Gość

Rejestruj

 


GTA V · PC
~104zł


Iron Squad - Spolszczenia gier


GTANF
GTA.cz


Pobierz przeglądarkę Vivaldi teraz!


Psst! Przegląd scenowej twórczości #22
napisany: 22.10.2019 · 21:32 · dodał: sdr
kategoria: Scena GTA · komentarzy: 2
Mamy kolejny rekord w speedrunningu San Andreas. Poprzedni wynik został poprawiony o... 3 godziny. Jakim cudem? Zapraszam do lektury.

Można się sprzeczać czy speedrunning podpada w ogóle pod twórczość, ale równie dobrze można zastanawiać się czy korzystanie z błędów w grze do pominięcia jej fragmentów to ciągle speedrunning. Podyskutować o tym możemy w komentarzach, a teraz do rzeczy. Niejaki Powdinet z wynikiem 25 minut i 32 sekund został nowym rekordzistą świata w przechodzeniu na czas GTA: San Andreas. Jest tu jednak pewien haczyk. Powdinet wykorzystał do "ukończenia" gry błąd znajdujący się w jej wersji dystrybuowanej za pośrednictwem Microsoft Store. Wymuszony błąd w misji "Ryder", który można zobaczyć tutaj, powoduje momentalne przeskoczenie do finałowej sekwencji pościgu za wozem strażackim. Stąd już droga do końca prosta.

ComradeChaos69BlackDron80BlackDron80xxfirebluexx__Cassie__ninja_pies2345

Błędy w grach były, są i będą. Nawet kiedy wydaje nam się, że gra jest bardzo dopracowana, zawsze znajdzie się jakaś dziura w ścianie, czy inna lewitująca tabliczka. Najważniejsze żeby błędy po prostu nie przeszkadzały.

We wrześniu Jantsuu sprawdzał czy można samochodem pokonać grawitację. Fizyka w GTA V to jednak nieskończone pole do eksperymentów, w związku z czym niestrudzony profesor Philips postanowił teraz wziąć pod lupę problem spadania. A konkretnie: prędkości spadania różnych obiektów. Czy waga lub ułożenie mają w tym względzie jakiekolwiek znaczenie? Przekonajcie się sami.

SEXY-ADOREDON-800-JOKERSEXY-ADOREgaki14Shy_Red_YoshiLadyMockingjay

Mówicie, że nie możecie się już doczekać GTA VI? To może zacznijcie streamować jak jeździcie w kółko po Los Santos i hrabstwie Blaine. Pewnie w Rockstar to zobaczą i wkrótce pojawi się oficjalna zapowiedź ;) Na taki właśnie pomysł wpadł ktoś z kanału 10HoursMovies, na którym ponad dwa tygodnie temu wystartowała transmisja pokazująca przez całą dobę czarnego Tailgatera mknącego autostradami wokół stanu. Samochód (oskryptowany - taką mam przynajmniej nadzieję) zrobił już od tamtej pory niemal 1000 okrążeń i według zapewnień organizatora nie zatrzyma się do premiery kolejnej części serii. Jak myślicie, komputer wytrzyma? ;)

Pamiętajcie, że zawsze czekamy na Wasze prace i znaleziska. Jeśli tylko natrafiliście na coś wartego uwagi, nasz formularz pozostaje do waszej dyspozycji.

sdr
napisany 23.10.2019 o godzinie 10:27
zobacz profil autora
Ja tam generalnie nie potępiam gościa, nawet trochę podziwiam za determinację, bo znalezienie takiego błędu też wymaga trochę samozaparcia (albo umiejętności analizy kodu gry). Jednak trzeba na to poświęcić trochę czasu i sił.

Z drugiej strony uważam, że jego wynik powinien być traktowany tylko jako ciekawostka - nie oficjalny rekord. Dla mnie speedrunning to nie tylko jak najszybsze dotarcie do napisów końcowych, ale zaliczenie po drodze wszystkiego co autorzy przewidzieli jako wymagane do zobaczenia tych napisów.

A co do screenów to wszystkie zostały wybrane na tej samej zasadzie na jakiej numer wybiera dzwoniący do mnie telemarketer - całkowicie losowo :P Swoją drogą, co do "screenów" z SC też mam ostatnio mieszane uczucia. Wiele jest nie do wykonania standardowymi metodami dostępnymi w grze, ale często przymykam oko, bo to nie konkurs, a są po prostu ładne i/lub pomysłowe :)
chaos
napisany 23.10.2019 o godzinie 09:46
zobacz profil autora
Kto nigdy nie korzystał z błędów w grze niech się odezwie. Pamiętam to super zadanie z wysadzeniem statku w GTA IV multiplayer kiedy nie mogłem się wydostać że statku korzystając z teleportu, a cenne sekundy mijały...

Odnosnie tego "RSC" to zobaczcie jaki prymitywny jest ten pierwszy screen. Wszystkie są przeładowane filtrami, a ten taki blady i ponury. Nie wiem jakim cudem znalazł się na głównej.


Wybierz stronę: 1

Obecnie serwis przegląda 50 gości oraz 0 z 6465 zarejestrowanych użytkowników
Razem: 50 · Najwięcej (7125): 07.06.2015 · Ostatnio przyjęty: chuuuuj
STATYSTYKI »
 
 
© 2004 - 2020 GTAthegame NETWORK
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies
news · forum · blogi · wap · xml · pliki · igf · njoy · szukaj · mapa