Gość

Rejestruj

 


GTA V · PC
Muve · 200zł


Iron Squad - Spolszczenia gier


GTA.cz
GTAGames.nl
iGrandTheftAuto
GTANFTake-Two ubija OpenIV
napisany: 16.06.2017 · 11:35 · dodał: Dawid
kategoria: Scena GTA · komentarzy: 3
Narzędzie OpenIV od lat służące scenie modderskiej wprowadzaniu zmian w grach serii GTA opartych na silniku RAGE, oficjalnie kończy swój żywot. Autorzy aplikacji otrzymali od Take-Two wezwanie do zaprzestania prac i dalszej dystrybucji.

OpenIV
Jest to cios dla wszystkich, którzy zajmowali się tworzeniem najróżniejszych modyfikacji m.in. dla GTA V. Take-Two tłumaczy swoją decyzję troską o społeczność graczy GTA Online, którym życie uprzykrzają oszuści korzystający z licznych modów. Z drugiej strony twórcy OpenIV twierdzą, że nie ma możliwości gry w trybie sieciowym kiedy gra wykryje modyfikacje zainstalowane za pomocą ich aplikacji.

Po czyjej stronie racja by nie była, autorzy projektu nie zamierzają walczyć. Nie chcą oni tracić czasu ani pieniędzy na sądowe batalie i nie można się im dziwić.

Swoje stanowisko w sprawie opublikowało również studio Rockstar Games:

Kroki podjęte przez Take-Two nie były skierowane konkretnie przeciwko modyfikacjom single player. Niestety OpenIV umożliwia działanie wydanych niedawno modów, które szkodzą graczom i wpływają na rozgrywkę w GTA Online. Pracujemy nad możliwością dalszego wsparcia dla kreatywnej społeczności bez negatywnego wpływu na naszych graczy.

Miejmy nadzieję, że firma rzeczywiście spróbuje jakoś zaradzić problemowi. Być może rozwiązaniem byłoby wprowadzenie do silnika gry oficjalnego wsparcia dla modyfikacji. Z pewnością nie jest to prosta sprawa, ale w ten sposób można by raz na zawsze pogodzić interesy miłośników modyfikacji i twórców gry.

chaos
napisany 17.06.2017 o godzinie 07:13
zobacz profil autora
Ups. Chyba zabiłem GTAV. Fajnie było pograć na modach (fizyka pojazdów i postaci z GTA IV). Jeszcze fajniej było sklejać filmy w edytorze z których nic nie wyszło. Ale jakoś od roku nie mam na tyle wolnego czasu i chęci żeby odpalić ponownie te grę. Przypominam sobie że na odpalonych modach gra nie pozwalała wejść w online.

Z drugiej strony kija dobrze że twórcy ostro się wzięli za oszustów wykorzystujacych furtki w Open IV. Pytanie tylko czy jakiś zdolniacha nie wpadnie na pomysł napisania podobnego programu.
Dawid
napisany 16.06.2017 o godzinie 17:56
zobacz profil autora
No właśnie. Ja nie siedzę w temacie modów zbytnio, ale tak się zastanawiam czy rzeczywiście jest tak jak to twórcy OpenIV opisują, że niby nie można modować Online'a przy użyciu tej apki. Co to znaczy, że nie można? Że nie ma technicznie takiej możliwości, czy po prostu taka jest ich polityka i oni tylko liczą na dobre intencje modderów? :P
k5_
napisany 16.06.2017 o godzinie 16:29
zobacz profil autora
Z jednej strony cieszy, że Take-Two i R* idą na wojnę z cheaterami. Problem w tym, że torpedowanie takich projektów też może im się odbić czkawką.


Wybierz stronę: 1

Obecnie serwis przegląda 83 gości oraz 0 z 6368 zarejestrowanych użytkowników
Razem: 83 · Najwięcej (7125): 07.06.2015 · Ostatnio przyjęty: NikonPL
STATYSTYKI »
 
 
© 2004 - 2018 GTAthegame NETWORK
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies
news · forum · blogi · wap · xml · pliki · igf · njoy · szukaj · mapa