Gość

Rejestruj

 


GTA V · PC
~104zł


Iron Squad - Spolszczenia gier


GTANF
GTA.cz
1. Kamil
napisany: 29.09.2007 · dodał: chaos
kategoria: wieczór z chaosem · komentarzy: 4 · wyświetleń: 4211
Wieczór z Chaosem - 25.08.2007


Administrator i czynny redaktor serwisu GTA-Xtreme, Kamil, odpowiada na pytania mr.chaosa. Poznaj, skąd on bierze tyle wolnego czasu na klepanie newsów, w którą część Grand Theft Auto najlepiej mu się grało i co sądzi o czternastolenich chłopcach, tworzących "portale o gta" na gotowych szablonach.

Chaos: Kamil, jesteś obecny na scenie gta dosyć długo. Zdradź wszystkim swój sekret i powiedz, kiedy i od czego się to wszystko zaczęło...

Kamil: Oh, 4 lata już minęły od kiedy zacząłem. Najpierw na Polskiej scenie, która w 2004 upadła, a od 3 lat to można mnie spotkać na niemieckich stronach, jak na przykład gta-xtreme lub 4players. To wszystko jakoś tak wyszło, można powiedzieć, że to jest hobby.

Chaos: Ciekawe hobby. Jak to się stało, ze powędrowałeś na xtreme? Tam również panował ten "upadek"?

Kamil: Wcześniej mieszkałem w Polsce, gdzie warunki takie niejakie były. Po wyprowadzce najpierw do Hiszpanii nie miałem za bardzo na utrzymanie. Potem się wyprowadziliśmy do Niemiec i tak jakoś wpadłem na gta-xtreme i tak ułożył się ten projekt, z którego bardzo dumny jestem. Mam nadzieję, że poprawisz moje błędy, które robię w zdaniach.

Chaos: Oczywiście, w końcu za to między innymi mi płacą. :) Czyli można śmiało powiedzieć, ze to bardziej zainteresowania sprawiły, że przywiązałeś się do xtreme, niż z chęć zaistnienia na świecie, jak to robi wiele młodych duszyczek. Co sądzisz o czternastolatkach tworzących strony o gta na gotowym szablonie phpfusion i które bezczelnie kopiują newsy z przeróżnych innych serwisów, by jakoś się utrzymać?

Kamil: Dużo powiedzieć o nich nie można, bo już dużo takich "wariackich" stron jest. Niech dzieciaki się cieszą, że może w internecie "kolegów" znajdą, bo i tak w życiu niczego w ten sposób nie dorobią. Na takie strony najlepiej nie wchodzić, a jak się już wejdzie, to tylko się z takich śmiać, że sami nic nie umieją napisać.

Chaos: No, a wyobraźmy sobie taka akcje: odpalasz sobie komputer, a tutaj ktoś podsyła Ci linka do jednej z takich stron, a tam Twoje newsy. Co robisz?

Kamil: Takie coś prawie codziennie musze czytać. Chyba już 7 stron zlikwidowaliśmy. Kolega, który zajmuje się adresem i serwerem xtreme, pisze do nich. Jeżeli nie słuchają, to się kontaktuje ich hosta i chups - strony nie ma. Ale jakiś czas temu, przestało nas to interesować, te 10-30 odwiedzin strony co oni mają - niech się cieszą.

Chaos: To raczej nie zadzierać z gta-xtreme. A powiedz, czy Twoja rodzina - mama, tata, siostra, czy brat wie kim jesteś w tym drugim życiu?

Kamil: Wiedzą i gadają "za długo siedzisz na internecie" albo "znajdź sobie inne hobby". Ale i tak nie rozumieją, o co tam chodzi. :)

Chaos: A jak jest z Twoim prywatnym życiem. Czy pomimo tego całego poświęcenia (w końcu piszesz więcej newsów niż ktokolwiek inny) znajdujesz czas dla siebie?

Kamil: Pewnie. Teraz szkoła się zaczęła, to będzie mniej czasu, ale i tak znajduję go na wszystko. Trzeba wiedzieć kiedy on przychodzi i wszystko trzeba planować.

