Gość

Rejestruj

Filmu GTA nie będzie, nadal
napisany: 22.11.2019 · 11:57 · dodał: sdr
kategoria: Ogólne · komentarzy: 4
Temat filmu pełnometrażowego na podstawie marki Grand Theft Auto wałkowany jest od lat. Największe hollywoodzkie studia pożądliwym wzrokiem spoglądają w stronę kasowej serii gier, chętne uczynić z niej równie kasową serię filmów i oczywiście na tym zarobić.

Nic jednak nie mogą zrobić, bo całość praw do marki posiada Take-Two Interactive, którego szef - Strauss Zelnick - został w tej sprawie ponownie zagadnięty. Miało to miejsce podczas wywiadu dla serwisu The Wrap.

Filmu GTA nie będzie, nadal
W pewnym momencie rozmowa zeszła na temat przenikania się świata gier i filmów - gier na filmowych licencjach i filmowych adaptacji gier. Prowadząca wywiad Sharon Waxman zapytała Zelnicka czy jego firma kiedykolwiek próbowała zrobić film na podstawie GTA. Oto co odpowiedział:

Chodzi o to, że gdybyśmy mieli zrobić film, chcielibyśmy sprawować nad nim pełną kontrolę kreatywną tak, aby mieć pewność, że przekaz odpowiada naszym oczekiwaniom. To z kolei oznacza, że musielibyśmy taki film sfinansować samodzielnie. Oczywiście stać nas na to, ale nie mamy wiedzy jak dobrze to zrobić. Tylko kilka osób z Take-Two pracowało wcześniej w przemyśle filmowym. Jestem jedną z nich. Tutaj nie zajmujemy się jednak filmami.

Dalej szef T2 tłumaczył jak wartościową marką jest Grand Theft Auto, dając do zrozumienia, że firma nie chce podejmować ryzyka zmiany tego stanu rzeczy.

Wyobraź sobie, że masz najbardziej wartościową własność intelektualną kiedykolwiek stworzoną przez ludzkość: Grand Theft Auto. My ją posiadamy i w pełni kontrolujemy. Czy naprawdę powinniśmy tym ryzykować w nadziei, że ktoś, nieważne jak bardzo utalentowany, zrobi z tego naprawdę dobry film?

Wygląda na to, że Take-Two po prostu nie potrzebuje filmu na licencji GTA. Zelnick słusznie zwrócił też uwagę, że we wspólnej historii gier i kina, znacznie częściej udawały się gry na podstawie filmów niż odwrotnie. Być może to kwestia ograniczonego metrażu, w którym niezwykle trudno uchwycić ducha gry. Hmm, a gdyby tak serial...? ;)

sdr
napisany 23.11.2019 o godzinie 22:20
zobacz profil autora
Hehe, ciekawe ilu fanów_GTA obejrzało ten film z wiadomych względów :P Chyba mam pomysł na grudniową ankietę...
chaos
napisany 23.11.2019 o godzinie 20:38
zobacz profil autora
Jaka gra udała się na podstawie filmu?

Hmm...

Niech pomyślę.

Aha! Już pamiętam!
(link »)
sdr
napisany 22.11.2019 o godzinie 19:33
zobacz profil autora
Nie no, film raczej nie zakłóciłby prac nad grą, bo zajmowałaby się nim raczej oddzielna ekipa. Dla mnie raczej film nie ma racji bytu z innych powodów. To w co fajnie się gra, niekoniecznie fajnie musi się oglądać.

Wyobraźcie sobie tylko, że fabuła filmu kręciłaby się wokół jakiegoś napadu albo kradzieży kolekcji pojazdów (import/export). Przecież powstały o tym już dziesiątki filmów, więc czym taki GTA-film miałby się spośród nich wyróżnić?

Poza tym wiadomo, że twórcy chcieliby zrobić dzieło pamiętne, do którego widzowie będą wzdychać, i które po latach będzie określane mianem kultowego, ale trudno zrobić taki film. I pewnie dlatego wolą się tego nie podejmować.
k11h
napisany 22.11.2019 o godzinie 13:50
zobacz profil autora
nie chcę filmu bo na next next gta będziemy czekać 20 lat


Wybierz stronę: 1

Obecnie serwis przegląda 61 gości oraz 1 z 6664 zarejestrowanych użytkowników
Rodzina · chaos
Razem: 62 · Najwięcej (7125): 07.06.2015 · Ostatnio przyjęty: putinek
STATYSTYKI »
news · forum · blogi · mobile · rss · pliki · filmy · njoy · szukaj · mapa
© 2004 - 2024 GTAthegame
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów jest zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies