Gość

Rejestruj

 
GTA V · PC
~104zł
Shadow Broker
GTA.cz
GTANF
Pobierz przeglądarkę Vivaldi teraz!

Ukraine Grunge Flag by Free Grunge Textures - www.freestock.ca is marked with CC BY 2.0. To view the terms, visit https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/?ref=openverse
Krótsze loadingi w GTAO? To możliwe
napisany: 01.03.2021 · 23:00 · dodał: sdr
kategoria: Multiplayer · komentarzy: 0
Długie czasy ładowania od lat zajmują miejsce w czołówce listy największych wad GTA Online. Sesje mogłyby jednak ładować się znacznie szybciej, a przynajmniej do takiego wniosku doszedł jeden z graczy.

Krótsze loadingi w GTAO? To możliwe
Osoba podpisująca się jako t0st zamieściła na swoim blogu wpis, w którym analizuje proces ładowania GTA Online. Z analizy wynika, że gra mogłaby wczytywać się znacznie szybciej i nawet udało się zidentyfikować potencjalne wąskie gardła, czyli miejsca w kodzie ograniczające jego wydajność.

W wielkim skrócie, najwyraźniej wszystko rozbija się o pobierany z sieci, a następnie analizowany przez grę plik z informacjami o płatnej zawartości dostępnej w grze. Chodzi o przedmioty, które możemy kupić za GTA$. Plik ten waży około 10MB i zawiera dane mniej więcej 63 tys. przedmiotów! Niestety kod odpowiedzialny za wczytywanie i przeszukiwanie tych danych nie jest najlepiej zoptymalizowany i wprost zażyna nasze procesory, pochłaniając przy tym większość czasu, który spędzamy na oglądaniu plansz z newsami od Rockstar.

t0stowi udało się napisać bibliotekę, która podmienia oryginalne funkcje i wykonuje ich pracę o wiele szybciej. Z przeprowadzonych testów wynikło, że czas pierwszego ładowania gry można skrócić nawet o 70%! Doprawdy niezły wyczyn. Oczywiście przeprowadzona analiza mogła być trochę niedokładna z uwagi na brak dostępu do oryginalnego kodu, ale nawet gdyby w rzeczywistości udało się osiągnąć chociaż połowę tego co zrobił t0st, chyba warto żeby programiści R* przyjrzeli się sprawie. Odkrycie nagłośniły już większe serwisy, więc jest nadzieja, że tak się stanie.Wybierz stronę: 1

Obecnie serwis przegląda 81 gości oraz 0 z 6588 zarejestrowanych użytkowników
Razem: 81 · Najwięcej (7125): 07.06.2015 · Ostatnio przyjęty: poziomek
STATYSTYKI »
 
 
© 2004 - 2022 GTAthegame NETWORK
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies
news · forum · blogi · wap · xml · pliki · igf · njoy · szukaj · mapa