Gość

Rejestruj

 


GTA V · PC
~104zł


Iron Squad - Spolszczenia gier


GTA.cz
GTANF
Myriad Island Beta
napisany: 31.05.2005 · dodał: sdr
kategoria: testy · komentarzy: 7 · wyświetleń: 16695
- wersja GTA: Vice City
- waga: 29MB
- instalacja: automatyczna
- ocena: 3/5

Na początku trzeba przyznać, że Myriad Island jest całkiem dobrze zrobionym modem do Vice City. Wersja, którą przyszło mi testować to beta w związku z czym wiele rzeczy jest jeszcze nie dopracowanych.

Póki co miasto jest malutkie, jednak że w momencie premiery dostaniemy do rąk dużo większą przestrzeń o czym świadczy spora przestrzeń pozostawiona przez twórców modyfikacji. Omawiając mod pójdę po kolei, a więc wypada zacząć od początku. Menu które może nie jest najistotniejszą częścią gry zostało wykonane profesjonalnie. Zmianie uległy czcionki, tło, kursor i ekran ładowania. Mod uruchamiamy wybierając ‘nową grę’ z menu ‘start game’. Z tego co zawsze widzimy na ekranie zmieniono wszystko. Jest całkiem nowy HUD (oprócz ikon broni) i radar (GPS).

Pierwsze co rzuca się w oczy po starcie to to, że nie wszystkie wozy zostały podmienione, a więc nie mamy do czynienia z total convertion. W starych pojazdach zostały zamienione jedynie felgi na te znane z wersji XBox Vice City. Na początek dostajemy więc nowe Taxi, oraz starego Stretch’a i Coach’a. Ja z ciekawości wsiadłem do Taxi i ruszyłem na podbój miasta. Poza taksówką w Myriad Island znajdziemy m.in. wóz holowniczy, ciężarówkę Kenworth, buldożer, nowe wozy strażackie i policyjne. Autorzy podmienili również Banshee i Deluxo. Muszę pochwalić twórców za świetny (moim zdaniem) handling. Jeździ się fantastycznie.

Miasto prezentuje się nieźle. Nie jest cudownie, ale w końcu to tylko beta. Nie znajdziemy raczej żadnych budynków znanych z Vice. Mamy tu liczne wieżowce, sklepiki, mosty. Znajdziemy też parking podziemny, posterunek policji, szpital. Brakuje budynku straży pożarnej – i to widać, bo wozy stoją samotnie w środku pustego pola :) Jednak autorzy zrekompensowali nam różne braki m.in. mini elektrownią atomową!

Zanim zacznę wymieniać wady chciałbym wspomnieć co nie co, o kilku miłych dla oka bonusikach. Jednym z nich są niewątpliwie misje! Ja spotkałem się z jedną z nich i choć nie była zbyt wciągająca to jednak przemawia na korzyść modu. Następnym plusem jest bardzo fajna możliwość interakcji z otoczeniem. Może ‘interakcja’ to złe słowo, ale fajnie jest w sklepie kupić sobie los i wygrać (albo nie) lub też wejść do pobliskiego pośrednika sprzedaży samochodów i wziąć Deluxo na raty :) Takie niby małe szczegóły, a cieszą.

Teraz trochę minusów. Co do opcji kupna na raty auta to trochę się zdziwiłem gdy po wyjściu z salonu mój Deluxo (razem z kasą) gdzieś zniknął :| Dalej. W niektórych miejscach w dziwny sposób odjeżdża nam kamerka. Daje to wrażenie jakbyśmy przejeżdżali przez niewidoczny budynek, jednak kamera nie potrafi sobie z nim poradzić :/ Zabrakło też teksturek alpha przez co niektóre obiekty z daleka są niestety niewidoczne, a pod sobą (lecąc Skimmerem) widzimy szare/brązowe płaty zamiast trawki. Śmieszną rzeczą jest to, że autorzy chyba zapomnięli usunąć całą mapę i na swoje potrzeby wycięli tylko kawałek Vicy City – reszta została, wystarczy odlecieć kawałek i znajdziemy choćby Ocean Beach :) Może nawet nie zauważyłbym tego błędu gdyby nie samolty startujące i lądujące na lotnisku którego w MI nie ma. Musiałem to sprawdzić :) Następnym błędem są niezniszczalne znaki drogowe, których za Chiny Ludowe nie da się przejechać – nawet buldożerem. Za to słupy z sygnalizacją świetlną kosimy bez trudu Sanchez’em :p Na koniec istotny error, do którego jednak nie chcę się na siłę przyczepiać: kolizje. Podczas niektórych czołówek z budynkami gra się po prostu wysypuje! To już niedopuszczalne, jednak mam nadzieję, że wersji finalnej błąd ten zostanie wyeliminowany.

Jeśli chodzi o mod’a to już właściwie wszystko i nie pozostaje mi nic innego jak wystawić ocenę. Wydaje mi się, że 3/5 całkowicie wystarcza. Mod w wersji beta nie jest obowiązkowy, ale jeśli nie macie co robić to na pewno warto go zainstalować, tym bardziej że waży niespełna 30MB i posiada własny instalator...

  Powiadom znajomego Wydrukuj tekst

bijogo
napisany 02.09.2007 o godzinie 16:12
zobacz profil autora
jak to pobrac ?
bijogo
napisany 02.09.2007 o godzinie 16:08
zobacz profil autora
jak to pobrac ?
maros
napisany 18.03.2007 o godzinie 15:41
zobacz profil autora
swietny mod
skower
napisany 02.03.2007 o godzinie 21:28
zobacz profil autora
what this shit omg !?
Maher
napisany 10.12.2006 o godzinie 14:38
zobacz profil autora
tommypl ma racje...
tommypl
napisany 30.09.2006 o godzinie 17:57
zobacz profil autora
***owy ten mod :C
lejeklejek
napisany 08.07.2006 o godzinie 23:53
zobacz profil autora
Naprawde super!!!!!


Wybierz stronę: 1

Obecnie serwis przegląda 42 gości oraz 1 z 6425 zarejestrowanych użytkowników
Rodzina · k5_
Razem: 43 · Najwięcej (7125): 07.06.2015 · Ostatnio przyjęty: patrykpat1
STATYSTYKI »
 
 
© 2004 - 2019 GTAthegame NETWORK
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies
news · forum · blogi · wap · xml · pliki · igf · njoy · szukaj · mapa