Gość

Rejestruj

 
GTA V · PC
~104zł
Shadow Broker
GTANF
GTA.cz
Pobierz przeglądarkę Vivaldi teraz!

SA Downgrade
napisany: 14.01.2007 · dodał: sdr
kategoria: poradniki · komentarzy: 4 · wyświetleń: 12512
Po aferze jaką wywołała na świecie modyfikacja "Hot Coffee" do GTA San Andreas, programiści Rockstar Games wydali łatkę usuwającą z gry erotyczne sceny oraz uniemożliwiającą ponowną ich aktywację. SA przyjęło wówczas numerek 1.1. Po jakimś czasie Take2 Interactive zdecydowało się jednak wydać również reedycję gry oznaczoną numerkiem 2.0. Owa wersja, domyślnie pozbawiona możliwości instalacji "Hot Coffee", trafiła m.in. do Polski na początku 2006 roku. Wiele osób, które nabyły ją, było niezadowolonych z faktu posiadania okrojonego programu (mimo, że do tego czasu jego cena obniżyła do około połowy wysokości ceny pierwotnej). Niezadowolenie wynikało jednak bynajmniej nie z ukrycia scen erotycznych, ale z ograniczonej funkcjonalności gry. Druga edycja nie pozwala np. na instalację modów multiplayer (SA-MP, MTA SA, etc) i na korzystanie z save'ów utworzonych w wersjach wcześniejszych. To główne niedogodności, których niestety może być więcej.

Z związku z zaistniałą sytuacją postanowiłem poszukać możliwości cofnięcia zmian wprowadzonych przez Rockstar Games w drugiej edycji San Andreas. Po wielu próbach i godzinach porównywania obu wersji, udało mi się wreszcie wyodrębnić pliki, które programiści zaktualizowali lub usunęli z wersji drugiej. Sprawdzałem wiele rzeczy, m.in. czas ostatniej modyfikacji, rozmiar w bajtach. Jeśli plik różnił się choćby w niewielkim stopniu od swojego pierwowzoru, od razu trafiał do grupy podejrzanych :) Tak właśnie powstała poniższa lista. Oczywiście na koniec sprawdziłem czy moje typy były prawidłowe. Po podmianie okazało się, że można już zainstalować SA-MP, a i save'y z wersji pierwszej wczytują się bez problemu. Wszystko działa również w drugą stronę - save'y zapisywane w SA v2 były poprawnie ładowane w "jedynce". Przeprowadzenie tych czynności naprawdę nie było proste, jednak cała operacja zakończyła się sukcesem. Cieszę się, że teraz mogę oddać w Wasze ręce jej rezultaty - ten poradnik. Mam też głęboką nadzieję, że tekst komuś się przyda.

Po tym jakże wyczerpującym wstępie, przejdźmy może do konkretów :) Poniżej przedstawiam dwie listy plików. Pierwsza to pliki dostępne standardowo z poziomu eksploratora systemu. Te można normalnie skopiować z v1 i zastąpić nimi odpowiedniki z v2:

- \gta_sa.exe
- \anim\anim.img
- \data\furnitur.dat
- \data\surface.dat
- \data\Paths\carrec.img
- \data\script\main.scm
- \data\script\script.img
- \models\txd\id_card.txd

Druga jest lista plików "spakowanych" w archiwum \models\gta3.img. Pliki te należy wyciągnąć z v1 przy pomocy programu IMG Tool i wrzucić do gta3.img w v2 (pliki można od razu podmienić lub też wcześniej wyrzucić stare). Niektórych plików w v2 nie ma, gdyż jak już wspomniałem, zostały usunięte przez pracowników Rockstar Games:

- copgrl1.dff, copgrl1.txd
- copgrl2.dff, copgrl2.txd
- crogrl1.dff, crogrl1.txd
- gangrl1.dff, gangrl1.txd
- gangrl2.dff, gangrl2.txd
- gungrl1.dff, gungrl1.txd
- gungrl2.dff, gungrl2.txd
- nurgrl1.dff, nurgrl1.txd
- nurgrl2.dff, nurgrl2.txd
- sex.ifp

Z oczywistych powodów natury prawnej, nie mogę udostępnić nigdzie żadnego archiwum z wszystkimi plikami, dlatego też pozostaje Wam samodzielne załatwienie tej kwestii. W razie jakichkolwiek pytań, odsyłam na forum dyskusyjne GTAthegame do działu poświęconego San Andreas.

maros
napisany 19.03.2007 o godzinie 13:43
zobacz profil autora
dobry poradnik
tmster
napisany 02.02.2007 o godzinie 13:52
zobacz profil autora
e niewiele plików zmienili no ale jednak coś. ładny tekst
sicko
napisany 17.01.2007 o godzinie 15:12
zobacz profil autora
bardzo przydatne :DD pewnie wielu skorzysta
tommypl
napisany 15.01.2007 o godzinie 15:33
zobacz profil autora
zbyt skomplikowane dla mnie :o ale good work, bardzo przydatna rzecz. I wiadomo już jka grałeś w sammp z wersją 2.0 ;D


Wybierz stronę: 1

Obecnie serwis przegląda 111 gości oraz 0 z 6584 zarejestrowanych użytkowników
Razem: 111 · Najwięcej (7125): 07.06.2015 · Ostatnio przyjęty: Furon
STATYSTYKI »
 
 
© 2004 - 2022 GTAthegame NETWORK
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies
news · forum · blogi · wap · xml · pliki · igf · njoy · szukaj · mapa