Gość

Rejestruj

 

 


GTA: SA · PC
~40zł
Iron Squad - Spolszczenia gier
GTANF
GTA.cz
Pobierz przeglądarkę Vivaldi teraz!
Biznesy
napisany: 28.01.2005 · dodał: Marcin
kategoria: San Andreas · wyświetleń: 56744
Biznesy to jedne z najważniejszych rzeczy w Vice City. W San Andreas również występują, jednak pełnią znacznie mniejszą rolę. Świat gry to duży stan dlatego trudno regularnie jeździć do każdego biznesu po kolei i zbierać kasę. Jak rozpoznać, że coś może dla Ciebie pracować? Symbolizuje o tym ikonka żółtego $, nad którą widnieje cena jaką możemy w danej chwili zgarnąć (cały czas rośnie, aż osiągnie maksimum). Oczywiście najpierw, aby takie coś zaczęło funkcjonować musisz wykonać określone zadania. Posiadanie wszystkich firm zaliczane jest do 100% gry, a ja pokrótce opisze każdą z nich...

The Johnson House

Miejsce: Ganton (Los Santos)
Maksymalny zysk: 8.000$
Opis: Dom rodzinny Carla. Zyski z niego zaczynamy czerpać od momentu kiedy Los Santos podzieli się na terytoria gangów i szybkość ładowania zależy ile ich posiadamy. Biznes nie pracuje od momentu, w którym wyjeżdżamy z miasta. Po powrocie jest już wszystko normalnie.Roboi’s Food Mart

Miejsce: Conference (Los Santos)
Maksymalny zysk: 2.000$
Opis: Jest to sklep spożywczy. Wiem, że sporo osób ma problemy z jego odnalezieniem, więc powiem, iż obiekt znajduje się na południu miasta (to jeden z punktów 24/7 zaznaczonych na mapce dołączonej do gry). Chcąc, aby przynosił dla Ciebie zyski, musisz wykonać misję kurierską składającą się z czterech etapów. Poziomy różnią się ilością czasu jaką dostajemy na początku oraz miejscami, do których mamy rozwieźć pożywienie. Całość przypomina zadania „Pizza Boy” z GTA: Vice City, z taką różnicą, że jest to zdecydowanie prostsze...RS Haul

Miejsce: Flint Country (Tereny wiejskie)
Maksymalny zysk: 2.000$
Opis: Przedsiębiorstwo zajmujące się TIRami. Trafisz do niego jadąc najbardziej wysuniętą na zachód drogą wyjazdową z Los Santos, jednak misje wykonywać możesz dopiero po misji „Tanker Commander”. Zadania związane są z ciężarówkami i ja pokrótce opiszę każdą z nich.

Chciałbym zaznaczyć, że czas oraz miejsce, do którego należy dostarczyć ładunek nie zawsze musi się zgadzać. Gra generuje te rzeczy losowo, ale zwykle są podobne do tych, które poniżej opisałem. Nie przejmujcie się, więc, że coś jest inaczej... To nie moja wina! :)Misja #1: Musisz w ciągu 105 sekund przewieźć ładunek do Blueberry. Za spóźnienie się nagroda wynosząca 1.000 zmniejszy się o połowę. Nie powinno się jednak tak stać, bo cel położony jest blisko, a sam dojazd nie powinien sprawić problemu.

Misja #2: Do Montgomery musisz dojechać z jak najmniejszymi uszkodzeniami. Nie ma ograniczenia czasowego, więc nie spiesz się... liczy się precyzja. Za dojechanie bez żadnej rysy na Twoje konto wpłynie 1.500$!

Misja #3: Czas na czarną robotę! Do Willowfield w LS musisz zawieźć jakiś nielegalny towar. Niestety, gliny wszystko wyniuchały i teraz siedzą Ci na ogonie. Dostajesz trzy gwiazdki! Nie jedź za szybko i staraj się nie zgubić przyczepy (jeżeli tak się stanie zadanie masz już raczej przegrane). Może wydaje się trudne, ale tak w rzeczywistości nie jest, więc powinieneś sobie poradzić. Nagroda: 2.000$.

