Gość

Rejestruj

Piguła #64
napisany: 12.06.2024 · 01:53 · dodał: sdr
kategoria: Ogólne · komentarzy: 3
Pierwszy zwiastun Grand Theft Auto VI to nie tylko najchętniej oglądany trailer w historii serii, ale też pierwszy na który tak bardzo czekaliśmy i który wyciekł przed premierą.


Jak do tego doszłoPo miesiącach od tego przykrego zdarzenia, dowiadujemy się w końcu jak mogło do niego dojść. Szczegółami podzielił się śledzący podobne incydenty ZachXBT. Zgodnie z informacjami do których dotarł, zwiastun wyciekł za sprawą pracownika firmy Google, który posiadał dostęp do panelu administracyjnego YouTube.

Dostęp został sprzedany znanemu przestępcy ukrywającemu się pod pseudonimem Skenkir. W ten sposób uzyskał on wgląd w bazę wszystkich filmów, również tych prywatnych. 4 grudnia przed 22:00 Skenkir pochwalił się na Telegramie, że posiada trailer i zamierza go upublicznić. Na dowód pokazał screen z panelu YouTube i klatkę ze zwiastuna z widocznym logo gry oraz datą premiery. Godzinę później trailer pojawił się na Twitterze, a tuż po północy Rockstar oficjalnie potwierdził, że doszło do wycieku.

NierychliwiePewnie mało kto o tym wie, ale dodatek London 1969 dla pierwszego GTA został dawno temu nagrodzony przez BAFTA za najlepszy dźwięk. Miało to miejsce w 1999 roku, ale jeden z twórców zwycięskiej ścieżki dźwiękowej musiał czekać na swoją statuetkę aż do teraz.

Za soundtrack dodatku London 1969 odpowiadają Paul Bennun oraz Blair Renaud. Ten pierwszy był nawet obecny na gali wręczenia nagród, ale z jakiegoś powodu został przez organizatorów zupełnie pominięty. Statuetkę odebrał - a jakże - przedstawiciel Take-Two Interactive. Bennun zaraz po gali złożył protest, który został uwzględniony i otrzymał on swoją nagrodę.

Renaud natomiast o przysługującym mu wyróżnieniu dowiedział się dopiero kilka lat później. Pomimo wielu prób nie był jednak w stanie dotrzeć do właściwych osób, które pomogłyby mu w tej sprawie. Udało się dopiero kiedy tematem zainteresowała się redakcja serwisu Time Extension. Jednak nawet im dogadanie się z BAFTA zajęło prawie dwa lata.

Atak odpartyStrona Lifeinvader.com zniknęła z sieci. Promujący GTA V i parodiujący Facebooka serwis został wyłączony jeszcze w maju, a domena kieruje teraz do katalogu gier na oficjalnej stronie Rockstar Games.

Wyłączenie z pewnością nie jest przypadkowe, ale można się też zastanawiać czy nie kryje się za nim coś więcej. Być może Rockstar pracuje nad odświeżoną wersją serwisu na potrzeby kolejnej części serii. Jak myślicie, czy Lifeinvader dostanie drugie życie w GTA VI? ;)

chaos
napisany 14.06.2024 o godzinie 08:11
zobacz profil autora
SC to zmarnowany potencjał. Naprawdę szło z tego zrobić coś więcej. I wcześniej.
sdr
napisany 12.06.2024 o godzinie 21:27
zobacz profil autora
No, swego czasu Social Club nawet miał możliwość ustawienia skórki w stylu Lifeinvadera.
Toni
napisany 12.06.2024 o godzinie 19:10
zobacz profil autora
W zasadzie Rockratar mógłby Social Club, który ostatecznie przemianował jakoś na bezsensowne Rockstar coś tam, nazwać po prostu LifeInvaderem. Byłoby to genialne w swej prostocie.


Wybierz stronę: 1

Obecnie serwis przegląda 54 gości oraz 0 z 6664 zarejestrowanych użytkowników
Razem: 54 · Najwięcej (7125): 07.06.2015 · Ostatnio przyjęty: putinek
STATYSTYKI »
news · forum · blogi · mobile · rss · pliki · filmy · njoy · szukaj · mapa
© 2004 - 2024 GTAthegame
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów jest zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies