria: Ogólne · komentarzy: 6
Od dłuższego czasu pojawiają się głosy, że Rockstar pracuje nie tylko nad nową częścią serii Grand Theft Auto, ale też nad remasterami starszych. Dzisiaj Kotaku potwierdziło, że faktycznie coś jest na rzeczy.

GTA Trilogy
(...) Kotaku dowiedziało się ze swoich źródeł, że Rockstar Games może pracować nad remasterami trzech klasycznych gier z serii Grand Theft Auto. Obecnie wygląda na to, że gry zostaną wydane jeszcze tej jesieni na wielu platformach, włączając w to przenośnego Nintendo Switcha.

Redakcja zasięgnęła języka u trzech niezależnych i wiarygodnych źródeł, które potwierdziły, że odświeżone wydania GTA III, Vice City oraz San Andreas znajdują się aktualnie w końcowych fazach produkcji. Co ciekawe, nowe wersje nie powstają na silniku RAGE, a zamiast tego Rockstar zdecydował się wykorzystać popularny Unreal Engine. Być może wynika to z faktu, że całość ma zostać wydana na szerokim spektrum platform, od PC, przez ostatnie dwie generacje konsol Sony i Microsoftu, aż po Switcha, Stadię, a nawet iOS i Androida.

Wszystkie trzy tytuły wizualnie mają reprezentować połączenie starego stylu graficznego z nowym. Zdaniem jednego ze źródeł efekt końcowy będzie przypominał mocno zmodowaną wersję oryginalnej gry (to by tłumaczyło ostatnie posunięcia Take-Two). Odświeżone zostaną również interfejsy, ale generalnie styl zostanie zachowany. Twórcy chcieli też, aby remastery pozostały wierne oryginałom pod względem rozgrywki, choć nic więcej w tym temacie póki co nie "wiadomo".

Nad całym projektem pieczę trzyma Rockstar Dundee, najmłodsze ze studiów, wspierające podobno resztę zespołu również w pracach nad GTA V na PS5 oraz XSX. Co ciekawe, pierwotnie planowano wydać odnowioną trylogię już na początku roku, ale przez pandemię to się nie udało. Kolejny plan zakładał dołączenie kolekcji w gratisie każdemu kto kupi nową wersję GTA V, ale ostatecznie zdecydowano o wprowadzeniu pakietu do sprzedaży niezależnie.

Sporo informacji plotek jak na jeden wieczór. Chcielibyście, żeby któryś z powyższych scenariuszy się zrealizował?

Roger
napisany 15.08.2021 o godzinie 23:43
zobacz profil autora
IV wygląda jeszcze dobrze
chaos
napisany 15.08.2021 o godzinie 10:48
zobacz profil autora
Dawać remaster IV #2
chaos
napisany 15.08.2021 o godzinie 10:47
zobacz profil autora
Dupa #2
sdr
napisany 13.08.2021 o godzinie 01:53
zobacz profil autora
> remakem z prawdziwego zdarzenia w przypadku III byłoby dodanie Claude’owi kwestii dialogowych ;)

@Marcin ale by było xD (link »)

> intryguje mnie co to znaczy „połączenie starego stylu z nowym”

Myślę, że chodzi o to, że graficznie nie idą w stronę realizmu, tylko takiej właśnie bardziej "komiksowej" oprawy, może trochę kanciastej - ale mniej niż była w oryginale :p Sporo można ogarnąć samym oświetleniem. Poza tym jeśli faktycznie robią to na Unrealu, to siłą rzeczy gra i tak będzie wyglądała "inaczej". Tak to sobie wyobrażam plus minus.

Ciekawe ile w tym wszystkim prawdy. Ja tam się jakoś nie nastawiam szczególnie... W R* przecieki niemal nie istnieją.
Marcin
napisany 13.08.2021 o godzinie 00:54
zobacz profil autora
Choć tak sobie myślę, że remakem z prawdziwego zdarzenia w przypadku III byłoby dodanie Claude’owi kwestii dialogowych ;)
Marcin
napisany 13.08.2021 o godzinie 00:49
zobacz profil autora
Czytałem te pogłoski, najpierw na zagranicznych stronach, teraz na GTG i intryguje mnie co to znaczy „połączenie starego stylu z nowym”. Że niby co, nowe modele postaci i stare tekstury sprzed 15-20 lat? ;) Jeśli już R* decyduje się na remake to powinien być on taki z prawdziwego zdarzenia, bo przecież Trylogię już teraz możemy ogrywać na wielu sprzętach, w tym telefonach, więc moim zdaniem samo graficzne odświeżenie to za mało. Zobaczymy, czy plotki się potwierdzą, i tak pewnie zagram, choć jakiś czas temu platynowalem całą trójkę na PS4… Sentyment jednak silniejszy. ;)


Wybierz stronę: 1

Obecnie serwis przegląda 56 gości oraz 0 z 6547 zarejestrowanych użytkowników
Razem: 56 · Najwięcej (7125): 07.06.2015 · Ostatnio przyjęty: Czoks
STATYSTYKI »
 
 
© 2004 - 2021 GTAthegame NETWORK
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies
news · forum · blogi · wap · xml · pliki · igf · njoy · szukaj · mapa