Misja #4: Powtórka pierwszego, jednak tym razem troszeczkę dłuższa. Masz 5 minut i 45 sekund na dostarczenie ładunku w okolice Angel Pine. Obierz najkrótszą drogę i ruszaj! Czasu wystarczy bez problemu jeśli będziesz tylko uważał w czasie jazdy. Na koniec pozostaje się cieszyć z kolejnych zarobionych pieniędzy (3.000$)!

Misja #5: Kolejne zadanko, w którym musisz skupić się głownie na stanie technicznym pojazdu. Cel jest dość daleko, bo w San Fierro, ale jeżeli dobrze obierzesz drogę nie powinno być problemu. Za idealny stan wozu zainkasujesz 4.000$.

Misja #6: Gliny znowu wywęszyły, że wieziesz nielegalny towar. Wyzwanie troszeczkę trudniejsze, ponieważ cel w San Fierro. Po wyjechaniu z RS Haul skieruj się na północ i skręć dopiero w drugi zjazd. Na dole pojedź w prawo i prosto do miasta. Kiedy przekroczysz jego granicę powinno być już łatwiej. Dojedź do miejsca, w którym masz oddać towar, a następnie odbierz zapłatę w postaci 5.000$.

Misja #7: Połączenie dwóch wcześniejszych misji w jedną. Masz 15 minut i 15 sekund na dotarcie na Verdant Meadows Airstrip z jak najmniejszymi uszkodzeniami. Nie jest to trudne tylko na początku najlepiej jest sobie ustalić trasę. Czasu spokojnie wystarczy i jeżeli nie będziesz szalał zaliczysz to zadanko bez problemu, zgarniając 7.000$.

Misja #8: Czas na coś bardzo trudnego! Cztery gwiazdki na konto, a towar ma wylądować w Las Venturas. Najlepszym sposobem jest jazda po torach kolejowych w kierunku Los Santos. W tunelach nie powinieneś spotkać za dużo wrogów, problemem może być przejazd przez Twoją rodzinną metropolię, ale i z tym powinieneś sobie poradzić. Wjechawszy do miasta hazardu zjedź z szyn i drogami dostań się do celu. Zrobić to za pierwszym razem to naprawdę sztuka. Nagrodą jest 10.000$ i od tej pory RS Haul pracuje dla Ciebie!

Vank Hoff Hotel

Miejsce: Financial (San Fierro)
Maksymalny zysk: 2.000$
Opis: Jest to hotel, który staje się dostępny po misji „555 We Tip”. Pracować możemy tutaj jako parkingowy, jednak potrzebujemy do tego odpowiedniego stroju (Valet Suit; dostępny w Twojej garderobie po wyżej wymienionej misji). Zadanie polega na odstawianiu aut do podziemnego garażu. Liczą się uszkodzenia pojazdu oraz sposób zaparkowania. Na początku każdej z pięciu tur dostajesz 2 minuty. W pierwszej masz odwieźć 3 samochody, a z każdym poziomem o jeden więcej. Po zajęciu się w należyty sposób 25 samochodami, parkingowi będą pracować dla Ciebie!Wang Cars

Miejsce: Doherty (San Fierro)
Maksymalny zysk: 5.000$
Opis: Salon samochodowy znajdujący się naprzeciwko Twojego garażu. Po zaliczeniu szkoły jazdy możesz go kupić za 30.000$. Prowadzisz go razem z Cesarem, jednak, aby biznes pracował dla Ciebie musisz wykonać parę misji. Oto one (wszystkie opisałem w tej części solucji dotyczącej San Fierro):

Zeroing In
Test Drive
Customs Fast Track
Puncture Wounds

Oprócz codziennych zysków, w środku znajdziesz parę rzadkich aut, które możesz tunningować w najlepszym salonie w San Andreas!Hippy Shopper

