Gość

Rejestruj

 


GTA V · PC
~104zł


Iron Squad - Spolszczenia gier


GTA.cz
GTANFPomieszczenia San Andreas
napisany: 03.08.2005 · dodał: metzen
kategoria: teksty · komentarzy: 6 · wyświetleń: 28776
W GTA3 mieliśmy możliwość odwiedzenia salonu w posiadłości Salvatore'a, toalety publicznej, w której ukrywał się Ray, Ammu-Nation i... To w zasadzie wszystko. Opcja wchodzenia do budynków została rozbudowana w Vice City, jednak nadal czuliśmy pewien niedosyt. W San Andreas jest już znacznie lepiej. Co prawda nie możemy wchodzić do każdego budynku, tak jak jeszcze przed premierą na PS2 przepowiadali niektórzy, ale i tak jest nieźle. Postaram się opisać wszystkie pomieszczenia, które można spenetrować. Od razu informuję, że pominąłem opisy miejsc, do których można się dostać tylko i wyłącznie w trakcie misji, oraz domów, do których można wchodzić podczas misji "Burglar".

POMIESZCZENIA POWTARZAJĄCE SIĘ, czyli restauracje, safe house'y, kluby ze striptizem itd.

Burger Shot, Well Stacked Pizza Co. , Cluckin' Bell
Fast Foody, w których CJ powinien się czasem odżywiać. Spotykamy je w każdym mieście i w prawie każdym miasteczku. Oferują kilka rodzajów posiłków.
Wypisywanie lokacji, w których rzeczone restauracje występują byłoby małą przesadą ;] Fast Foody zaznaczone są na mapce hamburgerem, kawałkiem pizzy i dzwoneczkiem.

Betting Shops
Tu możemy obstawić naszą kasę na konika i tym sposobem możemy się bardzo łatwo wzbogacić. Jeden z tych zakładów "obrabiamy" w misji dla Cataliny, ale nie przeszkadza to nam w późniejszym odwiedzaniu go =)
Zakłady Bukmacherskie znajdują się w Downtown Los Santos oraz w miasteczku Montgommery.

Clothes Shops
Sklepy z ubraniami dostępne są w każdym mieście. Do wyboru mamy: Binco, SubUrban, ProLaps (nie ma w SF), ZIP, Victim i Didier Sachs (jedynie w dzielnicy Rodeo w LS) Znajdziemy tu zwykle kilka stojaków z ubraniami oraz przebieralnię. Każdy sklep jest zaznaczony na mapie koszulką.

Safe House's & Hotel Suite's
Domy/pokoje hotelowe, w których możemy się czuć całkowicie bezpieczni; Każdy posiada dyskietkę służącą do zapisu gry oraz garderobę, ponadto niektóre z nich mają garaże. Na mapie zaznaczone zielonymi domkami (tak samo jak przedsiębiorstwa). Wnętrza się niestety powtarzają; Tylko w Hashbury (SF) i Prickle Pine (LV) znajdziemy "unikaty". Ceny: od 6000$ do 100000$. Po zakupie są zaznaczone na mapie dyskietką.

Clubs
Kluby gdzie CJ będzie mógł potańczyć, pograć na automatach i się czegoś napić (nie, mocnych trunków nie ma =P ) Każde miasto ma jeden taki:
W Los Santos jest to Alhambra (Idlewood, w San Fierro Gaydar Station (Hashbury), a w Las Venturas… Nie podano nazwy, ale front budynku jest bardzo charakterystyczny (klub znajduje się kilka przecznic za "The Camel's Toe"). Każdy klub wygląda tak samo.

Strip Clubs
Kluby ze striptizem. W Las Venturas i okolicach jest ich stosunkowo dużo, w San Fierro nie ma żadnego, a w Los Santos jest jeden, za to dosyć charakterystyczny (The Pig Pen w Los Flores) Możemy tu podrzucać kasę striptizerkom, oraz skorzystać z prywatnego tańca. Mamy 2 lub 3 wystroje takich klubów.

