Gość

Rejestruj

 


GTA V · PC
~104zł


Iron Squad - Spolszczenia gier


GTANF
GTA.cz


Pobierz przeglądarkę Vivaldi teraz!GTA V nie dla Australii?
napisany: 06.11.2011 · 22:46 · dodał: sdr
kategoria: GTA V · komentarzy: 8
O niegrzecznych dziennikarzach ciąg dalszy, ale bardziej w kontekście tego co zakazane i smakuje najlepiej. Na odległym kontynencie, gdzie wszystko jest odwrotnie, a mianowicie w Australii niedługo w życie wchodzi nowa klasyfikacja gier wideo. Do niedawna najwyższym znaczkiem, który był naklejany na opakowaniu z grą było "MA15+" (Mature Accompanied for those under 15), czyli dla tych, którzy ukończyli 15 lat. To właśnie do tego wora trafiały wszystkie wydane do tej pory gry serii Grand Theft Auto. Dla najnowszej części zarezerwowana została najnowsza naklejka "R18+" (Restricted to 18 and over), która oznacza, że produkt zawiera materiały, które osobom poniżej 18 roku życia szkodzą, rujnują psychikę i w żadnym wypadku nie mogą tego oglądać. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że tak się nie stanie.

Nikt chyba lepiej nie wie od polityka co jest dla człowieka dobre, a złe. Z tego założenia wyszedł lider czegoś jak Prokuratury Generalnej w Australii (Australian Government Attorney-General's Department) niejaki Greg Smith, który chce całkowitej prohibicji na gry w stylu Grand Theft Auto, gdyż jak argumentuje "klasyfikacja 18+ jest trochę niepokojąca". Wszystko za sprawą zawartych w poprzednich grach wątków seksualnych i wszechobecnej przemocy. Oznaczałoby to, że naród który święta Bożego Narodzenia obchodzi na słonecznej plaży nie będzie miał możliwości pograć, a nawet zobaczyć jak wygląda zapowiedziane niecały tydzień temu GTA V.

[GTA] daje możliwość korzystania z usług oferowanych przez prostytuki (seks za pieniądze) w samochodzie, a gdy kobieta z niego wyjdzie można ją zastrzelić z pół-automatycznego karabinku. Czy to komuś wyszło na dobre?

Mało kto pamięta, ale parę lat temu o wycofanie z obiegu gier GTA walczył niejaki Jack Thompson, który ostatecznie poddał się w 2007 roku po kilku przegranych procesach z Rockstar Games. Wygląda na to, że daleko na południe widły w ręce złapał jego spadkobierca, który swoim pomysłem wywołał wiele kontrowersji. Czy uda się zebrać demokratyczną większość i przeforsować projekt całkowitego zakazu dystrybucji takich gier? Czas pokaże.

Ataki na gry które zawierają w sobie wątki przemocy są ostatnio modne do tego stopnia, że media co raz chętniej nagłaśniają przypadki zabójstw, rozrób i kradzieży, które zostały dokonane pod wpływem ulubionej gry. Dziwne, że nie mówi się o morderstwach, czy samobójstwach po obejrzeniu filmu (The Ring ;>) czy przeczytaniu książki. Na odległy plan schodzą również zabójstwa dokonane przez alkoholików czy narkomanów. Wszystko jest dla ludzi, trzeba jednak się nauczyć z tego korzystać, odróżnić dobre od złego, rzeczywistość od wirtualnego świata oraz doszukiwać się czegoś więcej niż prostytutek, które można zastrzelić, bo główna fabuła gry na tym przecież się nie opiera. Gry dostarczać nam mają rozrywkę, a nie szkodzić, podobnie jak filmy, czy książki. Świat byłby piękniejszy gdyby faktem, że takie produkty dla dorosłych trafiają do dzieci zajęli się rodzice, a nie dziennikarze. Mam nadzieję, że w naszej wspaniałej Unii Europejskiej nikt nie wpadnie na podobny pomysł. A wy co myślicie o pełnych seksu i przemocy grach? Zakazać? Wprowadzić kampanię informacyjną? A może totalnie olać temat? Zapraszam do wypowiadania się w komentarzach.