Miejsce: Ocean Flats (San Fierro)
Maksymalny zysk: 2.000$
Opis: Hippy Shopper to kolejny sklepik, który może nam przynosić zyski. Znajdziesz go na pograniczu dwóch dzielnic (Ocean Flats i Hashburry), na końcu drogi, która w połowie przybiera kształt łuku. Wsiadaj na podstawionego Freeway’a i ruszaj w kolejną misję kurierską. Nie różni się ona niczym od tej w Los Santos, więc nie będę się zbytnio rozpisywał. Pojazd szybki, więc powinieneś przejść to za pierwszym razem.RC Toys

Miejsce: Garcia (San Fierro)
Maksymalny zysk: 5.000$
Opis: Sklep z zabawkami RC (zdalnie sterowne) należy do Zero. Tego dość dziwnego gościa poznasz po pierwszej misji w San Fierro. Ma on wielkie problemy z konkurencją, a dokładnie z niejakim Berkley’em, którego chce za wszelką cenę wyeliminować. Prosi o pomoc Ciebie. Nie ma jednak nic za darmo, ponieważ, aby to zrobić trzeba kupić budynek płacąc 30.000$. Potem należy wykonać 3 misje (2 bardzo trudne!):

Air Raid
Supply Lines...
New Model Army

Wykonawszy je wszystkie będziesz mógł zabierać część zysków tego sklepu i mieć satysfakcję, że zrobiłeś dobry uczynek! :)Verdant Meadows Airstrip

Miejsce: El Castillo Del Diablo (Pustynie)
Maksymalny zysk: 8.000$
Opis: Stare i opuszczone lotnisko położone na gorących piaskach pustyni. Może się wydawać, że lepiej w ogóle tu nie zaglądać, jednak trzeba to zrobić, aby popchnąć fabułę dalej. Kosztuje drogo, bo 80.000$, ale w porównaniu z korzyściami jakie nam przynosi cena nie gra roli. Samo rozruszanie obiektu nie należy do rzeczy trudnych, ponieważ dzieje się samoczynnie – podczas wykonywania kolejnych misji fabuły (patrz: Solucja > Pustynie):

Learning To Fly
N.O.E.
Stowaway
Black Project
Green GooHunter Quarry

Miejsce: Hunter Quarry (Pustynie)
Maksymalny zysk: 4.000$
Opis: Hunter Quarry to kamieniołomy. Biznes ten możesz nabyć dopiero po misji „Explosive Situation”. Rozkręcenie go nie jest wcale takie proste i przypomina sposób z RS Haul. Mianowicie, musisz wykonać szereg siedmiu dosyć trudnych misji. Pod spodem znajdziesz krótki opis każdej z nich:Misja #1: Masz trzy i pół minuty na zepchnięcie kilku głazów. Sprawa nie jest trudna. Sterowanie buldożerem wymaga krótkiego treningu, ale powinieneś sobie poradzić. Głaz wystarczy lekko dotknąć, aby potoczył się w przepaść. Spychaj je po kolei (od lewej do prawej), a po trzecim zamiast zawracać spadnij na niższy poziom. Nagroda za misję to 500$.

Misja #2: Ktoś planuje zamach na kamieniołomy i w czterech najważniejszych punktach podłożył bomby. Musisz, za pomocą buldożera, przesunąć je w bezpieczne miejsce. Na każdą masz odpowiednią ilość czasu. Z pierwszymi trzema nie powinno być problemu (bo odbezpieczeniu drugiej nie zjeżdżaj na dół tylko po prostu spadnij). Czwartą należy najpierw posunąć trochę w prawo (buldożer nie zmieści się po przeszkodami) i dopiero potem prosto, w czerwony znacznik. Nagrodą za uratowanie wykopalisk jest marne 1.000$.

Misja #3: Wsiadaj do ciężarówki i goń ludzi, którzy planowali zamach na Hunter Quarry. Są dwa sposoby pozbycia się ich. Pierwszy polega na zepchnięciu ich z trasy np. do wody (na drodze jest dużo mostów) lub zestrzelenie wrogiego pojazdu techniką drive-by. Ta druga metoda jest o wiele prostsza, ponieważ truck ma duże rozmiary, więc z trafieniem nie ma problemu. Na wszystko masz 8 minut. Pamiętaj jednak, aby nie oddalić się za bardzo od przeciwnika, bo przegrasz zadanie. W innym wypadku zgarniesz 2.000$.

Misja #4: Wsiadaj na Sancheza i jedź wzdłuż czerwonego ogrodzenia, w kierunku zachodnim. Dojedziesz w ten sposób do ciężarówki ze zwłokami, w którą się bezzwłocznie przesiądź. Wracaj teraz z powrotem, do głównego wejścia. Jedź bardzo ostrożnie, aby ciała nie pospadały na ziemię! Przejechawszy bramę skręć w prawo i ruszaj drogą na dół. Na najniższym poziomie podjedź do płomieni ustawiając się do nich tyłem. Teraz przytrzymaj ręczny i prawą gałką analogową wrzuć trupy do ognia. Gratuluję, 3.000$ jest Twoje!

Misja #5: Musisz dostarczyć jakiś ładunek wybuchowy na Verdant Meadows. Problem w tym, że nawet lekkie zderzenie może zakończyć się katastrofą, więc przed rozpoczęciem misji lepiej zachowaj stan gry. Jedź bardzo ostrożnie, ale pamiętaj o czasie, który upływa szybciej niż może się z początku wydawać! Na lotnisku, dojedź do końca pasa startowego i wyrzuć ładunek zarabiając kolejne 5.000$!

Misja #6: Ktoś rozsypał beczki na torach. Musisz się ich pozbyć zanim nadjedzie pociąg, ponieważ może się to skończyć katastrofą! Wsiadaj do buldożera i gnaj w kierunku szyn. Najlepszym sposobem jest po prostu jazda po torach, a ładunki wybuchowe same będą spadać na bok. Robiąc w ten sposób powinieneś spokojnie zdążyć i zainkasować kolejną kasę! (7.500$)

Misja #7: W kamieniołomach dokonano morderstwa policjanta, musisz zniszczyć wszystkie dowody. Skocz Sanchezem na dół i przesiądź się w spycharkę. Zepchnij nią motor oraz ciało na czerwony znacznik. Wracaj na górę i za pomocą dźwigu włóż wszystko na ciężarówkę. Na koniec podjedź na skarpę obok rzeki (pamiętaj, aby jechać ostrożnie do głównego wejścia, a potem uważać na dosyć ruchliwej autostradzie. Ustaw się tyłem, naciśnij ręczny i utop wszystko co wiozłeś ze sobą. Nie zapomnij jednak, aby za nic w świecie nie wrzucić pojazdu, którym jedziesz!). Na całą operację masz 8 minut, po jej wykonaniu dostaniesz następną grubą kasę (10.000$). Od teraz kamieniołomy pracują dla Ciebie przynosząc codzienne zyski!

Burger Shot

Miejsce: East Redsands (Las Venturas)
Maksymalny zysk: 2.000$
Opis: Trzecia i zarazem ostatnia misja kurierska w grze. Miejsce to restauracja szybkiej obsługi, zaś środkiem transportu jest skuter Faggio. Pojazd nie należy do najszybszych, więc na trzecim i czwartym etapie dobrze rozplanuj sobie drogę, ponieważ możesz nie zdążyć! Po tej misji bar będzie pracował dla Ciebie, jednak za posiłki cały czas musisz płacić ze swojej kieszeni. :)

  Powiadom znajomego Wydrukuj dział


Wybierz stronę: 1

Obecnie serwis przegląda 81 gości oraz 0 z 6493 zarejestrowanych użytkowników
Razem: 81 · Najwięcej (7125): 07.06.2015 · Ostatnio przyjęty: mister420
STATYSTYKI »
 
 
© 2004 - 2020 GTAthegame NETWORK
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies
news · forum · blogi · wap · xml · pliki · igf · njoy · szukaj · mapa