Gość

Rejestruj

 


GTA V · PC
~104zł


Iron Squad - Spolszczenia gier


GTANF
GTA.cz
New York, a Liberty City
napisany: 06.04.2007 · dodał: tommypl
kategoria: teksty · komentarzy: 3 · wyświetleń: 7315
Podczas gdy Los Santos, San Fierro, Las Venturas, Vice City i oryginalne Liberty City były przyzwoitymi przybliżeniami ikonicznych miast USA, debiut trailera GTA IV wskazuje wzrost poziomu realizmu dla PLAYSTATION 3 i Xbox'a 360 - nie tylko w kwestii samych budowli, ale również w ich położeniu i skali.

Nowy Jork wciąż będzie nosił fikcyjną nazwę Liberty City, lecz tym razem (wnioskując z trailera) widok miasta z lotu ptaka, będzie o wiele bardziej przypominał wersję NJ z Google Maps niż jak to było w GTA 3. Tak samo zrobili twórcy The Geteway z konwersją Londynu.

Co robi to bogactwo dla gameplay’a? Wszystko sprowadza się do mniej „kreskówkowej” oprawy wizualnej i bardziej dojrzałego stylu gry wnioskując z wypowiedzi człowieka ze Wschodniej Europy, traktującej o szmuglowaniu ludzi jako o jednym z jego poprzednich zajęć. Tutaj znajdzie się poważna, orkiestralna muzyka, nie tak jak w przypadku Hip-Hop'u i funk’u z San Andreas lub muzyki z lat osiemdziesiątych z Vice City. Czy to mogłoby sugerować wielką zmianę? A może inaczej: Czy mamy do czynienia z pierwszym „poważnym” GTA?

Aby zobaczyć jak ma się wirtualna interpretacja Rockstar North do prawdziwego Nowego Jorku postanowiliśmy napisać to porównanie. Interpretacja jest dość zaskakująca – i wydaje się czymś w rodzaju ody do „Wielkiego Jabłka”, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że znajdują się tam główna siedziba Rockstar i dom Sama Housera.


Lokacja #1: Most Brookliński
Most łączący Manhattan z Brooklynem. Widać, że jest piekielnie dokładnie oddany w wirtualnym świecie.


Lokacja #2: The Chrystler Building
Widzimy jedynie sam szczyt Art Deco Chrysler Building, lecz to w zupełności wystarcza by ukazać jego błyszczące wykończenia. Jego bliskie położenie względem Empire State Building, pokazuje chęć Rockstar North na stworzenie jak najbardziej perfekcyjnej mapy.


Lokacja #3: Holy Trinity Lutheran Church, 65th Street
Jest to jedyny budynek, co do którego mamy pewne wątpliwości. Fakt, że jest to stary kościół wtulony między wysokie budynki sugeruje, że to Holy Trinity Lutheran Church (Luterański Kościół Trójcy Świętej) na 65th Street, jednak graficy GTA pozwolili sobie na lekko inny design.


Lokacja #4: The Empire State Building
Niewątpliwie to ten budynek. Tak jak już napisaliśmy wcześniej, położony dokładnie tam gdzie powinien.


Lokacja #5: The Flatiron Building
Budynek o dziwnym kształcie, przy jego podstawie jest dość wietrznie... Można było to zauważyć na sławnym obrazie Marilyn Monroe. Najbardziej interesuje nas jednak, czy to tylko na pokaz, czy jednak będziemy mogli wejść do każdego z jego setek pokoi.


Lokacja #6: Coney Island Rollercoaster
Każdy, kto odwiedził Nowy Jork zapewne odwiedził Coney Island Amusement Park (Park Rozrywki Coney Island), znajdujący się na południe od Manhatan Island, po drugiej stronie Brooklinu. Pojawienie się jego w grze, oznacza, że GTA IV nie będzie obejmowało zaledwie Manhattan Island, ale również i sąsiednie lokacje. Należy dodać, że diabelski młyn znajdujący się w tle można zobaczyć w grze Rockstara „The Warriors”.


Lokacja #7: Times Square
Gdzie bylibyśmy bez Times Square? Jak widać odwzorowanie jest zaskakująco autentyczne. Reklamy są kluczem do określenia daty GTA IV – jest to gra dziejąca się współcześnie.

Artykuł napisany na podstawie tekstu GamesRadar. Wszystkie screeny pochodzą z serwisu GamesRadar.
  Powiadom znajomego Wydrukuj tekst

Maher
napisany 26.04.2007 o godzinie 19:01
zobacz profil autora
to nawet dobrze... skupią się na klimacie i struktórze miasta a nie na wsiach... lepsze jedno, wspaniałe miasto, a nie średnie miasto i średnie wsie...
tommypl
napisany 13.04.2007 o godzinie 19:45
zobacz profil autora
już wiadomo, że nie będzie wsi
Lubie_GTA
napisany 12.04.2007 o godzinie 07:33
zobacz profil autora
mam nadzieję że będą wsie i inne miasta.bo jeżdżenie po jednym mieście nawet jeśli dopracowanym może się w końcu znudzić.
a jeśłi będzie kilka miast to truchętu trochę tam no nie?


Wybierz stronę: 1

Obecnie serwis przegląda 110 gości oraz 1 z 6425 zarejestrowanych użytkowników
Rodzina · k5_
Razem: 111 · Najwięcej (7125): 07.06.2015 · Ostatnio przyjęty: patrykpat1
STATYSTYKI »
 
 
© 2004 - 2019 GTAthegame NETWORK
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies
news · forum · blogi · wap · xml · pliki · igf · njoy · szukaj · mapa