k5_
napisany 08.11.2011 o godzinie 08:20
zobacz profil autora
@chaos - W kwestii newsa. O samobójstwach po obejrzeniu filmu mówiło się przy okazji premiery Avatara... Ludzie byli tak głupi, że popełniali samobójstwo "żeby znaleźć się na Pandorze"
PiotrMur
napisany 08.11.2011 o godzinie 03:13
zobacz profil autora
i to rozumiem... rozjuszanie tej części populacji jest niewskazane, aczkolwiek używanie pretekstu obrony dzieci przed przemocą gier komputerowych brzmi trochę jak chwyt marketingowy... Tak czy inaczej zabranie możliwości rozrywki w postaci 'gier kryminalnych' dla zwykłych ludzi, którzy nie mają nic wspólnego z tym co się dzieje w GTA jest zwykłym naruszeniem naszej wolności. Więc krótko mówiąc, olać ale dawać każdej części 18+ bo się im należy :P
PiotrMur
napisany 08.11.2011 o godzinie 03:09
zobacz profil autora
Z tego co rozumiem to tutaj chodzi głównie o osoby, które są już w jakimś sensie związane ze sprawami kryminalnymi. Kryminalni wannabe's, wanksta, zachodni dresiarze (chavs) jak i kryminalisci, którym coś takiego może dać nowe pomysły i o dzieci, którym może zatrzeć się granica dobra i zła (chociaż to już jak są bardzo młodzi). Tak bardziej po naszemu to tacy dresiarze, którzy i tak skopali już kogoć w swoim wypełnionym alkoholem (i może czymś jeszcze) życiu, mogą znaleźć w GTA realistyczną reprezentację ich własnego życia gdzie przemoc jest na porządku dziennym i gry tego typu dodają tylko oliwy do ognia
Elescir
napisany 07.11.2011 o godzinie 16:25
zobacz profil autora
Ja ile miałem grając w gorsze gry i nie widzę żeby jakoś specjalnie na mnie wpłynęły. Nie biegam np. z karabinem po ulicy xD jeżeli ktoś ma głupie do kwadratu dziecko to już nie wina wydawców :D
adin
napisany 07.11.2011 o godzinie 14:56
zobacz profil autora
po części to także na swój sposób autoreklama dla R*
drezz
napisany 07.11.2011 o godzinie 11:50
zobacz profil autora
ja powiem tak - ograniczenia są dla ograniczonych... każdy i tak robi co chce a najczęściej jest tak, że ci młodsi wiedzą więcej na tematy dorosłych niż oni sami a przynajmniej są zorientowani o wiele wcześniej. znaczki 18+ itp to tylko po to by uniknąć jakiejkolwiek odpowiedzialności karnej, związanej właśnie z takimi bzdurami jak zachowania dzieciaków na wzór gier komputerowych. gdy nie ma na kogo winy zwalić to tak się potem dzieje :P
chaos
napisany 07.11.2011 o godzinie 10:03
zobacz profil autora
Olać. Wprowadzanie zakazów które i tak nie będą respektowane przez 99% społeczeństwa to zwykła hipokryzja. To jak z zakazem sprzedaży tytoniu niepełnoletnim albo jak kiedyś z prohibicją w USA. Jak ktoś będzie chciał to i tak kupi lub sprowadzi sobie z zagranicy. Walka z wiatrakami. Niestety zamieszanie wokół gier nie skończy się dopóki po Ziemi będą chodzili ludzie nie mający o nich bladego pojęcia.
Patryk
napisany 07.11.2011 o godzinie 00:38
zobacz profil autora
Jezusie jaki ten news długi.


Wybierz stronę: 1

Obecnie serwis przegląda 82 gości oraz 1 z 6456 zarejestrowanych użytkowników
Rodzina · sdr
Razem: 83 · Najwięcej (7125): 07.06.2015 · Ostatnio przyjęty: piotrek339
STATYSTYKI »
 
 
© 2004 - 2020 GTAthegame NETWORK
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies
news · forum · blogi · wap · xml · pliki · igf · njoy · szukaj · mapa