Gość

Rejestruj

 
GTA V · PC
~104zł
Shadow Broker
GTA.cz
Iron Squad - Spolszczenia gier
GTANF
Pobierz przeglądarkę Vivaldi teraz!

Rockstar bije się w pierś
napisany: 15.03.2021 · 22:50 · dodał: sdr
kategoria: Multiplayer · komentarzy: 7
Na początku miesiąca pisaliśmy o odkryciu jednego z fanów GTA Online, któremu udało się zidentyfikować błąd wydłużający czas ładowania gry. Okazuje się, że szum, który powstał wokół sprawy przyniósł pozytywny efekt.

Krótsze loadingi w GTAO? Rockstar bije się w pierś
O szczegółowej (na tyle na ile było to możliwe) analizie kodu odpowiedzialnego za ładowanie GTA Online i odkrytych przyczynach jego powolnego działania, rozpisywały się branżowe media na całym świecie. Trudno żeby wieść ta nie trafiła w końcu do uszu Rockstar, ale można było powątpiewać, czy decydentom studia w ogóle zechce się coś z tym zrobić. Najwyraźniej jednak uznano, że tematem warto się zainteresować (choćby ze względów pijarowych).

Redakcja PC Gamera podzieliła się ze światem dobrą wiadomością. W przesłanym stanowisku Rockstar przyznaje, że teoria t0sta jest niepozbawiona sensu i GTA Online wkrótce otrzyma łatkę.

Po dokładnym zbadaniu sprawy możemy potwierdzić, że gracz t0st faktycznie odkrył aspekt kodu gry związany z czasami ładowania wersji PC GTA Online, który mógłby zostać poprawiony. W efekcie, dokonaliśmy zmian, które zostaną zaimplementowane w nadchodzącej aktualizacji.

Przedstawiciele studia kontaktowali się z t0stem i podziękowali mu za starania. Co prawda nie wiemy kiedy rzeczony patch miałby się pojawić i czy rzeczywiście przyśpieszy ładowanie gry o te sensacyjne 70%, niemniej i tak należą się oklaski. I dla t0sta, i dla Rockstar. Właśnie tak punktuje się u fanów ;>

Aktualizacja 16.03I już! Użytkownicy Steama otrzymali ważącą kilkaset megabajtów łatkę dla GTA V, która poprawia czasy ładowania GTA Online. Według pomiarów wykonanych przez GTA Series przejście do sesji multiplayer z trybu fabularnego zajmuje teraz tylko 36 sekund, a startując z pulpitu będziemy czekać niecałe dwie minuty. Odczuliście różnicę w swoim przypadku?

Aktualizacja 16.03Jak donosi Destructoid, t0st poza podziękowaniami otrzymał od Rockstar również nagrodę pieniężną w wysokości $10.000. Nagroda została wypłacona w ramach programu bug bounty.

sdr
napisany 17.03.2021 o godzinie 22:20
zobacz profil autora
@chaos :D

@Whis link był za długi, pozwoliłem sobie go skrócić. Chyba też uruchomię jakieś bug bounty ;)
chaos
napisany 16.03.2021 o godzinie 20:58
zobacz profil autora
Dobrze że mu nagrody w GTA$ nie wypłacili ;)
Whis
napisany 16.03.2021 o godzinie 17:58
zobacz profil autora
(link »)

Generalnie już są problemy na konsolach, nie da się grać nawet w singla.

Niby problem nie występował aż tak jak na PC ale skoro poprawili kod który był tu i tu skopany to warto żeby i konsole dostały boosta - dostały ale są problemy.
sdr
napisany 16.03.2021 o godzinie 16:42
zobacz profil autora
Raczej specjalnie tego nie zrobili. Gdyby chcieli tylko zmusić graczy do oglądania reklam, mogliby po prostu wstrzymać wykonywanie kodu na minutę. W tym przypadku procesor w nieoptymalny sposób wykonywał całą masę operacji. Na dobrą sprawę można by ich pozwać o nadmierne zużycie prądu ;)

Konsole też dostały dzisiaj jakąś aktualizację, ale z tego co słyszałem tam problem nie występował. Trzeba poczekać na oficjalną listę zmian.
Whis
napisany 16.03.2021 o godzinie 15:51
zobacz profil autora
Ciekawe czy nikt z R* nie mógł tego poprawić czy było to specjalnie zrobione by gracze zobaczyli więcej reklam. PC już ma a co z konsolami? Jadą na tym samym kodzie przecież.
sdr
napisany 16.03.2021 o godzinie 14:22
zobacz profil autora
No, a mogli ;)
Roger
napisany 16.03.2021 o godzinie 10:54
zobacz profil autora
Dziwne, że go nie pozwali.


Wybierz stronę: 1

Obecnie serwis przegląda 146 gości oraz 0 z 6517 zarejestrowanych użytkowników
Razem: 146 · Najwięcej (7125): 07.06.2015 · Ostatnio przyjęty: Kamien
STATYSTYKI »
 
 
© 2004 - 2021 GTAthegame NETWORK
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies
news · forum · blogi · wap · xml · pliki · igf · njoy · szukaj · mapa