Gość

Rejestruj

 


GTA V · PC
~104zł


Iron Squad - Spolszczenia gier


GTANF
GTA.cz
Podbijanie terenów w GTA: San
napisany: 31.05.2005 · dodał: maclaim
kategoria: poradniki · komentarzy: 4 · wyświetleń: 33510
Zdobywanie terenów w Grand Theft Auto: San Andreas

Wstęp

Na wstępie chciałbym napisać z jakimi gangami możemy toczyć walki o nowe dzielnice. Po misji „Doberman” większość obszarów Los Santos podzieli się na kolorowe prostokąty. Są to terytoria należące do dwóch gangów: Los Santos Vagos i Ballas.Niżej przedstawiam opis tzw. „wojny gangów”. Mam nadzieję, że tekst ułatwi Wam wyobrażenie sobie tych potyczek, a może i nawet pomoże w niektórych sytuacjach? Zobaczymy... Miłej lektury!

Gdzie atakować?

Ogólnie to do „dyspozycji” mamy prawie całe Los Santos. Wyjątki to jeden teren w północnym San Fierro oraz obszar troszeczkę wyżej, a mianowicie Bayside Marina (tam gdzie Szkoła Łódek). Zdobądź je wszystkie! :)

Parę wskazówek

Przed rozpoczęciem walki spróbuj dostosować się do kilku porad wymienionych niżej. Powinny Ci one znacznie pomóc w potyczce z wrogim gangiem. Otóż:

- staraj się mieć zawsze pełen pasek życia (ładuje się po zapisaniu gry) oraz pancerz (dostępny w Ammunation, a także w paru innych miejscach w mieście),

- nie jedź na wojnę ze zwykłym pistoletem ponieważ, zadaje on małe obrażenia. Najlepszą bronią jest kałasz (AK47).

- jeżeli czujesz, że sam nie dasz sobie rady to zwerbuj paru ziomali (gość ubrany na zielono; dużo kręci się na podwórzu w Ganton). Jak to zrobić? Podejdź do owego delikwenta, wciśnij R1, a potem, trzymając, naciśnij strzałkę w górę. W ten sposób będzie cały czas za Tobą łaził i pomagał Ci. Ilość kumpli jakich możesz zabrać ze sobą zależy od poziomy respektu (maksimum siedmiu). Bierz ich jak najwięcej, zawsze się mogą przydać! :)

Rozpoczęcie wojny

Sam lub ze zwerbowanymi kolesiami wsiądź do samochodu i jedź na teren wroga (fioletowy to Ballas, zaś żółty – Vagos). Zielony kolor na mapie oznacza Twoje terytorium (Grove), a jego chyba nie chcesz podbijać? :>. Znalazłszy się już na obszarze przeciwnika, zabij przynajmniej trzech ludzi z danego gangu. Na radarze zacznie migać czerwone pole, czyli kawałek terenu, o który walczysz! Pamiętaj, aby nie oddalić się za bardzo od niego, gdyż bitwa zakończy się niepowodzeniem.

Trzy Fale Ataków

Sama walka nie jest trudna. Polega ona na pozbyciu się trzech fal wrogów. Każda z nich liczy coraz więcej osób, więc bądź ostrożny. Poziom trudności zależy również od gangu z jakim walczysz. Ballasów pokonać jest dość ciężko, ale z Vagosami nie powinieneś mieć dużych problemów. W czasie walk po podbijanym terenie jeździć może samochód ze strzelającymi do Ciebie przeciwnikami. Nie musisz go niszczyć, ale jak tylko go zobaczysz odbiegnij, ponieważ nie robiąc tego trochę oberwiesz. Bądź ostrożny.

Sytuacja nie jest jednak do końca tragiczna, ponieważ w miejscu, z którego przybiegają wrogowie pojawiać się będą serduszka i pancerz. Zbieraj je, aby odnowić sobie wytrzymałość. Na pewno się przyda.

Twoje tereny

Zdobywszy już teren nie myśl sobie, że to koniec. Przeciwnicy tak łatwo nie odpuszczają. Po jakimś czasie od odebrania danego terenu, na dole ekranu ujrzeć możesz napis: ‘’Your hood is under attack!!’’, a na radarze zobaczyć kolorowego ludka (barwa zależy od gangu jaki atakuje). Jedź natychmiast w to miejsce i rozpocznij odbieranie swojego terytorium. Ta czynność jest jednak znacznie łatwiejsza od zwyczajnego podbijania terenu, wystarczy zabić paru wrogów. To wszystko.

Co dostajemy w zamian?

Po pierwsze - posiadanie 50% terenów daje nam możliwość wykonania ostatniej misji w grze, czyli „End Of The Line”.

Po drugie - satysfakcję i spokój. Dlaczego spokój?! Dlatego, że od tej pory, jadąc ulicami Los Santos, już nikt nie będzie Cię ostrzeliwał i zaczepiał. Będziesz mógł robić co Ci się tylko podoba, nie martwiąc się, że zaraz oberwać możesz kulkę w łeb. I dobrze… :)

Warto też wspomnieć, że posiadanie wszystkich terenów nie jest wliczane do 100% gry, więc jeżeli jesteś leniem… możesz to olać! :D
  Powiadom znajomego Wydrukuj tekst

maros
napisany 10.03.2007 o godzinie 18:15
zobacz profil autora
gang war to najlepsze co w sa
Maher
napisany 10.12.2006 o godzinie 14:28
zobacz profil autora
mi walki gangów sprawiają przyjemność... :)
tommypl
napisany 20.07.2006 o godzinie 19:17
zobacz profil autora
chyba z Vagosami jest trudniej?
lejeklejek
napisany 08.07.2006 o godzinie 23:33
zobacz profil autora
Wcale nie takie trudne.Mam już wszystkie tereny podbite.


Wybierz stronę: 1

Obecnie serwis przegląda 125 gości oraz 1 z 6425 zarejestrowanych użytkowników
Rodzina · k5_
Razem: 126 · Najwięcej (7125): 07.06.2015 · Ostatnio przyjęty: patrykpat1
STATYSTYKI »
 
 
© 2004 - 2019 GTAthegame NETWORK
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies
news · forum · blogi · wap · xml · pliki · igf · njoy · szukaj · mapa