Tattoo Parlours
Salony tatuażu. W grze znajdziemy 4 takowe (w każdym razie oficjalnie, bez cheatów lub place managerów =)) Z czego 2 w Los Santos (Idlewood i El Corona), 1 w San Fierro (Hashbury) i jeden w Las Venturas (Redsands East) Każdy salon wygląda identycznie i jest zaznaczony na mapie tatuażem.

Barber Shop's
Fryzjer - w grze jest trzech takowych, z czego jeden musi robić niezłe kursy między swoimi salonami w Marina (LS), Dillimore, Hashbury (SF) i Redsands East (LV). Pozostałe dwa salony znajdują się w Idlewood (LS) i Playa del Seville (LS). Fryzjerzy są zaznaczeni nożyczkami na mapie.

Police Stations
Możemy wejść tylko do trzech takich, z czego dwa (Pershing Square w LS i komisariat w Dillimore) są identyczne. Trzeci komisariat znajduje się w Roca Escalante w Las Venturas. Pamiętaj, że wchodząc tam z bronią (nawet z aparatem - lol) dostajemy trzy gwiazdki! Żeby spokojnie zwiedzić komisariaty, należy wejść tam bez broni na wierzchu.

24/7
Nic innego jak monopolowy. Możemy tu się napić Sprunka lub pograć na automatach. Ponadto znajdziemy znane z VC narkolody Cherry Poppers =D
Sporo 24/7 jest w Los Santos i w Las Venturas. Ponadto znajdziemy je jeszcze przy drodze na południu Whetstone oraz w Miasteczku Fort Carson na pustyni. W San Fierro nie ma ani jednego.

Bars
Niczym nie różniące się (z jednym wyjątkiem) bary. Napijemy się czegoś gazowanego, pogramy na automatach i zagramy o konkretne pieniądze w bilard. Bardzo fajny wystrój i klimat. W Los Santos jest to "Ten Green Bottles" (Ganton), w San Fierro "Misty's" (Garcia), a w Las Venturas "The Craw Bar" (w okolicy Old Venturas Strip). Jedynym wyjątkowym barem jest Lil' Probe Inn na drodze do... Restricted Area ;] Poza bilardem i innymi pierdołami znajdziemy tu masę zdjęć UFO i mapę San Andreas.

Ammu-Nation
Ten sklep znajdziemy praktycznie w każdej części stanu, więc chyba mogę sobie podarować wypisywanie lokacji? W niektórych Ammu-Nation możemy zrobić tylko niezbędne zakupy (kamizelka kuloodporna oraz każda broń, wyłączając broń białą, ciężką oraz Koktajle Mołotova), a w niektórych stanąć na strzelnicy i zobaczyć jak nam idzie strzelanie z pistoletu 9mm, micro SMG, shotguna oraz AK47. Największy sklep w stanie znajduje się w Downtown Los Santos. Sklepy Ammu-Nation są zaznaczone na mapie pistoletem z czarną kolbą.


POMIESZCZENIA W LOS SANTOS, czyli zwiedzamy dom gwiazdorów i ulicznych gangów.

The Johnson house
Dom matki Carla. Nasz pierwszy safe house. Piętro z garderobą i sypialnią, kuchnia i salon. Jedna z najlepszych kryjówek w grze ze względu na położenie. Po zamalowaniu stu tagów znajdziemy tu Tec9, AK47, Sawn-off shotgun i Koktajle Mołotova. Od początku gry mamy dostępny aparat, a po misji Taggin Up Turf także spray.

Colonel Fuhrberger's
Zwijamy stąd trochę broni w misji Home Invasion dla Rydera. Wyłączając armatę ustawioną w salonie całkowicie normalne mieszkanie ;] Znajdziemy je przy East Beach.

Ganton Gym
Jak sama nazwa wskazuje - siłownia, którą znajdziemy w Ganton (bardzo blisko Grove Street) Mamy tu bieżnię, sztangę, lewarki i "rowerek". Ponadto możemy się tu nauczyć boksu =)

Atrium
W misji Just Bussines wykańczaliśmy tu ze Smoke'iem Rosjan. Atrium z rozwalonym pomnikiem i piętrem. W sumie nic specjalnego, ale jest kamizelka kuloodporna i ogólnie wygląda całkiem przyzwoicie. Możemy tu wejść od północy i od zachodu. Łatwo rozpoznać ten budynek - Jest duży i czerwony, położony na południu dzielnicy Commerce.

