Gość

Rejestruj

Niebezpieczna podatność w GTA Online
napisany: 21.01.2023 · 15:08 · dodał: Chaos
kategoria: Multiplayer · komentarzy: 5
Uwaga! W pecetowej wersji GTA Online pojawił się nowy, niebezpieczny exploit pozwalający na usunięcie postępów w grze, a nawet przejęcie kontroli nad komputerem.

Niebezpieczna podatność w GTA Online
Jak donosi Tez2 na swoim Twitterze (to ten gość co ma wtyki w półświatku growym), w GTA Online na PC pojawiło się nowe zagrożenie. Hakerzy mogą wykorzystać błąd gry i dowolnie modyfikować nie tylko statystyki postaci (ranga, pieniądze, przedmioty do odblokowania, cooldowny), czy przenieść nas do lobby dla grieferów, ale również uszkodzić, zbanować albo permanentnie usunąć nasze konto.

Wszystko to przez podatność pozwalającą na zdalne wykonywanie kodu. Tak poważny błąd bezpieczeństwa w praktyce oznacza, że ze skompromitowanego programu najlepiej w ogóle nie korzystać.

Niektórzy radzą, aby do czasu rozwiązania problemu przez Rockstar korzystać z zaawansowanych reguł zapory sieciowej odcinających nas od innych graczy, ale jeśli nie jesteście biegli w tych sprawach, najlepiej całkiem odstawić GTA Online. I takie właśnie rozwiązanie rekomendujemy.

Halo, Rockstar? To już druga wtopa w tym tygodniu.

Aktualizacja 24.01Wreszcie pojawiła się jakaś reakcja ze strony Rockstar. Chyba faktycznie coś jest na rzeczy, bo studio w enigmatycznym wpisie na Twitterze przyznało, że ma świadomość problemu. Ma on zostać rozwiązany w ramach "najbliższej planowej aktualizacji skoncentrowanej na bezpieczeństwie". Miejmy nadzieję, że zaplanowali ją jeszcze na ten tydzień ;)

sdr
napisany 21.01.2023 o godzinie 22:31
zobacz profil autora
Nie mamy Pańskiego płaszcza...

Podobno wiedzą o sprawie i logują aktywność na kontach... jeszcze zanim hakerzy zaczęli korzystać z dziury. (twitter ») Ciekawe tylko skąd o tym wcześniej wiedzieli. Albo mieli świadomość, że gra jest dziurawa jak ser albo i tak wszystko po cichu logują. Tak czy inaczej, coś tu śmierdzi.
Toni
napisany 21.01.2023 o godzinie 19:54
zobacz profil autora
Chaos, przy poprzedniej luce, mimo grania w solo lobby (w sesji dla zaproszonych), R* dał mi bana na 3 tyg i skasował caluteńką zawartość konta. Po 3 tygodniach łaskawie mogłem zacząć od zera. Poinformowali mnie poprzez maila z noreply@..., bez drogi odwoławczej. No i co im zrobisz? Jak udowodnisz niewinność? Podejrzewam, że teraz analogicznie, kto podpadnie, ma przesrane i cześć, bez przesłuchania.
Chaos
napisany 21.01.2023 o godzinie 15:41
zobacz profil autora
(Tutaj był bezsensowny komentarz tak jak podejście Rockstar, ale został skasowany po przysłaniu pisma od prawników Take2)

Swoją drogą, ciekawy jestem ilu jest poszkodowanych i czy uda im się udowodnić niewinność i odzyskać dostęp do usług Cockstar.
Whis
napisany 21.01.2023 o godzinie 15:30
zobacz profil autora
Pisma prawnicze do twórców modów? Oczywiście.
Pisma prawnicze do twórców mod menu? Nie no, tyle to nie.
sdr
napisany 21.01.2023 o godzinie 15:30
zobacz profil autora
<facepalm>


Wybierz stronę: 1

Obecnie serwis przegląda 49 gości oraz 0 z 6606 zarejestrowanych użytkowników
Razem: 49 · Najwięcej (7125): 07.06.2015 · Ostatnio przyjęty: marekspawa
STATYSTYKI »
news · forum · blogi · mobile · rss · pliki · filmy · njoy · szukaj · mapa
© 2004 - 2023 GTAthegame
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów jest zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies