Gość

Rejestruj

 


GTA V · PC
~104zł


Iron Squad - Spolszczenia gier


GTA.cz
GTANF


Pobierz przeglądarkę Vivaldi teraz!Dan Houser odchodzi z Rockstar Games
napisany: 04.02.2020 · 23:54 · dodał: sdr
kategoria: Ogólne · komentarzy: 7
Dzisiejszy dzień bez wątpienia zapisze się w historii branży. Take-Two właśnie poinformowało, że wkrótce Dan Houser, wiceprezes i współzałożyciel Rockstar Games opuści szeregi pracowników studia.

Dan Houser
Take-Two wystosowało krótką notatkę, w której informuje, że 11 marca będzie ostatnim dniem pracy Dana Housera w Rockstar Games. Dan spędził ostatni rok na urlopie i nie wróci już do swoich obowiązków w firmie.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za jego wkład. Rockstar Games stworzyło jedne z najbardziej docenianych i udanych światów w grach, globalną społeczność oddanych fanów oraz niesamowicie utalentowany zespół, który pozostaje skupiony na obecnych i przyszłych projektach.

Nie podano oficjalnie żadnej przyczyny, dla której Houser zdecydował się zrezygnować ze stanowiska. Jego brat Sam nadal będzie kierował Rockstar Games, ale nie da się ukryć, że coś się właśnie kończy. Dan Houser pełnił bardzo ważną rolę dyrektora kreatywnego i w zasadzie stał za scenariuszem każdej gry stworzonej przez studio od jego założenia w 1998 roku.

Dan jest kolejną ikoną Rockstar Games, która opuszcza studio. Cztery lata temu z firmą pożegnał się Leslie Benzies, wieloletni szef Rockstar North.

sdr
napisany 06.02.2020 o godzinie 12:58
zobacz profil autora
No, to byłoby coś. Też bym chciał. Ale Benzies już nad czymś pracuje i nie wygląda to na klona GTA (link »)
k11h
napisany 06.02.2020 o godzinie 11:03
zobacz profil autora
no to czekam na duet sama z lesliem, może stworzą coś na wzór dojrzałej gry jaką było gta iv... marzy mi się :)
sdr
napisany 05.02.2020 o godzinie 12:06
zobacz profil autora
No i właśnie to jest to czego się obawiam. Bo jeśli poszło o kierunek rozwoju serii, a Dan odpuścił walkę z T2, to GTA jest stracone.

Zastanawia mnie tylko dlaczego Sam zostaje. Albo T2 go przekręciło, albo może jednak rezygnacja Dana ma inne podłoże, np. zdrowotne. Tego się pewnie dowiemy dopiero za jakiś czas. Jeśli Dan zniknie z branży na dobre, będzie to znaczyło, że jednak nie poszło o kierunek artystyczny.

Tak czy inaczej - kiszka.
chaos
napisany 05.02.2020 o godzinie 10:54
zobacz profil autora
Ja tylko przypomnę za co poleciał Leslie: (link »)
sdr
napisany 05.02.2020 o godzinie 10:44
zobacz profil autora
To zabrzmi jak truizm, ale w Rockstar naprawdę dzieje się coś złego. Można się śmiać, że zachłysnęli się mikrotransakcjami, można się śmiać z tej dramy z Benziesem, ale kurczę, kiedy studio traci drugi z trzech filarów... Ostał się jeszcze Sam, ale nie czarujmy się - to Dan i Leslie dbali o stronę kreatywną GTA. Teraz kiedy obu już nie ma, żarty się skończyły. Houserowie wywalczyli sobie u T2 kontrolę kreatywną nad tworzonymi grami, a skoro jeden z braci zdecydował się mimo to opuścić studio, opcje są według mnie dwie: albo się zwyczajnie znudził, albo ma dość nacisków. Pewnie w najbliższej przyszłości nie dowiemy się o co naprawdę poszło. Szkoda.

Można mieć tylko nadzieję, że GTA VI zostanie wydane jeszcze ze scenariuszem autorstwa Dana, i że nie będzie to ostatnie dobre GTA.
drezz
napisany 05.02.2020 o godzinie 06:24
zobacz profil autora
Stara gwardia się wykrusza...
chaos
napisany 05.02.2020 o godzinie 06:17
zobacz profil autora
Wykonczyl go crunch czy nie mógł się pogodzić z tym w jakim kierunku poszło GTAV?


Wybierz stronę: 1

Obecnie serwis przegląda 72 gości oraz 0 z 6467 zarejestrowanych użytkowników
Razem: 72 · Najwięcej (7125): 07.06.2015 · Ostatnio przyjęty: maxot187
STATYSTYKI »
 
 
© 2004 - 2020 GTAthegame NETWORK
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies
news · forum · blogi · wap · xml · pliki · igf · njoy · szukaj · mapa