Jefferson Motel
Motel z misji Reuniting the Families. Jedno z większych pomieszczeń, jakie dane nam będzie zwiedzić jednak niczego specjalnego tu nie znajdziemy. Sporo otwartych pokoików, w których panuje, najdelikatniej mówiąc, niezły burdel. No, jest jeszcze automat z napojami przy wejściu. Jak sama nazwa wskazuje motel znajduje się w dzielnicy Jefferson - dosyć charakterystyczny budynek.

Madd Dogg's Crib
Pierwszy raz trafiamy tu w misji dla OG Loca, gdy mamy ukraść książkę z rymami właściciela posiadłości, jednak pod koniec fabuły gry mamy tu już normalny dostęp. Jest to wielka posiadłość z kilkoma sypialniami, krytym basenikiem, siłowniom, trzema salonami, gabinetem, studiem nagrań oraz kuchnią. Znajdziemy tu noktowizor, termowizor, kamizelkę kuloodporną i trochę gier na automatach. Wszystko w ładnym, jasnym, nowoczesnym wystroju. Niestety - gdy zapiszesz tu grę stracisz możliwość grania w kosza. Patch by się przydał =(
Posiadłość znajdziemy w Mullholand, bardzo blisko słynnego napisu VINEWOOD.

Smoke's Crack Palace
Pomieszczenie to odblokowuje się dopiero po ostatniej misji fabuły głównej - Znajdziecie je na przekroju dzielnic East Los Santos i Los Flores. Rozpoznacie po zniszczonej SWAT Vanem ścianie ;] Mamy tu cztery piętra: Pomieszczenia ochrony, laboratorium, coś w rodzaju luksusowych kwater i na końcu "salon" Smoke'a z automatami do gier, napojów, trampoliną (lol) i dwoma malutkimi komórkami-salonami. Chyba największe pomieszczenie w grze, mimo iż ostatecznie było podpalone i zrobiło BUM, jakaś magiczna siła je odnowiła ;]

POMIESZCZENIA W SAN FIERRO, czyli jak leci w mieście tolerancji i mocy kwiatów ;]

Driving School
Zaawansowana szkoła jazdy samochodem. Na ścianach znajdziemy plakaty/obrazy przedstawiające kilka wozów oraz mapę San Fierro. Spotkamy tu Michelle - jedną z naszych dziewczyn. No i oczywiście wykonamy zadania z najtrudniejszej szkoły zwiększając driving skill =] Szkoła znajduje się naprzeciwko jednej z kryjówek, w Doherty.

Cobra Marital Arts Dojo
Moja ulubiona siłownia, jeśli siłownią to nazwać można. Nauczymy się tu Kung–Fu, obejrzymy przepiękne wnętrze i poćwiczymy trochę z tym samym zestawem, co w LS, czyli: sztanga, lewarki, bieżnia, rowerek. Dojo znajduje się w dzielnicy Garcia, kawałek na południe od baru "Misty's"

POMIESZCZENIA W BONE COUNTY / TIERRA ROBADA, czyli penetrujemy pustynię... A raczej to, co jest na pustyni =]

Toreno's Ranch
OK - nie jest to typowe wnętrze, bo działa na tej samej zasadzie co salon w domu Salvatore'a w GTA3, ale... Jest ładne =) Piękny salon z nowoczesnym wyposażeniem, a dodatkowo po ukończeniu fabuły głównej znajdziemy tu całą broń ciężką. Znajduje się na południu Tierra Robada, kawałek na wschód od miasteczka Fort Carson.

Abandoned AC tower
Niby wieża na lotnisku w Verdant Meadows. Nad zaletami samego lotniska nie będę się rozwodził, opiszę co jest w samej "wieży". Mamy tu prycz, umywalkę, kanapę, TV masę zdjęć różnych latajek na ścianie i śmigło (na tej samej ścianie). Wnętrze odpychające i nieprzyjemne, ale ma swój klimat =D Lotnisko znajdzie się bez problemu - To bardzo charakterystyczny punkt na mapie San Andreas =)

Generator Hall
W misji Bomb Da Base podkładaliśmy tu bomby, a w misji Breaking The Bank At Caligula's Zero wysadzał to w powietrze, jednak konstrukcja tamy wytrzymała i chyba wstawiono nowe generatory ;] Całkiem fajne pomieszczenie, mimo iż niczego specjalnego tu nie ma - tylko generatory zasilające całą okolicę, jak nie cały stan. Wejście znajdziemy przy wschodnim wjeździe na tamę - nie od dołu (tak jak w misji)

POMIESZCZENIA W LAS VENTURAS, czyli witamy w mieście, które nigdy nie śpi!

The Four Dragons Casino
Kasyno triady, tu zaczynamy w LV. Czerwony, azjatycki wystrój. Ruletka, koło fortuny, black-jack, jednoręki bandyta, komputerowy poker... Dla spragnionych barek... No, CJ z niego nie skorzysta, ale czy to istotne? I tak tu jest pięknie =D Kasyno znajduje się na południu The Strip.

Caligula's Palace
Kasyno mafii, będziemy tu "obrabiać" sejf =] Posiada wszystko to, co Four Dragon's, ma tylko inny, złoty, rzymski (?) wystrój oraz całe zaplecze, które możemy sobie zwiedzić. Ponadto windą podjedziemy do części hotelowej skąd możemy wyjść na dach kasyna =] Możemy także zrobić dokładnie odwrotnie - skakać ze spadochronem z dachu na dach, dojść na dół =P Kasyno znajduje się kawałek na północ od The Four Dragons, także przy The Strip.

CASINO
Pierwsze kasyno jakie kiedykolwiek zbudowano w LV. Znajduje się dosyć daleko od The Strip, w Redsands West. Nie ma tu co prawda ruletki i jednorękiego bandyty, ale możemy sobie pograć w bilard i skorzystać z kilku innych atrakcji typowych dla kasyn =] Wystrój zielonkawy, jest trochę stolików i barek.

Sex Shop
Sex Shop z misji Key to Her Heart. Niestety / na szczęście nic tu nie kupimy, możemy sobie jedynie pooglądać gadżety =P Znajdziemy go w Redsands East, blisko fryzjera i studia tatuażu.

Below the Belt Gym
Siłownia w dosyć kiepskim stanie. Brakuje kawałków podłogi, na ławkach i deskach możemy wyczytać koślawo wydrapane / napisane "love, fist", ale i tak jest fajnie. Trochę przypomina Ganton Gym. Możemy tu się nauczyć brudnej walki, dzięki której będziemy mogli za pomocą jednego sprawnie przeprowadzonego ataku załatwić największego kozaka ;]

Wydaje mi się, że to już wszystko; Jeśli ktoś chciałby coś wiedzieć, lub znalazł jakieś wnętrze, o którym tu nie napisałem - Proszę pisać na adres redsik@poczta.onet.pl
  Powiadom znajomego Wydrukuj tekst

maros
napisany 10.03.2007 o godzinie 18:08
zobacz profil autora
good job
Maher
napisany 10.12.2006 o godzinie 14:47
zobacz profil autora
tommypl... czytasz mi w myślach...
tommypl
napisany 23.07.2006 o godzinie 14:00
zobacz profil autora
fajny takst
lejeklejek
napisany 08.07.2006 o godzinie 23:59
zobacz profil autora
jako ma racje.
Toni
napisany 22.01.2006 o godzinie 12:49
zobacz profil autora
jako - czepiasz się ;)
A artykuł fajny, gratki dla autora...
jako
napisany 15.01.2006 o godzinie 14:48
zobacz profil autora
dobry tekst - ale to prawie wszystko jest w działach sa


Wybierz stronę: 1

Obecnie serwis przegląda 43 gości oraz 1 z 6425 zarejestrowanych użytkowników
Rodzina · k5_
Razem: 44 · Najwięcej (7125): 07.06.2015 · Ostatnio przyjęty: patrykpat1
STATYSTYKI »
 
 
© 2004 - 2019 GTAthegame NETWORK
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies
news · forum · blogi · wap · xml · pliki · igf · njoy · szukaj · mapa