Chaos: No, a co z nie zaplanowanymi wydarzeniami? Wyobraźmy sobie, ze siedzisz sobie na nudnym wykładzie, surfujesz po necie ze swojego telefonu, wchodzisz na zaibatsu (khem, khem) i czytasz, ze Rockstar znowu przesunął premierę GTAIV. Urywasz się do domu, by coś napisać, bo bateria Ci w telefonie siada, czy siedzisz dalej i myślisz, że nic takiego się nie stanie, jak napiszesz o tym później?

Kamil: Mh, szkoła jest ważniejsza. Więc poczekam jak wpadnę do domu. News przecież mi nie ucieknie. Może się ludziki dowiedzą już wcześniej o tym, ale ja bym tego newsa w taki sposób napisał, nawet jakbym miał 10 odwiedzin dziennie na stronie, to wszystko jest hobby i nic więcej.

Chaos: Ciekawe podejście. A powiedz, bo zapomniałem zapytać na początku, która część Grand Theft Auto była według Ciebie najlepsza, a która najmniej Tobie się podoba i dlaczego tak jest?

Kamil: GTA Vice City Stories jest najciekawsza. Te misje są o wiele lepiej ułożone, niż w innych częściach i w VCS oferuje więcej możliwości. A to, co podoba się mniej to nie wiem, mi się wszystkie części podobają, ale VCS najbardziej.

Chaos: To może tak - który element w Grand Theft Auto najbardziej irytuje? Co mają inne gry, a czego w GTA brakuje?

Kamil: To, czego brakuje w GTA, to będzie w nowym GTAIV. Dostanę wszystko to, czego chcę.

Chaos: Wszystko? Czyli czego tak naprawdę oczekujesz?

Kamil: Możliwości wkradania się do aut, lepszej atmosfery, znaczy, że będzie wszystko "prawdziwsze" i najbardziej wypadków samochodów, które maja być realne.

Chaos: Czyli sam tytuł 'Grand Theft Auto' sugeruje, jaka gra powinna według Ciebie być. A powiedz, co sądzisz o pomyśle wprowadzenia IV na inne platformy, tak jak Wii, czy PC? Czy Twoim zdaniem, byłoby to dobre posuniecie dla Rockstar Games?

Kamil: Tak, Wii sprzedaje się o wiele lepiej niz PS3, a wydanie na PC to byłby raj dla fanów (chyba wiesz o co mi chodzi). Rockstar zarobił by dużo na tym. Ale tak jak ja Rockstar znam, wydadzą IV na PC, jestem pewien.

Chaos: A co dalej, gdy już w wymarzone GTAIV zagrasz?

Kamil: Oh, jak zagram to nie skończę. Nie, nie. Najpierw napiszę z 3-4 stronny artykuł, jaką ta gra jest i wystawię jej moją ocenę.

Chaos: I tym oto sposobem, odpowiedziałeś na moje wszystkie pytania. Mam nadzieje, ze uda mi się jeszcze raz zaprosić Ciebie na kolejna rozmowę, w przyszłości. Dziękuję za rozmowę.

Kamil: Nie ma za co. Ja też dziękuję.
  Powiadom znajomego Wydrukuj tekst

Mumol
napisany 02.11.2007 o godzinie 19:18
zobacz profil autora
To dobry chłopak.
krukpl
napisany 14.10.2007 o godzinie 22:38
zobacz profil autora
Dobry wywiad. Muszę przeczytać resztę odcinków.
Patryk
napisany 07.10.2007 o godzinie 01:06
zobacz profil autora
Kamil zwiedził trochę świata ^^
tommypl
napisany 01.10.2007 o godzinie 14:26
zobacz profil autora
imo. gtaextreme jest obecnie najlepszą stroną o tematyce gta blalabla.
gtareactor juz nie jest elo.


Wybierz stronę: 1

Obecnie serwis przegląda 132 gości oraz 1 z 6425 zarejestrowanych użytkowników
Rodzina · k5_
Razem: 133 · Najwięcej (7125): 07.06.2015 · Ostatnio przyjęty: patrykpat1
STATYSTYKI »
 
 
© 2004 - 2019 GTAthegame NETWORK
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies
news · forum · blogi · wap · xml · pliki · igf · njoy · szukaj · mapa