Gość

Rejestruj

 
GTA V · PC
~104zł
Shadow Broker
GTA.cz
Iron Squad - Spolszczenia gier
GTANF
Pobierz przeglądarkę Vivaldi teraz!
OpenIV zostanie rozgrzeszone?
napisany: 24.06.2017 · 21:03 · dodał: sdr
kategoria: Scena GTA · komentarzy: 0
Wygląda na to, że system komentarzy na Steamie jest bardzo skutecznym narzędziem perswazji wobec producentów i wydawców gier. Rockstar i Take-Two wyciągają rękę na zgodę.

OpenIV
Po tym jak tydzień temu ekipa odpowiedzialna za rozwój narzędzia OpenIV ogłosiła porzucenie projektu na skutek żądania wystosowanego przez Take-Two Interactive, w społeczności fanów GTA skupionej wokół modyfikacji do gry zawrzało. Dla wielu osób możliwość korzystania z modyfikacji jest bardzo ważna i nie mogli się oni pogodzić z odebraniem im tej możliwości. Przynajmniej do czasu, gdy ktoś inny zdecyduje się zadrzeć z wydawcą GTA i stworzy działającą alternatywę.

W sieci szybko pojawiła się odpowiednia petycja do Rockstar i Take-Two, ale pomimo, że udało się zebrać całkiem sporo podpisów, chyba mało kto wierzył w skuteczność takiego rozwiązania. Gracze zaczęli więc wyrażać swoje niezadowolenie w negatywnych recenzjach Grand Theft Auto V na Steamie. Ogromna liczba komentarzy sprawiła, że notowania gry w krótkim czasie spadły do poziomu zauważalnego dla decydentów Take-Two. W efekcie wczoraj na stronie wsparcia technicznego Rockstar pojawiła się zaktualizowana polityka firmy względem twórców modyfikacji.

Zespół Rockstar Games wierzy w siłę rozsądnej kreatywności fanów i chce wspierać twórców w pokazywaniu swojej pasji związanej z naszymi grami. Przeprowadziliśmy rozmowy z przedstawicielami Take-Two, którzy zgodzili się, aby firma z zasady nie podejmowała kroków prawnych wobec tworzonych przez podmioty zewnętrzne niekomercyjnych projektów związanych z jednoosobowym trybem w grach Rockstar, które respektują własność intelektualną podmiotów zewnętrznych. Nie ma to zastosowania do (i) usług wieloosobowych bądź sieciowych; (ii) narzędzi, plików, bibliotek oraz funkcji, które mogą wpływać na usługi wieloosobowe bądź sieciowe lub (iii) wykorzystania bądź importowania innej własności intelektualnej (w tym należącej do Rockstar) w projekcie. Powyższe stwierdzenie nie ma mocy licencji i w żaden sposób nie nakłania i nie upoważnia podmiotów zewnętrznych do jakichkolwiek działań, ani nie wyraża na nie zgody. Take-Two zastrzega sobie prawo do zakwestionowania dowolnego projektu podmiotów zewnętrznych, a także zmiany, uchylenia oraz/bądź wycofania powyższego stwierdzenia w dowolnym momencie i wedle uznania. To stwierdzenie nie oznacza zrzeczenia się przez Take-Two jakichkolwiek praw związanych z projektami podmiotów zewnętrznych.

Powyższe oświadczenie tak naprawdę niewiele zmienia. Rockstar jedynie podkreśla w nim to co było przez firmę komunikowane od samego początku: mody singleplayer są okej, dopóty dopóki nie wpływają w żaden sposób na tryb multiplayer i usługi sieciowe Rockstar. Modderzy nie powinni liczyć na jakiekolwiek odstępstwa od reguł i przekraczanie przez nich wytyczonej granicy nie będzie tolerowane. I dobrze, bo chyba nikt z nas nie chce modów w GTA Online.

To, że samo stanowisko Rockstar w zasadzie się nie zmieniło nie znaczy jednak, że nic się w obecnej sytuacji nie zmienia. Wygląda na to, że autorzy projektu OpenIV dostali po tym całym zamieszaniu zielone światło do dalszej pracy. Niektórzy dostali już nawet niewielką aktualizację. Nie wiadomo jeszcze jakie zmiany ona przynosi, najpewniej jest wynikiem porozumienia z Rockstar i naprawia tylko niedociągnięcia, które mogły być wykorzystywane do uruchamiania modów w trybie online. Zapewne już wkrótce poznamy więcej szczegółów. Miejmy nadzieję, że wszyscy zainteresowani wyciągną z tej sytuacji odpowiednie wnioski.Wybierz stronę: 1

Obecnie serwis przegląda 85 gości oraz 0 z 6547 zarejestrowanych użytkowników
Razem: 85 · Najwięcej (7125): 07.06.2015 · Ostatnio przyjęty: Czoks
STATYSTYKI »
 
 
© 2004 - 2021 GTAthegame NETWORK
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies
news · forum · blogi · wap · xml · pliki · igf · njoy · szukaj · mapa