Gość

Rejestruj

 
GTA V · PC
~104zł
Shadow Broker
GTANF
GTA.cz
Pobierz przeglądarkę Vivaldi teraz!

Ukraine Grunge Flag by Free Grunge Textures - www.freestock.ca is marked with CC BY 2.0. To view the terms, visit https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/?ref=openverse
San Andreas Rage Beta
napisany: 04.04.2013 · dodał: chaos
kategoria: testy · komentarzy: 0 · wyświetleń: 8462
After 5 years on the east coast it was time to go home...


Grand Theft Auto San Andreas Rage to jedna z największych wydanych do tej pory modyfikacji do gry GTA IV. Modyfikacja tak ogromna i na tyle interesująca, że redakcja tegoż szanowanego przez fanów serwisu ją po prostu przeoczyła. A może nikt nie miał wystarczającej ilości cierpliwości i odwagi by ją zainstalować i uruchomić? W tekście poniżej postaram się wytłumaczyć czy warto przenosić GTA IV z Liberty do San Andreas.

Ale zacznijmy od początku. Grand Theft Auto San Andreas to trzecia odsłona GTA w trójwymiarowym świecie wydana przez Rockstar Games w 2004 roku. Tym razem twórcy przenieśli gracza na zachodnie wybrzeże początku lat dziewięćdziesiątych, gdzie wojny gangów stały na porządku dziennym. Konkretniej rzecz ujmując gracz dostał do dyspozycji nie jedno miasto jak było do tej pory w poprzednich częściach, a cały stan składający się z 3 metropolii: Los Santos, Las Venturras i San Fierro, a także okolicznych ogromnych terenów pozamiejskich. Jakby tego było mało oprócz nowej historii pojawiły się setki różnych nowych możliwości, co sprawiło że gra nie nudzi się aż po dziś dzień.


Ogrom nowych funkcjonalności nie pasował jednak do konwencji gry nowej generacji - GTA IV i producenci postanowili porzucić niektóre z nich - np. nurkowanie, pilotowanie samolotów, skok ze spadochronem, kupowanie posiadłości czy wojny gangów (aczkolwiek kilka z nich pojawiły się na nowo w dodatkach do IV). Jednakże pojawiła się garstka fanów stęsknionych za klimatami Los Santos i postanowiła przenieść ten malowniczy brudny świat do nowoczesnego silnika graficznego, który napędzał Grand Theft Auto IV. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bowiem już w 2011 roku pojawiła się pierwsza wersja beta projektu.


Dość tych suchych faktów na temat modyfikacji, czas ją zobaczyć na własne oczy. Na moim dysku wylądowała ostatnia znana wersja beta oznaczona numerkiem 3 i zatytułowana "World Enhancement". Powiem szczerze, że jestem zaskoczony wagą pliku instalacyjnego, która wynosi "zaledwie" 1,77 GB, a także wbudowanym instalatorem, tak więc nie trzeba plików przenosić ręcznie. Dodatkowo instalator tworzy kopie bezpieczeństwa dotychczasowej gry, a jakby tego było mało, użytkownik sam może wybrać czy chce wgrać modyfikację do GTA IV czy też może do Epizodów z Liberty City. Modyfikacja posiada również wbudowaną aplikację startową podobną do oryginalnej "Social Club", oraz nie łamie zabezpieczeń jak w przypadku instalacji modyfikacji Vice City RAGE, więc platforma Games for Windows Live jest cały czas dostępna. Mało tego - mod oferuje rozgrywkę w trybie jedno jak i wieloosobowym!


Ja postanowiłem sprawdzić co twórcy zaserwowali w trybie dla pojedynczego gracza. Oprócz ogromnej, odwzorowanej z najdrobniejszymi szczegółami mapy z San Andreas mamy do dyspozycji wszelkie pojazdy z tamtej właśnie gry, a także spotkamy "tamtejszych" przechodniów. Na ulicach pojawiają się również uliczne gangi jak Ballas czy Los Aztecas, z którymi w ramach misji pobocznych możemy prowadzić wojnę. Mechanizm wojenny oparty jest na San Andreas z tym wyjątkiem, że zamiast trzech fal przeciwników jest ich ponad tuzin, co sprawia, że jest to wyzwanie dla prawdziwych twardzieli. Oprócz rozwalania przeciwników można stanąć w szranki w ulicznych wyścigach, a całość nagrać i zmontować w Video Edytorze, do którego gracz cały czas ma dostęp. Rzeczy do roboty poza zwiedzaniem miast i okolicznych wsi jest naprawdę wiele. Tak dużo, że w momencie pisania tego tekstu nie zdążyłem przetestować tego wszystkiego. A gdy przygotowane przez twórców misje poboczne się znudzą, w każdej chwili można uruchomić trainer i dodać sobie nieco pikanterii. Można nawet zmieniać ubrania głównego bohatera. Sama mapa jest ogromna, dużo większa niż wszystkie wyspy Liberty City, a pokonanie odcinka Los Santos - Mount Chilliad - San Fierro zajęło grubo ponad 10 minut. Cały swój progres można zapisać w znanym domu w Ganton, jednakże ja miałem później problem z wczytaniem mojego sejwa. Wszystko oblane jest ścieżką dźwiękową z San Andreas, a protagonista to Carl z krwi, kości i głosu, jednak czasami wymsknie mu się coś po serbsku... ;)


Nic jednak nie jest doskonałe. Modyfikacja zawiera kilka rażących mniej lub bardziej błędów takich jak puste tekstury sygnalizacji świetlnych przez które można swobodnie przejechać, czy "dziury w mapie". Jednak biorąc pod uwagę ogrom możliwości i rozciągającą się w nieskończoność mapę są to błędy raczej niezauważalne.


Szkoda, że prace nad projektem zostały wstrzymane i od premiery ostatniej wersji w sierpniu 2012 roku nie zobaczyliśmy nic poza kilkoma poprawkami. Słowem poczieszenia może być obecność dodatków, które możemy pobrać z poziomu aplikacji - między innymi mapę z GTA3!

Jest to modyfikacja naprawdę warta polecenia, a miasta znane z San Andreas prezentują się naprawdę świetnie. Rażą tylko tekstury budynków w niskiej jakości, aczkolwiek wszystko inne stoi naprawdę na wysokim poziomie. Zwłaszcza silnik graficzny RAGE i Euphoria, które odpowiadają za fizykę pojazdów, czy zachowania się postaci. Pozwala to odkryć San Andreas zupełnie na nowo.


Oceny cząstkowe:
Grywalność (wersja beta): 8/10
Pomysł i realizacja: 10/10
Oprawa audiowizualna: 10/10

Plusy:
+ San Andreas!
+ Carl Johnson!
+ możliwość korzystania z przystosowanego do modyfikacji trainera
+ oprawa audiowizualna i ścieżka dźwiękowa z San Andreas
+ szczegółowo odwzorowana i ogromna mapa
+ mnóstwo misji pobocznych
+ szczegółowo odwzorowane pojazdy i przechodnie
+ Video Edytor!

Minusy:
- drobne błędy w grze
- czasami gra "spawnuje" pojazdy z GTA IV
- po kilkudziesięciu minutach jednak zaczyna się nudzić ;)

· Strona projektuWybierz stronę: 1

Obecnie serwis przegląda 136 gości oraz 0 z 6584 zarejestrowanych użytkowników
Razem: 136 · Najwięcej (7125): 07.06.2015 · Ostatnio przyjęty: Furon
STATYSTYKI »
 
 
© 2004 - 2022 GTAthegame NETWORK
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies
news · forum · blogi · wap · xml · pliki · igf · njoy · szukaj · mapa